Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рибарски автомобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Рибарски автомобил.

    С кални гуми и си на шест,НАСЛУКА КОЛЕГА!

    Коментар


    • #62
      От: Рибарски автомобил.

      Ха честито и от мен, впрочем следя темата от самото начало-ти от първия пост си даде отговор на въпроса които зададе така че това е колата.

      Айде със здраве и късмет...
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #63
        От: Рибарски автомобил.

        Да питам по повод Ситроените -кво му на ХМ-а. Кукуружи се ,дизеловият мотор "папка" около 6,5л/100км. А и багажник има.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #64
          От: Рибарски автомобил.

          Честито!
          По стечение на обстоятелствата, и моят БХ влезе в редовна употреба. От един месец го стягам основно, оказа се че не толкова изгнил, колкото мислех. Сега само газ, кара се с такъв кеф, почти колкото ХМ-а, а за нафта забравям кога съм зареждал последно. Ако намеря добър ламаринаджия да му реставрираме предния мост, може и цялостна реставрация да му спретна, вече си е почти за ретро паради.

          http://postimg.org/gallery/q02qkus/
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #65
            От: Рибарски автомобил.

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Да питам по повод Ситроените -кво му на ХМ-а. Кукуружи се ,дизеловият мотор "папка" около 6,5л/100км. А и багажник има.

            ХМ-а си е по-висок клас кола и съответно поддръжката му е друга. Голям мерак ми е отдавна, но за момента не мога да си го позволя.
            За дизелите, зависи. 2.1 може и да папка 6,5л, но зависи от крака на педала.
            Колегата по-горе кара ХМ. Той ще ти каже най-добре.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #66
              От: Рибарски автомобил.

              Нищо му няма на ХМ-а, освен че вече става труден за поддръжка с частите. Спряха от производтсво някои ключови неща, като тампоните на макферсъна. Вариантите са рециклирани, или запазени втора ръка, купувани не много отдавна. Разхода на 2.1 ТД е около 5/100 извънградско, на магистрала около 6.5 при 130 км/ч. Градско много зависи, при мен във Враца около 7/100. Багажника, ако е комби, може да се конкурира само с товарен бус . Голям мерак ми беше да си намеря комби, ама е почти невъзможно, те са направо екзотика, само 30 хиляди бройки има произведени. Иначе като изключим трудностите с частите, колата е доста здрава. Бензиновият V6 лапа като ламя, за разлика от дизеловите си събратя. Карам го само за разходка през уикендите. Хубавото на ХМ е, че има и модели с DIRAVI рейка, аз се сдобих с такава и ще я монтирам на дизела. Невероятен кеф е, освен че се управлява като електронна игра, това е най-надеждната и безопасна система за волан. При гръмнала гума с 200 км/ч колата не мърда и сантиметър от правата посока, и не се усеща дори. Спортистите веднага ще я намразят, няма абсолютно никаква обратна връзка с пътя, все едно е джойстик.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Колеги търси се семеен автомобил с който спокойно да ходя за риба.
                Годишен пробег не повече от 8 - 10000 км. бюджет в рамките на 3 - 5000, за придобиване.
                Понеже пробега на годишна база е малък схемата с два автомобила е невъзможна за сега, просто не ми се поддържат два различни автомобила.
                Джип за сега не се вписва в схемата просто няма да се експлоатира пълноценно.
                Изискванията комби(ван),климатик , и най -важното, да стигам там където съм стигал, с Лада, Москвич, Пасат1, Поло1 и ZX.
                Субарута за сега го изключвам от схемата просто не искам някой който сутринта си е разменил обувките и се чуди защо му убиват да ми бърника по колата.
                Общо взето като чета това което съм написал и мисля по въпроса единствения отговор за сега е хидравличен ситроен.
                След 7 години от началото на темата и след 6 с любимата Лагуна комби пак съм на изходна позиция. Условието на задачата е същото, решенията за сега са две Рено Канго след фейслифта и Хонда ЦРВ 1 също след фейслифта.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #68
                  Honda
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    Глас за CR-V то .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #70
                      Мерси Босе, кангото ме блани заради салона

                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #71
                        Аз пък си ходя за риба с това.
                        Прикачени файлове
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • gabocvet
                          gabocvet коментира
                          Редактиране на коментар
                          Само не разбрах хвалиш ли се или се оплакваш! 60 серия какво му повече на трябва на човек! Има си и вътрешен обем и добър двигател.

                        • stankos
                          stankos коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ама с него ги гониш в гьола ли ?

                        • Джоу (x3mrjoe)
                          Джоу (x3mrjoe) коментира
                          Редактиране на коментар

                      • #72
                        Фиат Добло 1,9 дизела. Ефтини части, не е нисък,корав мотор, не гният, здраво окачване. Май това са му плюсовете. Изработката на интериора ефтини пластмаси, дръжки консуматив,шумничък.Карам служебен такъв иначе Ксантия 1,8-94 год. вече няма такива автомобили.

                        Коментар


                        • #73
                          И какво се получи? Напук на клишетата за здравината на немските и японските автомобили, преобладаващите препоръки в темата са за френски?
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • gabocvet
                            gabocvet коментира
                            Редактиране на коментар
                            Е пък ти какво очакваш

                        • #74
                          От Хондата поне тук оплаквания няма,рибата не предполага извръщения,но пък ако трябва да се препоръчва немско то един МЛ ще свърши работа също,кутия на тавана за такъмите,едни гуми и бой
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #75
                            Дааа, погледнах предишната страница и се върнах почти 7г назад. Забавно !
                            Лошото е, че наскоро ми изпадна XM-а който търсих преди 2-3г, като нито ми трябва, нито ми е момента да колекционерствам, а и форумен корифей ме убеди, че точно тази модификация поради спецификата ѝ не е оферта, но пък много ми харесва !
                            Надявам се, до нàпролет са го продали или да ми дойде акъла.

                            А относно повода за повдигането на темата, Борка, я ми звънни, ама нещо след 11:00, че заради това време няколко дни подред заспивам към 6-7.
                            Номера ми е на доста места, ама ето го пак - 0898 82 ОI 82
                            ​​​​
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X