Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Японска или немска кола ?!

    И по-горе се опитах да намекна, но сравняваме ли немско с японско на база краш тест... Защо трябва да е 190-ка срещу Ярис, а не примерно Патрул срещу А-класа Хайде сега, Форд Фиеста също е немска кола. Преди известно време се качих в една чисто нова, заваля дъжд, гордия собственик пусна чистачките и те си превъртяха зъбите... Маздите пък са японски, но много малко стари модели се движат все още, като гледам. И от "читавите" марки, също има поизчезнали модели, примерно Нисан Съни, старата А-класа (то тях си ги изтеглиха сами, за да нямат проблеми после, де) и т.н.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #92
      От: Японска или немска кола ?!

      Те затова обобщенията не могат да са обективни - немските - т;ва, френските - друго, пък японските - трето.
      Реално едва ли има автомобилен производител който да няма в актива си някое интересно техническо или дизайнерско решение, подобрение или глезотийка които към момента са липсвали при конкуренцията. Идеалната кола не е японска или някаква друга, а би била сборна, от "каймака" на повечето фирми. Това естествено никога няма да стане, та ще си караме несъвършените гюмове.

      По-напред в темата беше заяден Сивика. Не че съм фен на марката или модела, но не може да се отрече, че като ширина, няма аналог в класа си и едва ли ще има. Двигателите им също са на много високо ниво. Иначе и за тоя автомобил важи това което съм написал по-напред в темата.

      За Субару няма да казвам нищо лошо, за да не ме репресира Гоблин.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #93
        От: Японска или немска кола ?!

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Те затова обобщенията не могат да са обективни - немските - т;ва, френските - друго, пък японските - трето...
        За Субару няма да казвам нищо лошо, за да не ме репресира Гоблин.
        Е това се опитвам да кажа и аз. Всяка си има предимства и нeдостатъци. Civica няма кой да го бие за цена-качество. Поне тук. Цялата кола нова е струвала колкото джантите на жената на колата. Ама за 3-4 заплати купуваш нова кола с гаранция и караш спокойно поне 5-7 години. За парите си става и то много- докато не искаш да се глезиш с подгряване на седалки, вакуми по вратите, двойни прозорци...

        Сyбарото и то е върха- страшно е като кола, още по страшно става да го търсиш на старо- 90% тия коли са ги ръчкали разни гъзета. Аз поне гледам да стоя далече от тази марка употребявани коли.

        Най-добрата кола е "пиленце, май някакви пари липсват от банката, да си харчил за нещо?". "Е как бе жена, нали кола купихме?" "O, да бе, забравих!" И после само мръсна gas. Ламарини, ламарииннннииии...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #94
          От: Японска или немска кола ?!

          мерцедес юбер алес!! дори и в момента да нямам мерцедес-винаги ще сым влюбен в моделите до 97 година без ц и е класата (очиларката) ....няма сглобка на хонда няма на тойота...мерцедес и дотам....лошото е че трябваше да си продам 2-та мерцедеса за да се убедя за пореден пыт че няма по добро...и пак мерцедес ще си купя и детето ще си возя в 20-30 годишен бенц и ще знам че ще е в много пыти по защитено от каквато и да е *ичевъшка на 1-2-3 години с безброй еырбеци
          LZ5DG....0888985906
          Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
          Не всичко, което има две бузи е лице!

          Коментар


          • #95
            От: Японска или немска кола ?!

            Гледам, че питането е за здрава и около 5000 лв. кола. Нищо не пише за сейфти и разход на гориво. След 2 немски и 2 японски имам леко пристрастие към японските. Та с две думи-да е в добро състояние, останалото е подробност.

            А Яриса би трябвало да се сравнява с малките мерцедеси като А класа.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #96
              От: Японска или немска кола ?!

              За сигурността - нещата стоят по следния начин:
              - оцелява по-тежкия - е за това "старата" S класа , пикапите и джиповете /говорим за дълга база и над 2тона/, са в пъти по-сигурни и от най-прехвалените съвременни малки колици с 100 ербега и системи за сигурност.
              Това е и една от основните причини за голямото търсене , в последните години , на SUV-ове. Предимство са високата позиция на шофьора и тежестта /макар , че последните SUV-ове са си чисти комбита и нямат необходимата здравина и маса/.
              Ако имате време , гледайте в YOU TUBE челни удари между джип и лек автомобил и ще ви стане ясно за какво иде реч.
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #97
                От: Японска или немска кола ?!

                Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                Гледам, че питането е за здрава и около 5000 лв. кола. Нищо не пише за сейфти и разход на гориво. След 2 немски и 2 японски имам леко пристрастие към японските. Та с две думи-да е в добро състояние, останалото е подробност.

                А Яриса би трябвало да се сравнява с малките мерцедеси като А класа.
                Яриса е в - Б сегмент ,Мерцедес нямат толкова малки коли.
                Мерцедес А клас е в - Ц сегмент.
                Сравнението няма да е коректно.

                Коментар


                • #98
                  От: Японска или немска кола ?!

                  Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                  За сигурността - нещата стоят по следния начин:
                  - оцелява по-тежкия - е за това "старата" S класа , пикапите и джиповете /говорим за дълга база и над 2тона/, са в пъти по-сигурни и от най-прехвалените съвременни малки колици с 100 ербега и системи за сигурност.
                  Това при челен удар. При удар в дърво, търкаляне през покрив, стълб или стена тежестта и коравината са недостатък. Пък и при челен удар не е задължително този, чиято машина е поела повечето енергия, да е по-зле от другия, защото е важно и колко от нея за какво време се предава на човека вътре. Еърбеци, зони за деформация и т.н. могат да я редуцират доста сериозно. да не говорим и че "смешните" разпадащи се коли са проектирани така, че да си отворят вратите след удар или поне те да не са блокирани (това е причината много модели да имат изцяло пластмасови предни калници, те се чупят, а не се сгъват, така че да блокират вратата), докато при старите и коравите понякога трябва флекс, за да излезеш. Няма голям смисъл да оцелееш при удара, само за да изгориш в пожара след него... а може да се е запалил и малкия, който си ударил, не ти... обаче пак да се прехвърли огъня върху теб.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Японска или немска кола ?!

                    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                    За сигурността - нещата стоят по следния начин:
                    - оцелява по-тежкия - е за това "старата" S класа , пикапите и джиповете /говорим за дълга база и над 2тона/, са в пъти по-сигурни и от най-прехвалените съвременни малки колици с 100 ербега и системи за сигурност.
                    Това е и една от основните причини за голямото търсене , в последните години , на SUV-ове. Предимство са високата позиция на шофьора и тежестта /макар , че последните SUV-ове са си чисти комбита и нямат необходимата здравина и маса/.
                    Ако имате време , гледайте в YOU TUBE челни удари между джип и лек автомобил и ще ви стане ясно за какво иде реч.
                    За съжаление не винаги по-големия и по-тежък автомобил е и по-сигурен, както и шансовете за оцеляване в него не винаги са доста по-големи. Някои от съвременните пластмасови "дребосъци" също имат какво да покажат. Те са конструирани със зони на деформация, които да абсорбират и пренасочват енергията на удара, както и с клетка за сигурност на пътническия салон. Ще дам пример с два Crash test-а на Fifth Gear /съжалявам, че по една случайност и в двата Crash test-а едната кола е от недолюбваните френски "пластмасови недомислици"/ Renault Modus - Volvo 940 и Renault Espace - Land Rover Discovery.
                    http://www.vbox7.com/play:9bab40ab
                    http://www.vbox7.com/play:34bcb950
                    И придвата теста единия автомобил е с пластмасови калници а другия е голям, тежък и с реномето на доказал се масивен и даже здрав автомобил. Но и в двата случая в по-новия и по-добре конструирания хората оцеляват със значително по-малки травми, вратите от към ударената страна се отварят без проблеми, а пространството пред краката на водача е запазено. За разлика от тях, обаче в по-масивния и приеман за по-здрав и сигурен автомобил, краката на водача са премазани, вратите се отварят само с огъване а поради липса на енергопоглъщащи зони, цялата предна част на колата просто липсва или DISAPPEAR, както се изразява водещия от Fifth Gear.
                    Та, коли произведени преди ерата на системите за сигурност /Airbag, странични въздушни завеси, енергопоглъщащи зони и клетка за сигурност в салона/ са си потенциално опасни при катастрофа, защото водачите в Land Rover-a и Volvo -то нямат кой знае колко голям шанс за оцеляване с премазаните си крака, както и заради това, че изобщо нямат въздушни възглавници. Поздрави!
                    Последно редактирано от Алекс Маринов; 25-09-10, 15:05.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • От: Японска или немска кола ?!

                      Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
                      мерцедес юбер алес!! дори и в момента да нямам мерцедес-винаги ще сым влюбен в моделите до 97 година без ц и е класата (очиларката) ....няма сглобка на хонда няма на тойота...мерцедес и дотам....лошото е че трябваше да си продам 2-та мерцедеса за да се убедя за пореден пыт че няма по добро...и пак мерцедес ще си купя и детето ще си возя в 20-30 годишен бенц и ще знам че ще е в много пыти по защитено от каквато и да е *ичевъшка на 1-2-3 години с безброй еырбеци
                      Ъхъ давай......що не си купиш каруца с кон!! най=безопасно, най-евтино, пари за гориво не ти трябват..4х4!!
                      --------------------------------------------------
                      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • От: Японска или немска кола ?!

                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        За съжаление не винаги по-големия и по-тежък автомобил е и по-сигурен, както и шансовете за оцеляване в него не винаги са доста по-големи. Някои от съвременните пластмасови "дребосъци" също имат какво да покажат. Те са конструирани със зони на деформация, които да абсорбират и пренасочват енергията на удара, както и с клетка за сигурност на пътническия салон. Ще дам пример с два Crash test-а на Fifth Gear /съжалявам, че по една случайност и в двата Crash test-а едната кола е от недолюбваните френски "пластмасови недомислици"/ Renault Modus - Volvo 940 и Renault Espace - Land Rover Discovery.
                        http://www.vbox7.com/play:9bab40ab
                        http://www.vbox7.com/play:34bcb950
                        И придвата теста единия автомобил е с пластмасови калници а другия е голям, тежък и с реномето на доказал се масивен и даже здрав автомобил. Но и в двата случая в по-новия и по-добре конструирания хората оцеляват със значително по-малки травми, вратите от към ударената страна се отварят без проблеми, а пространството пред краката на водача е запазено. За разлика от тях, обаче в по-масивния и приеман за по-здрав и сигурен автомобил, краката на водача са премазани, вратите се отварят само с огъване а поради липса на енергопоглъщащи зони, цялата предна част на колата просто липсва или DISAPPEAR, както се изразява водещия от Fifth Gear.
                        Та, коли произведени преди ерата на системите за сигурност /Airbag, странични въздушни завеси, енергопоглъщащи зони и клетка за сигурност в салона/ са си потенциално опасни при катастрофа, защото водачите в Land Rover-a и Volvo -то нямат кой знае колко голям шанс за оцеляване с премазаните си крака, както и заради това, че изобщо нямат въздушни възглавници. Поздрави!
                        +1!!! В България всички са професори....карайте си 20 годишните МБ-та и никога не се оглеждайте настрани да видите нещо ново и по-добро! Язък, че има интернет и информация бол, само да има кой да чете.

                        П.П. - не става въпрос да си купите Ярис........щото май сте ме разбрали грешно!
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • От: Японска или немска кола ?!

                          Аз пак да го кажа - ако вьпроса е до 5000 лева тьрся среден клас десетина годишна Японка.Ако обаче за още 2-3 мога да взема среден или висок клас Немска кола на сьщата година и сьщите километра.............ми да ме извините ма не сьм луд.За сигурност при някои марки и дадени модели пак не ми се пише,някои от тях имат стандарт системи които другите коли ги напипват десетина години след това.

                          Ако искате пример - за 8000 $ се купува 140 модела на 150 000 километра от последната година.За сьщите пари се взима и свястна Корола,Акорд / по-стар /или 6 на Мазда.Ако пьк искате намесваме и прословутия титан Яриса.Сядаме и пишем кой какво има в колата като системи за сигурност и кой какви пари е дал за неговара.После пак си пишем за нови коли за по 30 000 лева дето на по 35 000 километра още не били влизали в сервиза.
                          И мойта е така - едно упльтнение на помпата на сервото,едно копче на климатика и 2 крушки на фаровете.Ма това от 200 000 километра до около 260 000.Или да изчакам Яриса да ги навьрти и пак да подхванем темата ли?

                          Имаше тема за Краш тестове,но ето ви един пример.Опела / не Опелче,че не е в класа и на Яриса /не го знам коя година е.Мерца е преди 96 кьса база или доста преди да му вкарат всичките системки за сигурност.

                          http://www.youtube.com/watch?v=lBraq...ext=1&index=16

                          Хонда Сивик няма да е много по-голяма разлика.Пласмаса,нам си кьде какво и как се гьне,троши,чупи.................ти се акови в 2.5 тона ламарина пьк после смятаме вьзглавниците.Ако искате и тях броим,за 8000$ или десетина/10 хиляди в БГ все са му сложили някоя и друга.



                          И не споря,всеки си има неговото виждане.Аз сьм си патил и от Немски и от Японски.Но сьм лежал и в болница та страх лозе пази.Обувам едни Адидаски и отивам да грабнем още една за бащата.Няма да е Ярис обаче.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Японска или немска кола ?!

                            Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                            +1!!! В България всички са професори....карайте си 20 годишните МБ-та и никога не се оглеждайте настрани да видите нещо ново и по-добро! Язък, че има интернет и информация бол, само да има кой да чете.

                            П.П. - не става въпрос да си купите Ярис........щото май сте ме разбрали грешно!
                            Ти пьк що се сьрдиш?На един пич му прецакаха Тойотата и му дадоха един Ярис от сервиза.Ми не ми харесва и като цена и като возило.
                            И не сьм в Бьлгария ако да не сьм професор
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Японска или немска кола ?!

                              От опита ми досега с МПС,и наблюдения от приятелски МПС-японска.Няма да обяснявам защо,но качеството и е не съизмеримо за едни коли в един клас.Това че е с протрити стелки където струват 20 лв,или поразлепена тапицерия за 4-5 години експлоатация,за тези пари толкова.Прехвалените мерцедеси,ок съм до 98-99 година,нагоре ги хвана глобализацията и те се оср.ха.В фирмата която работя сменя коли на около 3 години,и само немски,и само чисто нови,последните все Опел,има да пиша,да пиша........колко буквално клечат по сервизите.
                              От френските също съм доволен от Ситроен,имахме един ЗХ 1.6 88к.с.За 5 години,само веднъж му се смени маслото в двигателя,доиде от италия с газова уредба,като и сменявах мембраните майстора каза че поне от 10 години не ги правели бутилките в кожуси,което означава че само и е изтекла гаранцията и са и хакнали газ,и е карана,карана......
                              За 5 години и нулева потдръжка и окло 50 000 км,само из село и къра,и всеки ден,няма +40 или -30,най накрая хвърли двигателя,ясно защо,веднъж кормилни накрайници и шарнири комплект,но не беше мръднала от към нищо друго.И така си и замина на моргата,с развален двигател.Изключителна кола.
                              Гледай състоянието,марката ти е най-малкият проблем.Всички се чупят.Но форд само недей че там е една.....

                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: Японска или немска кола ?!

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                или да изчакам Яриса да ги навьрти и пак да подхванем темата ли?

                                Това за правнуците ли става дума, или за следващия живот?
                                Че япончето дотогава ще се се споминало многократно..

                                Ти не се бъзикай в тая тема, ами отвори нова - със снимки - нови..

                                И да видя баща ти - леко усмихнат и леко доволен от придобивката..
                                Другото - тури му пепел.

                                И кажи кога да си сипя едно питие, все едно, че сме на една софра - за новата придобивка..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X