Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рибарски автомобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рибарски автомобил.

    Колеги търси се семеен автомобил с който спокойно да ходя за риба.
    Годишен пробег не повече от 8 - 10000 км. бюджет в рамките на 3 - 5000, за придобиване.
    Понеже пробега на годишна база е малък схемата с два автомобила е невъзможна за сега, просто не ми се поддържат два различни автомобила.
    Джип за сега не се вписва в схемата просто няма да се експлоатира пълноценно.
    Изискванията комби(ван),климатик , и най -важното, да стигам там където съм стигал, с Лада, Москвич, Пасат1, Поло1 и ZX.
    Субарута за сега го изключвам от схемата просто не искам някой който сутринта си е разменил обувките и се чуди защо му убиват да ми бърника по колата.
    Общо взето като чета това което съм написал и мисля по въпроса единствения отговор за сега е хидравличен ситроен.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Рибарски автомобил.

    Но от най-обикновените. Хидро-пневматик. Най-проста и непретенциозна за обслужване е.
    Помисли за БХ. За сметка на мъничко мекота, можеш да си нагласиш една идейка по-голям базов клиренс.
    Ксантия комби, също е добър вариант.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Рибарски автомобил.

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Но от най-обикновените. Хидро-пневматик. Най-проста и непретенциозна за обслужване е.
      Помисли за БХ. За сметка на мъничко мекота, можеш да си нагласиш една идейка по-голям базов клиренс.
      Ксантия комби, също е добър вариант.
      Точно за това си мисля пък съм им фен на пущините.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Рибарски автомобил.

        Погледни Пежо-Партнер или Ситроен-Берлинго, който е по-луксозното изпълнение. Отговарят на всичките поставени условия. Преди няколко години ходихме с такова Пежо за пъдпъдъци по нивите. Бях очуден от проходимостта му. Има ги и 4х4.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Рибарски автомобил.

          На кал обаче, те спасяват само гуми със сравнително добър грайфер. Така съм се окопавал, че съм ходил да се влача с джипката.
          Иначе, заводския клиренс на предното магаре е около 14,5 см. Можеш да си го докараш без особени ядове с возията до едни 17-18. Отзад може с 2-3-4 см по-високо. Получава се съвсем приличен клиренс за лек автомобил.
          Особено предвид, че отдолу е съвсем плоска. Нищо не стърчи, с изключение на предните носачи откъм колелото.
          И по-горните са вариант, но цената на придобиване, ще е една идейка по-висока.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Рибарски автомобил.

            От написаното излиза, че не държиш да е 4х4, а просто висок? ВХ хубаво, ама аз от години не съм виждал жив такъв. Защо не разгледаш Голф Вариант синхро-за твоя бюджет има голям избор, а синхрото е доста прилична система.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Рибарски автомобил.

              Това също е добра идея, която си заслужава да се разгледа поне аз си мисля, че има хляб в нея.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Рибарски автомобил.

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                .
                Субарута за сега го изключвам от схемата просто не искам някой който сутринта си е разменил обувките и се чуди защо му убиват да ми бърника по колата.
                .
                хаха само това не го разбрах какво трябваше да значи.Иначе по темата познат имаше едно ауди 80 комби куатро нещо му беше сменил по окачването и беше се навирило няколко см. нагоре.Беше перфектно за подобни нужди.
                Pathfinder 4.0L

                Коментар


                • #9
                  От: Рибарски автомобил.

                  Ако не си от най-големите Българи (като габарити), защо не хвърлиш едно око на тези сладури. Втория е малко захабен, но като се измориш от рибата, направо си лягаш без да разпъваш палатки

                  Разбира се няма да пропусна да похваля и бусчетата VW, в случая Т4 Syncro Multivan, 2.4 дизел, 4х4 със заден блокаж. Задната седалка се разгъва и става на легло, имаш си масичка, салона е уникално запазен разход на гориво около 8 на 100. За съжаление няма клима.

                  http://busove.cars.bg/u1040867

                  http://busove.cars.bg/u969946
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-04-13, 10:32. Причина: mobile.bg
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рибарски автомобил.

                    Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                    хаха само това не го разбрах какво трябваше да значи.Иначе по темата познат имаше едно ауди 80 комби куатро нещо му беше сменил по окачването и беше се навирило няколко см. нагоре.Беше перфектно за подобни нужди.
                    Като кажа Субару ами гледат ме като голям камък, за другото ами карах по едно време ситроен отивам при един как да кажа, и аз не знам за смяна на съединител и смяна на масло в с.к., той ме пита какво да сипе,
                    Реших нема да е той препоръчват ми друг, работел добре , сравнително бързо, но взимал скъпичо лошо няма пък той ми заявява в с.к. масло не се пипа изобщо.
                    Има двама трима други ама при тях е с три седмици предварително записване.
                    Ванака мерси за предложенията, но климатика е твърдо условие поне засега.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рибарски автомобил.

                      Жалко,един форестър се вписва отвсякъде в изискванията ти.Виж разцъкай суби форума и може да намериш правилното място за сервизиране,а не баш майстори да се учат на колата ти
                      Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рибарски автомобил.

                        По-добре събери още пари и си вземи някое Vito

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рибарски автомобил.

                          Това пък що?
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рибарски автомобил.

                            Еххх,че нямам снимки откъде минава служебното Вито.Оф топик

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рибарски автомобил.

                              Да не е едно жълто, че ако е то, знам и после какво се сменя...
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X