Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Нещо не разбрах! Би ли пояснил какво имаш предвид?
    Нищо за поясняване няма.

    Автомобилът губи своето значение като потребителска стока, фетиш на независимостта и необходимост. Даже и сега в големите европейски градове се оформя сериозна група хора на които шофьорската книжка им е изключително далеч от плановете. За сметка на това през този период автомобилите ЩЕ станат самоуправляващи се и даже и тези които имат нужда от личен транспорт няма да са принудени да се научат да го управляват.

    Коментар


    • #77
      От: Дачия Дъстър

      Смело предположение за такъв кратък срок, но ако сме живи ще видим. Единствения начин това да стане е да забранят със закон автомобилите с възможност за управление от шофьор, или да повишат цената на горивата до невъзможно за хората ниво.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #78
        От: Дачия Дъстър

        Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
        Смело предположение за такъв кратък срок, но ако сме живи ще видим. Единствения начин това да стане е да забранят със закон автомобилите с възможност за управление от шофьор, или да повишат цената на горивата до невъзможно за хората ниво.
        Когато се окаже, че компютрите правят по-малко катастрофи от хората моментално застраховката за човек шофьор ще стане абсурдно висока. За 100 хиляди покритие ще ти искат 10 бона на година - а май гражданската покрива повече.

        Да не говорим за другите неща като собствеността над колите - когато колите сами обикалят напред назад, няма да е изгодно да си им собственик. Защото всяка кола, ще може сама да работи като такси.

        Паркингите в градовете ще са излишни за автоматичните коли и много бързо площите ще се усвоят от по-доходни и полезни неща.

        Чисто икономически много бързо ще ни забранят да караме коли дори в не много богатите държави. На село или в гората може би ще може, но на междуградски път или град ще е много скъпо и ненужно удоволствие.....

        Всъщност предвид как разни хора лобират в нашия парламент не бих се учудил да сме водещи в ЕС с тая забрана - щото някой олигарх собственик на коли, ще иска да цоца от транспорта на всеки индивид ще "спре замрсяването", ще ни "спаси от катастрофи" и т.н. лоши неща с които водим в ЕС. Аз бих заложил няколко чешки бири, че това ще стане преди 2037

        ПП Това не е по-темата и се чудя как да го оградя.....

        Коментар


        • #79
          От: Дачия Дъстър

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение

          Иначе, конкретно за Дъстъра, винаги ми е било интересно, колко ще му удържат носачите и въобще цялата задница, ако се случи да се вкара на по-кофти място? Имам предвид гадни странични наклони с камънак примерно. Може и окото да ме лъже, но и носачите и болтчетата ми изглеждат подозрително тънкави, а колата не е ча толкова лека.
          Стефане, преди две-три години две заводски дачии участваха на Бреслау, в тежкия клас. Трофи демек, не рали. Макар, че ралито разсандъчва повече колите, ама трофито карат по по-гадни терени. И двете коли бяха "заводски отбор", демек-с подкрепата(финансова, логистична, и всякаква друга) на завода.
          Май едната не успя да завърши, но другата финишира. Това напълно стандартни коли, без повдигания, тунинги и т.н. Наложи се да вадят кормилен накрайник(май) от колата в шоурума във Варна, че иначе нямаше да стартира, защото доставката от Румъния щеше да се забави, та взеха от изложената кола, а доставената част я дадоха за монтаж обратно на изложбената.

          Аз видях само едната дачия-броните и висяха, огънати тенекета, абе-истински джип, и се движеше по едни каменни прагове в Камчия, там където малко хора биха се пуснали. Не, че мястото беше много хард, но поне изглежда.

          Та дачиите са си доста добре и извън асфалта, и макар да не долюбвам разните електронни системи-налага се да призная, че дъстъра има долу-горе офроуд качества. Нищо кой знае какво впечатляващо де, ама не се и предава пред първия праг.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Дачия Дъстър

            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
            Когато се окаже, че компютрите правят по-малко катастрофи от хората моментално застраховката за човек шофьор ще стане абсурдно висока. За 100 хиляди покритие ще ти искат 10 бона на година - а май гражданската покрива повече.

            Да не говорим за другите неща като собствеността над колите - когато колите сами обикалят напред назад, няма да е изгодно да си им собственик. Защото всяка кола, ще може сама да работи като такси.

            Паркингите в градовете ще са излишни за автоматичните коли и много бързо площите ще се усвоят от по-доходни и полезни неща.

            Чисто икономически много бързо ще ни забранят да караме коли дори в не много богатите държави. На село или в гората може би ще може, но на междуградски път или град ще е много скъпо и ненужно удоволствие.....

            Всъщност предвид как разни хора лобират в нашия парламент не бих се учудил да сме водещи в ЕС с тая забрана - щото някой олигарх собственик на коли, ще иска да цоца от транспорта на всеки индивид ще "спре замрсяването", ще ни "спаси от катастрофи" и т.н. лоши неща с които водим в ЕС. Аз бих заложил няколко чешки бири, че това ще стане преди 2037

            ПП Това не е по-темата и се чудя как да го оградя.....
            В тона на този пост-отново се замислям за емиграция в Монголия. Ей я дей.

            А може и в Зимбабве, там поне за отопление няма да имам разходи...

            Извинявам се за спама.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              От: Дачия Дъстър

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              В тона на този пост-отново се замислям за емиграция в Монголия. Ей я дей.

              А може и в Зимбабве, там поне за отопление няма да имам разходи...

              Извинявам се за спама.
              Кольо, забелязвам че не ме четеш
              Сокотра е мястото
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Аз видях само едната дачия-броните и висяха, огънати тенекета, абе-истински джип, и се движеше по едни каменни прагове в Камчия, там където малко хора биха се пуснали. Не, че мястото беше много хард, но поне изглежда.

                Та дачиите са си доста добре и извън асфалта, и макар да не долюбвам разните електронни системи-налага се да призная, че дъстъра има долу-горе офроуд качества. Нищо кой знае какво впечатляващо де, ама не се и предава пред първия праг.
                Колега, ние направихме една такава Дачия и участвахме с пилот от отбора на Митко Илиев цели два пъти на Бреслау, броните не мръднаха иначе пак така, фабрична кола, само нагласена от към безопасност и различни амове, кални гуми и лепенки


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Коментар


                • #83
                  От: Дачия Дъстър

                  Броните падаха на румънците, ама те си бяха оригиналните.
                  На Илиев дъстъра, едно че броните са поизрязани леко (гледах я отблизо), и маршрутите бяха съвсем други - тои и лебедка няма дори, не му и трябва. А румънците без лебедка нямаше да мръднат.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дачия Дъстър

                    Само да докладвам:

                    Тук на работата ми колегите карат два служебни Дъстъра 1,5 dCI 4х4. Вчера си говорих с шофьорите. Карат се на две смени, 6 дни в седмицата. Единият в момента е на 410 000 км, вторият е на 380 000 км, 2011 г са купувани. По мотор и трансмисия нищо не е пипано, освен стандартното обслужване. Турбини, дюзи, ЕГР-и, съединители - без проблеми. По окачването са сменени няколко шарнира и веднъж амортисьорите. Супер верни и непретенциозни машинки са. Отлично поведение по снега в Родопската яка над Пловдив.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дачия Дъстър

                      Браво! Добре се карат. Едната ми Дачия Логан 1.5dCI е на 7 години и 541000км. без проблеми. На 510000км. смених ГНПто.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
                        Колега, ние направихме една такава Дачия и участвахме с пилот от отбора на Митко Илиев цели два пъти на Бреслау, броните не мръднаха иначе пак така, фабрична кола, само нагласена от към безопасност и различни амове, кални гуми и лепенки


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Ама, на първото участие на Бреслау, предния капак се размина с калниците, още първия ден, с четири пръста. И повече не се върна в правилното положение. Тогава някой от вас каза- "А, бе мекички ги правят малко".
                        Не е много по офрода Дачииката.
                        Последно редактирано от atanas_93; 22-02-17, 18:50.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дачия Дъстър

                          Не я знам дали й по офрода Дачийката, ама у една съседна тема колегите се чудят дали са на изчезване истинските автомобили... Хаха, ако прочетат последните мнения и чуденката ще изчезне.

                          П.п. А па като се сетя че на наште още и 50 хиляди не сме им навъртяли и ми става леко на душата

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дачия Дъстър

                            И аз ще си купувам Дъстър 1.5 дци 4х4 фейслифта след 2014-та. Изтървах 2 обяви но скоро До сега карах Гранд Витара 2007 къса база но много ми гореше и за дълъг път никак не ставаше. След като тествах Дъстъра реших че за тези пари това е колата. Карам градско, лек офф роуд (кални черни пътища най-вече)и средни дистанции до 200км. Много рядко пътувам по-дълго.

                            Според това което знам Дъстъра определено не е автомобил за тежък офф роуд нито е конструиран за такъв. Причините са много. Не е на цяла рама, няма голям ход на окачването и няма заводски нито преден нито заден блокаж. Освен това окачването е доста рехаво за нещо по-сериозно от кал и сняг на пътя + лек офф роуд по черни пътища.

                            Но Дъстъра си има и предимства. Това ,че не е на рама го прави с по-добро поведение на пътя типично за съвременните паркетни сувчета. Лек е и поради рази причина е сравнително икономичен. Дизеловия мотор е доста хубав и сравнително доказан и здрав мотор. (Карал съм много дачии и рена с 1.5 мотори).

                            Офф-роуд предимствата пред повечето сувове също не са за подценяване. Има добри ъгли на атака за разлика от повечето съвременни сувове с ниски брони. Има добър клиренс от 210мм което е повече от стандартното на съвременните сувове. Има блокаж на централния "дифф" до 60км/час което значително повишава проходимостта особено сравнено с автомобили с отворен централен "диф". (Диф е в кавички защото дъстър няма централен диференциал). Добре е че е парт-таймка и може да си го караш на предно за икономия и по-добро пътно поведение в същото време съхраняваш задния диф. Системата 4х4 като механика му е доказана при коли като Х-трейл и Кашкай. Минимум подръжка и неща които се повреждат много по-често при един фулл тайм 4х4 автомобил.
                            Има и тракшън контрол който донякъде помага при диагонални препядствия. Да със сигруност не работи като тракшън контрола на Вранглер ))) но пак е нещо за автомобил в този ценови клас. Успешно влизат 225/70/16 гуми без лифт което си е "джипски размер" и може да се намерят всякакви мъд и ат гуми със същия. По-голямата гума ще вдигне леко клиренса с още 5-10мм особено ако е нова АТ гума. Освен това монтирането на такива гуми ще подобри доста сцеплението извън пътя както ще позволи и да си регулирате налягането в зависимост от терена, което доста повишава проходимоста на същия.
                            Друг + е че има стандратни офф роуд аксесоари от Мъдстър-Руминия вкл железни протектори за двигателя, шнорхели и прочие. Още един + е сравнително евтините части за подръжка на ходовата част (все пак е Дачия). Това че е лек ще му помага много при офф роуд и в предвид малките мотори и по-рехавото окачване. Има много къса 1-рва скорост. Да не е като да имаш бавни но доста ще помага особено в съчетанието от дизеловия агрегат при изкачване или спускане на по-големи наклони.

                            Така че да Дъстъра не е типичен тежък работен Пикап/Джип с цяла рама и солидни оси/мостове типични за тежките работни автомобили. Много е далече от там. Но сравнен с другите паркетници има доста предимства извън пътя и като заводски автомобил и като възможности за леки офф-роуд подобрения.

                            Съгласни?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дачия Дъстър

                              Аз - да.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дачия Дъстър

                                Да видим защо падаха броните на румънците:
                                Дъстъра се появява към края на 4-та минута:

                                идва и втория. Пак след 4-та минута:

                                и още:
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X