Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Японска или немска кола ?!

    Лично мнение - аз пазарувам почти всичко втора употреба. И то не защото нямам пари за ново, ама новите вещи сякаш са недоказали себе си. В къщи само телевизора и печката са нови. И бельото ми . Убедил съм се че новите неща се правят с определен срок живот, след който срок дават дефект след дефект, за да се принудиш да ги смениш. Да де ама аз искам да сменям нещо като ми омръзне, а не по принуда. Ама то нали трябва да се движи икономиката. Точно този отговор даде австриеца от Е-ОН, като го попита един майстор от поддръжката, защо смениха Уазките (които се трошеха, ама имаха 2 склада части за тях и си ги ремонтираха сами за часове), с Хайлуксовете, дето през месец са в сервиз и то за неопределен срок и за други пари. Давал бил работа на завода за части, на застрахователя, на сервиза и т.н. Та движел икономиката напред. Съвсем сериозно е това дето го казвам.
    В този контекст спора е безсмислен, защото националността на колата е без значение, важното е конструктивното изпълнение. Ако се замислите всяка марка има легендарни модели, които почти без изключение "свършват" средата на '90-те. ( 124 и 190 на МБ, ГоУфо и Пасата, ЗХ на ситроен, Асконите и кадетите, Сивика, 80-ката на Ауди 1,6 дизелния орион ако щете и т.н. коли издържащи зверска експлоатация, че някои продължават и в момента да го правят). Т.е. мига когато инженерния отдел осъзнал че ако продължават да правят коли дето се карат по 30 години скоро ще останат без работа и залагат в конструкцията на изделието живот 5 до 10 години. Градската легенда твърди, че най-калпавия МЕРЦЕДЕС е 124 модел. Рядко се троши, сервизджиите само си бъркат в носа по цял ден. Освен това комфорта е такъв, собствениците отказват да се разделят с него и го карат до момент на аха-аха ретроавтомобил, т.е страда продажбата на нови коли. Така че от гледна точка на производителя нещата в момента са тип-топ.
    Съвета ми за кола на старо до 5к. е: отиваш, гледаш, пипаш, помирисваш, близваш и взимаш колата с най-запазеното КУПЕ (интериор, салон, каросерия) година до 1995, без значение каква народност може и марсианска да е. При равни други условия следваш съвета на BENZBOSS и вземаш върховия за времето си модел!!! Съображенията са три: 1. Най-често е под 100 коня, под 2000кубика = ниски данъци и такси. 2. Моделната гама за него време беше по-малка следователно повече и по ефтини резервни части, включая и такива дето местния стругар ги прави за час. и 3. Всички майстори и разбират, щото за 20 години се веднъж са правили такава кола. Вземаш и почваш да караш, каквото издрънчи го сменяш. Скапе ли се купето - хвърляш колата, там оправия нЕма ( е има, ама на цената на нова кола).
    И за да не ме обвините в много обективизъм, а и в духа на темата да изкажа пристрастие - 124-ката от подписа съм я търсил половин година, следвайки горните съображения и за 2 години дотука съм на масла и филтри, четки на алтернатора, 1 крушка халоген, предни накладки и 2бр бензинови помпи (при мен са 2). Да и бензин. Даже и кабели и свещи не съм сменял. И конзолата на таблото ми има само 2 пукнатини?!?. Досега не съм попадал на друга такава 124, а навърши вече американско пълнолетие.
    Весели празници и щастлива новата ....
    Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
    MB W124 200TE 801-
    TLC LJ70 2,4TD 364

    Коментар


    • От: Японска или немска кола ?!

      Снощи паля на топьл мотор,не му задьржаш ключа и само изкюфка и не запали.Паля го аз и няколко цилиндьра му липсват,чува се един шум от кьм дросела все едно яко дьрпа вьздух от някьде.
      Бе мама ти стара,гася го аз,чакам 5 секунди и пак паля.Е тресе и тва си е,няма мощност и губи цилиндри.Е как ли пьк няма да седна да те правя в тьмницата..............Директна и как си бях сьс сина на задната седалка газ из баира.Да де ма след 2 километра спирам на светофар и ньцки,аз му давам газ,а то се натиска в земята.
      Я отбий в дясно мойто момче,че имам 15 километра магистрала и там ако спре направо го бутам в нивата да не ме шибне някой.Сина ме гледа с едни големи очи.............Строши се бе тати,кво гледаш,най-после се строши нещо след 3 години каране.
      Отворих му капака,няма разкачено,няма избили гуми около дросела,сьска на пожар.Я контакт,педала в ламарината за 2 минутки и врьщай контакта.Паля и.......................МЕРЦЕДЕС W140 S320 М104 редови шестак,като нов,днес цял ден го карам и ни хьк ни мьк.

      Струва половин Хонда.Има няма 3 години не сьм ми пипал нищо сьществено / е смених му антенката,че ми я строшиха и един дьрвен панел,че стария се беше напукал / и само карам.Взех му накладки,че като ги скапе да си имам и предни в багажника,ония ден му смених маслото,при следваща смяна ще му ритна и трансмисионното.

      Колата е произведена 93,модел 94 на около 300 000 километра по мои сметки.Чеша се по тиквата за тия пари коя Японска ще ми издьржи толкова,ще е толкова удобна и яка и ще е такьв кораб по магистралата,ще е толкова лесна за ремонт и ще има екстричките които има тая.



      ААААА,изгоря ми и една крушка на таблото,69 цента е,имам 4 резервни ма куките за вадене са в на бащата гаража.ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ЗНАЧИ,ритам го и взимам Японска.


      Ако намеря и на жената осмака ще излезе следната сметка - един ринг на сервопомпата,един койл / струва ми една пица с екстра сиренце / и един преходник на скоростите за около 35 000 мили.Е и предни накладки и шарнири.Колата е на 150 000 мили.Да живей Японскоо,но аз поне си предпочитам джуганчетата.На брата Сивика прьсна трансмисия на няма и 110 000 мили,рьчни скорости.Сега му припльзва 2-3 на резервния Мерцедес и е за смяна една пружинка на К1 дето е под 8 кинта,с доставката 14.Колата е Е320 1995,Сивика е в гаража,че не заслужава да е на улицата.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Японска или немска кола ?!

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Снощи паля на топьл мотор,не му задьржаш ключа и само изкюфка и не запали...
        Требе да си купиш японка. Крушка японка, та да не ти горят толкова. Аман от тия немски пинизи, на всеки 300 000 километра нова крушка...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Японска или немска кола ?!

          МТЕК Японски крушки карах,но горят на 5-6 месеца средно и подкарах пак сьс Силвания значи.Как ги запалим и фаровете на 6,не дьржат дадени марки крушки.
          Като почна да прекьсва се сетих,че сьм с НГК свещи и знаех,че не е от тях.Прекьсването на другия и там така - или свещи или койл..............не е свещи бе хора,тия са само на около 60 000 километра,не е от свещите,ЯПОНСКИ НГК ИРИДИУМ,само койл е.И никой не хвана бас с мене.

          Да стискам палци да издьржат още десетина 15 години,после ЛЕКСУС и пак ще се вьрнем на темата
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Японска или немска кола ?!

            Първоначално публикуван от hyenna Преглед на мнение
            ... И то не защото нямам пари за ново, ама новите вещи сякаш са недоказали себе си.........
            Ще те вземем в клуба тебе, начина на мислене е правилния !!!

            Коментар


            • От: Японска или немска кола ?!

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ще те вземем в клуба тебе, начина на мислене е правилния !!!
              Идвам. Какви са условията за кандидат-членовете? И трите коли са набор '89. А на татко 123-ката беше '76 и съм се замислил че е крайно време да се заимам и с една 123-ка, че казват старата любов ръжда ....
              Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
              MB W124 200TE 801-
              TLC LJ70 2,4TD 364

              Коментар


              • От: Японска или немска кола ?!

                Според мен тази тема няма край,ама някой хора взеха май много на вътре въпроса.Един приятел ми каза един път че ако всички мислехме еднакво, всички щяхме да караме ГОЛФ 2-ки. П.П. Гледам,гледам,мойта си е най хубава

                Коментар


                • От: Японска или немска кола ?!

                  Абе верно тази тема е стара като света . Затова просто си казвам моето мнение без да се задълбочавам повече . И аз съм новобранец във форума , обаче отговора на тоя въпрос за мене е ; японско и нищо друго , и това важи не само за джип , но и за мотори и за обикновенни коли . поздрави .

                  Коментар


                  • От: Японска или немска кола ?!

                    Японеца и за мене , но е по скъп за подръжка .
                    Абе за криза в япония никой не чу особенно .

                    Коментар


                    • От: Японска или немска кола ?!

                      Ако може и аз да изкажа собственото си мнение по тази тема:
                      Най-добре колата да е служебна. Ако може фирмата да ми зарежда горивото и да ми прави подръжката.
                      Такава кола бих си я карал с голямо удоволствие без значение дали е немска или японска.Честно казано и на руска с такива показатели бих седнал.
                      Сега сериозно.Най-важното колата да е нова. Лично аз предпочитам немските но и някой Лексус бих покарал.
                      Последно редактирано от VESO4AR; 20-02-11, 21:52.

                      Коментар


                      • От: Японска или немска кола ?!

                        А пък аз искам да е здрава и да не се разваля често,щото ще ти събуе гащите от ремонти независимо каква е по народност .Да е здрава пък ако ще и Афганистанска да е.

                        Коментар


                        • От: Японска или немска кола ?!

                          ...предварително се извинявам за caps lock-a ....МЕРЦЕДЕС....МЕРЦЕДЕС.....МЕРЦЕДЕС.....И САМО МЕРЦЕДЕС !!!! визирам моделите до 1996-97...и отчасти до 2002-ра
                          евтини части аналог на оригиналните(за който не може да си ги позволи) измислени коли, лукс, сигурност, здравина!
                          че има и модели подходящи за феновете на бързи и яростни
                          LZ5DG....0888985906
                          Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                          Не всичко, което има две бузи е лице!

                          Коментар


                          • От: Японска или немска кола ?!

                            Първоначално публикуван от hyenna Преглед на мнение
                            Идвам. Какви са условията за кандидат-членовете? И трите коли са набор '89. А на татко 123-ката беше '76 и съм се замислил че е крайно време да се заимам и с една 123-ка, че казват старата любов ръжда ....
                            ами то половината сюрия е тука - я питай Боса отде се знаем, или Борчев...
                            айде да не изреждам личния състав, че сме много..

                            ама, ако питаш мен - тук си е най-добре - не се отпличквай по разни уклони, че рано или късно - пак тука ще си говорим

                            Коментар


                            • От: Японска или немска кола ?!

                              хммм....
                              тема за размисъл:
                              форд орион - 87ма 1.6 чист дизел, вектра `91 - 1.6 моноинжекция, сиера - `86 - 2.0 бензин, джета `86 1.6 бензин, пасат `92 - 2.0 бензин, пежо 406 2.1 тд, пежо 607 - 2.2 тди, паджеро - `96 - 2.8 тд, ЛК 120 `05 - 3.0 д4д и туарег `06 - 2.5 р5...
                              коя според вас е най-безпроблемна?
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар


                              • От: Японска или немска кола ?!

                                Вектрата от 91-ва е най-безпроблемна колега. С нея няма за какво да се протесняваш, ръждата вече се погрижила за всичко...
                                С тоя списък с автомобили от 86-ма до 2006 няли се сещаш колко сериозно звучи...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X