Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рибарски автомобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Рибарски автомобил.

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    какво предлагаш за 3-5 хиляди???
    То не е като да няма оферти, въпросът е авторът да си изясни какво точно му трябва. Понятието "Рибарски автомобил" може да бъде много разтегливо. Като се почне от по-височко комби/ван, през комби/ван 4х4, паркетник та до истинска джипка. Но със всяко стъпало нагоре скачат и разходите за гориво и поддръжка.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #47
      От: Рибарски автомобил.

      Първоначално публикуван от qnis Преглед на мнение
      Всичко друго без ситроен с хидравлично окачване,какво ви става бе хора ?!?
      Адаш, извинявам се за спама, предварително, ако нещо го махнете.. / Това към автора на темата/
      Я кажи сега колега, защо да не препоръчваме Ситроен с хидравлично окачване ?? Че аз ходих известно време/3-4 години, та да не е и повече/, на риба и се ползваше, като основна кола?? Нещо чупи се повече или........... ??? Или пък аз не разбирам......?? Проблем ли има с колата??? Не е като да не сме навъртяли километри, не е като да сме го купили нов и да го караме????? Я кажи, кажи ?
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #48
        От: Рибарски автомобил.

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        То не е като да няма оферти, въпросът е авторът да си изясни какво точно му трябва. Понятието "Рибарски автомобил" може да бъде много разтегливо. Като се почне от по-височко комби/ван, през комби/ван 4х4, паркетник та до истинска джипка. Но със всяко стъпало нагоре скачат и разходите за гориво и поддръжка.
        Достатъчно висок Комби/ван за да се стига там примерно където може да се стигене с Мускал, 4х4 не е задължително.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #49
          От: Рибарски автомобил.

          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
          Адаш, извинявам се за спама, предварително, ако нещо го махнете.. / Това към автора на темата/
          Я кажи сега колега, защо да не препоръчваме Ситроен с хидравлично окачване ?? Че аз ходих известно време/3-4 години, та да не е и повече/, на риба и се ползваше, като основна кола?? Нещо чупи се повече или........... ??? Или пък аз не разбирам......?? Проблем ли има с колата??? Не е като да не сме навъртяли километри, не е като да сме го купили нов и да го караме????? Я кажи, кажи ?
          Вие не сте добре,няма какво да си пиша с вас,направо не ми се вярва какви хора пишете тук,пожелавам ви успех с вашите мега ситроени,давайте напред през дупките,НЕМА ЯДОВЕ!

          Коментар


          • #50
            От: Рибарски автомобил.

            Я колегата да загледа някой Спортидж, та да се рахатяса.

            Коментар


            • #51
              От: Рибарски автомобил.

              Ние с мажа ми за риболов използваме един стар пикап. Вършини прекрасна работа, не мисля че трябва да се дават много пари за такъв тип авотомобил!
              Последно редактирано от Ясен; 30-04-13, 13:39.

              Коментар


              • #52
                От: Рибарски автомобил.

                Колеги какво ви е мнението за Шкода Фелиция комби?
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #53
                  От: Рибарски автомобил.

                  Лошо.. Имам ужасни спомени за два автомобила, купени нови от Еуратек - Форман, пикап и комби. Доколкото Фелицията е веднага след тях, едва ли е нещо по-различно. Изглежда възхода на марката започва от Фабията и Октавията нагоре.. ма те са си VW, докато бензиновите Фелиции са си Шкода на дватриесе години, леко модифицирани.. Както и да е де - и двете като по часовник малко под стоте хил. изхвърлиха водата, счупиха предния мост, а ламарината просто се късаше.. Не беше изгнила още - лъщеше дето се вика..ии.. се късаше.. мога да пиша подробно, ма все пак не искам да плюя по марката. Така че - простият ми отговор е - лошо..

                  Коментар


                  • #54
                    От: Рибарски автомобил.

                    Не робувам на марки, но една, немска, ми е малко повече на сърцето, щото в почти всички нейни модели се чувствм комфортно, но това не е по темата.
                    А сега по същество.
                    От 25 г. не съм слизал от МПС-та, щото за мен те са необходимост като обувките, а не аксесоар за кафета, барове и кръчми, и гледам да изцедя максималното, с минимален разход, от тези железа.
                    Не мисля, че трябва да си пазя автомобила, например като го пренасям на ръце през дупките, а той да ме пази като минава по-меко през тях, докато му давам повече газ.
                    Ужасна е тая заблуда с "пазенето" и "нечупенето", но и това не е съвсем по темата, та щом е техника и се ползва, нормално е и да се трОши, важното е да е по-малко и ремонтите да са по-евтини.
                    И във връзка с изложеното, по-горе от мен, и факта, че с една кола не може, щото универсална такава няма, ще ти препоръчам да си вземеш една само за риба.
                    И моето, многократно вандалски тествано, предложение е един слънчев Ситроен ВХ за 1000лв. с клима, кеф ти бензин, кеф ти дизел, и ако не ходиш за риба през зимата на Седемте рилски езера, или на яз. Калин, ти трябва такъв само с предно и некви рошави гуми.
                    За да утрепеш тая кола трябва да си мнооого дОбър.
                    За 10г. от 5-6 такива, като през това време съм имал и други автомобили, успях да съсипя само един, ама и не знам кой друг лек автомобил ще мине на 3-та през градинката до Паметника Левски, и през 30см. бордюр, без да си остане там.

                    И да поясня, че всеки възможен момент съм извън София, и на възможно по-забито и незнайно място, непознато за масовката,
                    и не говорим за един път в месеца, а поне 3-4 пъти през седмицата, а имаше и момент 7/7.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-05-13, 11:53.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Рибарски автомобил.

                      Здравей, малко късно се включвам в темата ,но сега и обърнах вниммание.Моята болест е риболова
                      и по тази причина като собственик на фронтера б -2,2дтх съм в този форум(а и не само за това).Но по темата
                      предишният ми автомобил за риболов беше Ситроен Ксантия 1,9тд 96г. Няма друга такава лека кола, от къде е минавала,кал,коловози пясъци
                      не може да се вярва.От 2006г. до 2011 по гьолове и язовири не ме предаде никъде но ми идваше малка откъм багажник ,а пък исках и в п голяма кал и по
                      в джендемите да влизам и се сдобих с фронтерата.За рибарски автомобил е перфектна, но с Ксантията не се разделям макар и да я карам 1-2 пъти в месеца.
                      Много марки и модели коли съм карал но Ксантията е уникална.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Рибарски автомобил.

                        Привет колега
                        Да ситроена е добър вариянт вдигаш крачолите и прегазваш по дълбоките локви спор няма от леките коли по високо от франсето няма
                        Ако попаднеш на читаво напълно се вписваш в пеизажа на колегите риболовци от братска Франция с техните ситроени
                        Сещам се и за рено канго дизел високо в и не е харчлиа
                        А каквото и да избереш наи добре е щом кривкаш от пътя да метнеш в багажника едни вериги ще бъдеш приятно изненадан когато ти потрябват а те трябват и зиме и пролет и лете
                        Друго за което се сещам е ауди А 4 комби опел астра и разбира се пасат на фолксваген
                        Успех и наслука

                        Коментар


                        • #57
                          От: Рибарски автомобил.

                          Да въпроса е с доста разтегливо понятие МПС за риба и т н
                          Все пак аз бих предпочел по голям автомобил с що годе нормален харч на гориво 6 л нафта или 8 9 газ
                          Като се спръ на МПС намирам приличен сервиз или познат които срещу скромна сума прави пълен преглед на автомобила за да ми просветне горе долу какво взимам
                          по добре да дам 40 50 лева и да знам какво взимам отколкото на час по лъжичка да се набутвам за какво ли не това е по скоро свещенно правило при покупка на какъвто и да е автомобил втора ръка
                          данеговорим че има и официални сервизи където както казват маисторите докараи яа и кътните зъби ще и видим
                          Аз когато си купувам домати да речем пак се чудя и гледам избирам питам ама ако не ми харесат и съм ги купил лесно ще ги заиграя на някаде но кола всеки ден не сманям и неси купувам така че РАЗУМА Е НАИ ВЕЛИКАТА СИЛА НА ТОЗИ СВЯТ
                          каквото ти е на душа колега но с разум

                          Коментар


                          • #58
                            От: Рибарски автомобил.

                            Първоначално публикуван от camelot Преглед на мнение
                            ... Друго за което се сещам е ауди А 4 комби опел астра и разбира се пасат на фолксваген
                            Успех и наслука
                            Е това са последните коли, в списъка (без Астра-та), които стават "за риба",
                            а Пасата '88-'94 и този до '97 са едни от най-неподходящите коли за всичко друго различно от асфалт без дупки !
                            Това е и една от най-тъпите и, не знам защо, прехвалени коли които съм имал !
                            Като слизаш дори от нисък тротоар си тряскаш предния мост или носача, а и дори за гладко черно трябва да забравиш,
                            щото глупавия въздухозаборник на предната броня, без който не се обдухва радиатора, пада на първата дупка (а зимата на първите коловози)
                            и мотора става на чайник, особено ако е по-топло !

                            P.S. И благодарение на тази тема от няколко дни пак съм собственик и на ВХ !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: Рибарски автомобил.

                              Ми, поздравления и честито!
                              Правилен е избора.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Рибарски автомобил.

                                Благодаря !
                                Последния, вече предпоследния де, ми стоеше няколко години пред нас, и въпреки всичката ремонтна инвестиция в него,
                                а и беше малко по-възрастен от гаджето,
                                го върнах на скрап, щото беше бая позагнил от стоене,
                                ама ето, че няма и 2-3 месеца, а и след като прочетох темата, и пак ВХ !

                                Няма излекуване от ВХ манията, но само посветените знаят !
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-06-13, 18:25.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X