Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб Панда 4х4

    GKN viscous coupling up to June 2008, being in fact a Ferguson viscous coupling, produced under license by GKN.


    Since July 2008 the viscous coupling was replaced by a Magna-Steyr electro-hydraulic coupling similar to Haldex.
    (GKN вискозно свързване до юни 2008 г., което всъщност е вискозно свързване на Ferguson, произведено по лиценз от GKN.


    От юли 2008 г. вискозният съединител е заменен с електро-хидравличен съединител Magna-Steyr, подобен на Haldex)
    Накратко това е положенмието със задвижването на Панда 2.
    А дали дизел или бензин...нека си го реши самоят бъдещ собственик. И двата двигателя са здрави и издръжливи и си имат свойте плщсове и минуси.

    Коментар


    • Да се похваля и аз - отскоро съм собственик на това малко зверче. Изчетох темата обстойно, но имам малък проблем - при повдигането на предницата маншона на предната лява полуоска опира в болта на носача. Ще съм благодарен някой да сподели какъв точно маншон се използва за тази цел. Иначе пандата е супер - дори преди повдигането имаше невероятна проходимост. Ето и снимка:

      Коментар


      • ето и моята красавица 98г 1.1 двигател

        Коментар


        • Здравейте фенове на Панда ето я и моята -98г мотор 1.1-54к.с Имам я почти отгодина и съм възхитен какво може това мъниче .Посмених това онова и като цяло съм мн доволен.Имам питане взех я с едно гърне крайното а и не виждам къде и има ли въобще средно гърне модела???

          Коментар


          • Пандата има само едно задно гърне,с дълга тръба,която продължава до отзад,до бронята.
            Да добавя и аз няколко снимки на моята панда сред големите батковци,да не сте ме забравили😄😄
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • testament
              testament коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря за информацията

          • Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
            Пандата има само едно задно гърне,с дълга тръба,която продължава до отзад,до бронята.
            Да добавя и аз няколко снимки на моята панда сред големите батковци,да не сте ме забравили😄😄
            Ехааа! Панделката е супер! Как се справя сравнение с джиповете от снимктите ?
            Suzuki Samurai SJ80
            Suzuki Samurai SJ80
            Toyota LC 70

            Коментар


            • Точно от този ден,да не звучи като хвалене😀,но мен и бялата витара само не дърпаха.Силата и е в това,че е лека.Иначе мотора и е от пунто 1.2 75 коня,гуми 195/80/15 и още много жокери.Ако някой желае,ще издам допълнителна информация.Така и не седнах да напиша тема за проекта.Но каквото Ви интересува,питайте!
              Ето няколко снимки на задното окачване,оригиналните ресьори с двойни люлки и подложки 6см.Амортисьорите са от Лада Нива,заради по-дългия ход.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1577355044399.jpg
Прегледи:923
Размер:120.2 КБ
ID:6539989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1577355033268.jpg
Прегледи:892
Размер:100.5 КБ
ID:6539990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1577355022327.jpg
Прегледи:905
Размер:160.8 КБ
ID:6539991
              Имам и клипове,ако някой прояви желание,ще ги кача😁
              Поздрави!
              Последно редактирано от Driftacha; 26-12-19, 11:22.
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • testament
                testament коментира
                Редактиране на коментар
                качи клипчетата !!!

            • Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
              Имам и клипове,ако някой прояви желание,ще ги кача😁
              Поздрави!
              Качвай ги.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • Ето част от видеата които намерих(извинявам се за лошото качество,но ги свалях през приложение и качеството се влоши):
                https://youtu.be/yGO7D0HT7Y8

                https://youtu.be/kIau-EL_ofQ

                https://youtu.be/ohxQxfLJ8Ns

                Поздрави!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • Да попитам - при повдигането на предницата маншона на предната лява полуоска опира в болта на носача. Става въпрос за маншона на външното каре. От какво става маншон с по-малки ребра? По-назад в темата видях, че сте сменяли този маншон.

                  Коментар


                  • От скоро и аз имам Пандизчия 1.0 45 магарета 90ти набор, и въпреки че е на 180 хиляди е запазен двигателя и дърпа здраво предния собственик се е постарал да стегне някои неща но кофтито е че трябва дасе кърпи и по-натам ще трябва даи слагам газ но иначе е палачка като отидохме дая гледаме не беше палена сигурно 4 месеца ама запали от раз, цялата вътре в пайжини листа по капака човека кадето беше със мен беше много скептичен дали ще издържи 250 километра до нас ама се прибрахме благополучно

                    Коментар


                    • Здравейте колеги някой от вас да се е натъквал скоро на фланец за вътрешното каре на полулоската благодапя предварително

                      Коментар


                      • Колеги как ви се вижда цена 3000лв за Панда 4х4 с нови амортисьори и на 80 000км?
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Коя година и в какво състояние?

                      • Зависи дали ще я продаваш или ще я купуваш. На мен ми се вижда перфектно ако скоростите и 4х4 са в добро състояние. Ако ще я купуваш има някои тънкости при огледа. Аз моята я купих за толкова при положение, че имаше нужда от леко изкърпване. За една година ползване и около 3000км. по горите съм супер доволен и щастлив, че не си купих китара или короза. С малко доработки и кадърно каране скрива шапката на много стокови джипки.

                        Коментар


                        • Купувам скорости за панда 90 година. 0888859812.
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X