Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Това не е вярно ,има тема за тоя тип блокажи ,почети.
    Дай линк.Аз гледах половин час ревю на един руснак и още куп други руски видеа.Говорих и с Костин от Мъдстър,който ги продава и монтира.От всякъде информацията все такава.За това още нямам заден блокаж.Освен ако не е локрайт,а нещо друго.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      На НИРФИ торсените за PSA са за отпред. Това и имах предвид.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
        Дай линк.Аз гледах половин час ревю на един руснак и още куп други руски видеа.Говорих и с Костин от Мъдстър,който ги продава и монтира.От всякъде информацията все такава.За това още нямам заден блокаж.Освен ако не е локрайт,а нещо друго.
        Руснаците са си написали:


        "Тип дифференциала: самоблокирующийся червячный с цилиндрическими косозубыми шестернями."
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Руснаците са си написали:


          "Тип дифференциала: самоблокирующийся червячный с цилиндрическими косозубыми шестернями."
          Е Торсен де.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            По моя въргил няма дискотеки ни топъл ,ни студен,ни в кал ,ни в сняг.Само му вие раздатката на пустото добиче,,повече на бавни,па и по магистралата се държи като кола.То повече от 140-150 по тия ендъци накъде.На някои СуВове като им видя полуоските и носачите като на щиглец отдолу та ме напушва сериозно на смях,независимо с колко милиметра защити е отдолу и кой му ги е слагал.Сори за отклонението,ама ....,с тия приказки за суперпроходимост.А мерси.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
              Дай линк.Аз гледах половин час ревю на един руснак и още куп други руски видеа.Говорих и с Костин от Мъдстър,който ги продава и монтира.От всякъде информацията все такава.За това още нямам заден блокаж.Освен ако не е локрайт,а нещо друго.
              Това е темата.
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...EB%EE%EA%E0%E6
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Този тип диференциали е широко понятие и тази тема съм я чел.Ти прочети малко за Дъстър и за руския Локрайт.Явно няма нищо общо с Лока:
                https://www.youtube.com/watch?v=-QiFeCUJfho

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Руснаците са си написали:
                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение

                "Тип дифференциала: самоблокирующийся червячный с цилиндрическими косозубыми шестернями."

                Мда,може и така да пише и ако е направено както трябва ще блокира поне 50/50 ляво дясно колело.Ама няма такъв.Ако някой знае и го е пробвал да ме вика да видя,че да слагам и аз.Това( а то е само сделано за Дъстър) на което се нагледах и на живо и на клипове няма нищо общо нито с Куайф АТВ,Лока и ни най-малко с Торсен.
                Не искам да превръщаме темата в такава за диференциали,щото тук такива има много.
                Дифендъра,който карах около 6 години,още след първата беше с 3 твърди блокажа-та пристрастен съм.
                Истината е ,че за жалост за Дъстър не се е появило нещо, което работи читаво на практика.
                Ако се появи,аз съм първия дето ще го отнесе и сме се разбрали с Мъдстър Румъния веднага да ме информират.

                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                  Руския не го разбира добре ,има ли чертежи някакви?
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Ето ги и двата блокажа:

                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      В момента върви Balkan Offroad Rallye.
                      Участват два полски дъстъра. Досега сякаш се справят добре.
                      Ето списък на модификациите по автомобилите.

                      Дъстър 1
                      -------------
                      Пакет за безопасност:
                      - клетка;
                      - спортни седалки;
                      - шестточкови обезопасителни колани;
                      - спортен волан;
                      - допълнителни пожарогасители;
                      - интерком.
                      Вътре в автомобила: всички несъществени елементи и изолационен материал са премахнати, за да се намали теглото на автомобила.
                      Цялата каросерия е подсилена.
                      Охладителната система е преместена в задната част на автомобила, за да се избегне повреда на радиатора и да се премести центърът на тежестта.
                      Под автомобила са монтирани алуминиеви плочи за предпазване на шасито от евентуални повреди по време на движение извън пътя.
                      Поставени са по-големи и по-агресивни колела, калобрани и заден диференциал с повишено триене.
                      Окачването е променено: монтирани за усилени А-рамена и по-здрави спортни амортисьори.
                      Монтирана е преграда между пилотите и задната част, където са радиатора и акумулатора на автомобила.
                      В задната част на автомобила е поставен гел-акумулатор, там е и резервоарът за течността за миене на предното стъкло и е направено място за две резервни колела.
                      По двигателят:
                      - нов софтуер за впръскване на гориво;
                      - по-ефективен въздушен филтър и канал за входящ въздух;
                      - нов междинен охладител (интеркулер).

                      Дъстър 2
                      -------------
                      Автомобилът е оборудван със стартов комплект, който включва:
                      - клетка;
                      - спортни седалки;
                      - 5-точкови предпазни колани;
                      - спортен волан;
                      - пожарогасителна система;
                      - спортни мрежи на прозорците на вратите.
                      Интериорът е изчистен от ненужно оборудване и шумоизолация, за да се намали теглото.
                      Фабричните "облицовки" на предните и задните врати са заменени с ABS или въглеродни елементи - за олекотяване.
                      Задната част на автомобила е променена, за да осигури място за 2 резервни колела.
                      Шасито е осигурено с алуминиеви защити.
                      Колата има по-големи колела с по-агресивна шарка .
                      Шасито е модифицирано - укрепване на точките за захващане на амортисьорите. Амортисьорите от най-добрия световен производител на моторни спортове REIGER.
                      Добавена е спортна система за управление на задвижването на задните колела.
                      Двигателят:
                      - нова програма за управление, подобрени горивни карти - увеличена мощността и въртящ момент;
                      - всмукатeлните и изпускателни системи са проектирани специално за този автомобил.
                      -------------------------------------------------------
                      Като сложим настрана "състезателните" неща, излиза че смислените модификации за личен автомобил са:
                      "по-големи колела с по-агресивна шарка", някоя и друга тенекия отдолу и евентуално заден диференциал с повишено триене.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PODuster1.jpg
Прегледи:1
Размер:247.7 КБ
ID:5798269
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        В момента върви Balkan Offroad Rallye.
                        -------------------------------------------------------
                        Като сложим настрана "състезателните" неща, излиза че смислените модификации за личен автомобил са:
                        "по-големи колела с по-агресивна шарка", някоя и друга тенекия отдолу и евентуално заден диференциал с повишено триене.
                        [ATTACH=CONFIG]969040[/ATTACH]
                        Ми аз това го пея в Дачия форума от над година.Много хубава информация.Аз не съм имал време да се интересувам,но заддния лсд диф ме интересува много.Можеш ли да намериш инфо какъв е?Дано да не е "сделан".Ако нямаш инфо,някаква идея как да се свържа с Полския екип?
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          Ми аз това го пея в Дачия форума от над година.Много хубава информация.Аз не съм имал време да се интересувам,но заддния лсд диф ме интересува много.Можеш ли да намериш инфо какъв е?Дано да не е "сделан".Ако нямаш инфо,някаква идея как да се свържа с Полския екип?
                          В момента са в Шкорпиловци, можеш да видиш диф. на живо!

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                            ...Ако нямаш инфо,някаква идея как да се свържа с Полския екип?
                            Пробвай на фейса: https://www.facebook.com/overlimitcom/
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                              Пробвай на фейса: https://www.facebook.com/overlimitcom/
                              Благодаря ти!Нямаше как да се вдигна до Шкорпиловци,но веднага им писах.Да видим какво ще излезе.
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Е няма LSD и на полските Дачии,както нямаше и на Румънските на рали Варна,както нямаше и на българската.Ето какво ми отговориха от екипа на Overlimit:
                                >-------- Оригинално писмо --------
                                >От: Adam Szelerski adam.szelerski@overlimit.com
                                >Относно: Dacia Duster rear LSD diff
                                >До: stoianovm@abv.bg
                                >Изпратено на: 24.09.2018 15:57



                                Hello
                                We do not have LSD in our Dacia.
                                The rear drive is 100% original.
                                We have a special sports ECU for the drive. Best regardsAdam Szelerski

                                Pozdrawiam
                                Adam Szelerski







                                SERWIS

                                Ul.Graniczna 63B

                                62-081 Baranowo

                                Over Limit Motors Sp. z o.o.

                                ul. Grodziska 8
                                60-363 Poznań
                                NIP: 781-189-77-89
                                www.overlimit.com



                                Явно журналистите пак са си измисляли нещо.














                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X