Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

    Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
    Кое точно му се счупи на феродовият диск,ако може снимка ? "Керамичен" не те ли устройва ? Взима се диск от Форд Транзит -240 мм. ДИЗЕЛ !!! но само наBorg & Beck Просто подходът на тази фирма original equipment manufacturer в областта на съединителите е, конкретно за Транзит Дизел - повишена здравина на конструкцията съобразно по "тежкият" дизелов момент.Това за разлика от другите original equipment manufacturers в областа на съединителите, Valeo, Luk и Sachs които пък поставят допълнителна касета вътре в диска.
    Както и да е,мога да ти пратя снимка какъв диск да търсиш,с колко пружини и прочие.На лазер се изрязва контур, който се занитва за диска,а за него се занитват плочките.Самата касета на феродовият диск се разнитва,вади се сърцето и се присаждат шлиците на газковият диск.Може и други дискове да се ползват за донор,но това за Транзита ми влетя най първо.За илюстрация ти показвам два диска,десният е изглеждал като левият
    http://i.dir.bg/cards2/cards/111532.jpg
    И още една илюстрация защо ми се налага да съм в час,една от партидите които потребявам,това е Luk
    http://i.dir.bg/cards2/cards/111533.JPG
    Здравей колега , на моя феродов диск се скъсаха нитовете и феродото се разпадна . Виждам че си много навътре в материята , но не се сещам тук в Бургас кой може да направи тази операция по прехвърляне на шлиците на друг диск. Ако имаш идея кой може да свърши тази работа ще съм ти много благодарен. Може да пишеш на ЛС колко ще струва удоволствието.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

      Замалко да забравя , искам да изкажа специални благодарности на колегите от КЛУБ - ГАЗ 69 Светозар Стеев от с.Зверино и Драгомир от Бяла Слатина за безрезервната отзивчивост с която се отнасят към всички проблеми с които съм ги занимавал досега включително доставка на безплатни части.
      БЛАГОДАРЯ ВИ !!!
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

        Скъсали са се нитовете които държат феродото ? Феродото беше ли на "дреп" ? тоест като горяла черга ? Да разбирам ли,че металната част на диска е здрава ?

        Усещаше ли боксуване преди това ? мирис на феродо ? Притискателят от Косуорта ли е ?
        Диафрагмените пружини имат максимална сила,когато дебелината на феродото е такава,че периферният ринг на диафрагмата,там всъщност където протича деформацията от която идва силата е равнинна. По дебело,и по тънко феродо вече отслабват силата,затова вече има и притискатели които придвижват напред упора на мембраната с износване на феродото,тоест поддържат постоянна силата на притискане.
        Идеята е да разнищим първо причините довели до случката с твоят съединител,и оттам да извадим изводи. Все пак ако не ти е проблем постави снимка,ако е само нитовете на феродото нещата са по прости и не налагат смяна на диска. Тоест ако касетата радиално понася натоварването на въртящият момент,- ТЯ НЕ Е СЛАБОТО МЯСТО .

        Коментар


        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          Замалко да забравя , искам да изкажа специални благодарности на колегите от КЛУБ - ГАЗ 69 Светозар Стеев от с.Зверино и Драгомир от Бяла Слатина за безрезервната отзивчивост с която се отнасят към всички проблеми с които съм ги занимавал досега включително доставка на безплатни части.
          БЛАГОДАРЯ ВИ !!!
          Винаги ще помагаме с каквото можем за развитието на този уникален ГАЗ 69 Косуорт! Поздрави на цялата група!
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
            Скъсали са се нитовете които държат феродото ? Феродото беше ли на "дреп" ? тоест като горяла черга ? Да разбирам ли,че металната част на диска е здрава ?

            Усещаше ли боксуване преди това ? мирис на феродо ? Притискателят от Косуорта ли е ?
            Диафрагмените пружини имат максимална сила,когато дебелината на феродото е такава,че периферният ринг на диафрагмата,там всъщност където протича деформацията от която идва силата е равнинна. По дебело,и по тънко феродо вече отслабват силата,затова вече има и притискатели които придвижват напред упора на мембраната с износване на феродото,тоест поддържат постоянна силата на притискане.
            Идеята е да разнищим първо причините довели до случката с твоят съединител,и оттам да извадим изводи. Все пак ако не ти е проблем постави снимка,ако е само нитовете на феродото нещата са по прости и не налагат смяна на диска. Тоест ако касетата радиално понася натоварването на въртящият момент,- ТЯ НЕ Е СЛАБОТО МЯСТО .
            Тръгвам малко по-отзад. Форд скорпио КОСУЪРТ/след 95 год. / не се предлага с ръчна ск.кутия. За да мога да монтирам двигателя се наложи да купя два Форд Скорпио за части , от стария модел взех камбаната на ск.кутия , маховика и притискателния диск. Риска беше огромен защото нямаше кой да ми каже дали ще стане но, нещата се получиха. Още при първите тестове съединителя започна да буксува , и да мирише съвсем на сериозно . Когато го разглобихме видях че феродото е изгоряло , а ламарината на диска крива .Предположих че ако сменя притискателя с по-силен ще реша проблема . За това поръчах спортен на Sachs , педала стана по твърд и за сега мисля че проблема е решен. Обаче имам едно наум за феродовия диск , и искам да се подсигуря , като се строши другия път да имам готово решение.
            ПП. Помагай ако можеш.
            Последно редактирано от Георги Василев; 27-10-10, 07:52.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

              [QUOTE=kokocholi;1316689]
              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Тръгвам малко по-отзад. Форд скорпио КОСУЪРТ/след 95 год. / не се предлага с ръчна ск.кутия. За да мога да монтирам двигателя се наложи да купя два Форд Скорпио за части , от стария модел взех камбаната на ск.кутия , маховика и притискателния диск. Риска беше огромен защото нямаше кой да ми каже дали ще стане но, нещата се получиха. Още при първите тестове съединителя започна да буксува , и да мирише съвсем на сериозно . Когато го разглобихме видях че феродото е изгоряло , а ламарината на диска крива .Предположих че ако сменя притискателя с по-силен ще реша проблема . За това поръчах спортен на Sachs , педала стана по твърд и за сега мисля че проблема е решен. Обаче имам едно наум за феродовия диск , и искам да се подсигуря , като се строши другия път да имам готово решение.ПП. Помагай ако можеш.
              Казваш "троши се", важно е кое се троши, и как се троши.Сега си с феродов диск със шлици на Форд ? Тоест скоростната кутия на газката не играе вече в уравнението ?
              В твоят случай,вероятно трябва да се загърби "органичният" фрикционен материал. При положение че си с фордова скоростна кутия,готови приложения би следвало да се намират, с "керамични" /което изобщо не е керамика разбира се/ и с кевлар

              Коментар


              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                [QUOTE=To6o;1316895]
                Първоначално публикуван от kokocholi

                Казваш "троши се", важно е кое се троши, и как се троши.Сега си с феродов диск със шлици на Форд ? Тоест скоростната кутия на газката не играе вече в уравнението ?
                В твоят случай,вероятно трябва да се загърби "органичният" фрикционен материал. При положение че си с фордова скоростна кутия,готови приложения би следвало да се намират, с "керамични" /което изобщо не е керамика разбира се/ и с кевлар
                Скоростната кутия е УАЗкова и феродовия диск е УАЗков . Пригодихме УАЗковия аксиален лагер защото Фордовия не минава през първичния вал на скоростната кутия. По тази причина не мога да ползвам Фордовия феродов диск.Единствения вариант е да се кове по здраво феродо или да се прехвърлят шлиците на друг по-истински диск.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                  Притискателят от какво е,мембранен или палцов ? Вътрешен отвор,външен диаметър ?

                  Значи,запомни, каквото и да е каране,нещата трябва да са такива,че възелът - "фрикционен съединител" вклюючващ повърхностите на маховикът,на притискателят,контактната им площ,естествено и натискът,та този възел не е предназначен да работи дълго време на приплъзване,просто не му е това работата.
                  При различните маховици,има различни нива на повърхностите- където трие феродото,и където стъпват петите на притискателят.Това е важно когато се правят някакви комбинации. Просто трябва от диафрагмената пружина да бъде изкопчена максималната и сила,а тя е ограничена. За разлика от палцовите притискатели,чийто недостатък е,че педалът не "омеква" както е при мембранните,защото си "обърнал" мембраната,защото тя е в границата на "окантаряне" и иска малко и като ход,и като сила "да обърне". Та при палцовите можеш да вдигнеш силата ,било слагайки по силни пружини,било да натегнеш тези поставяйки им шайби,или по дебело феродо.
                  Уазковият диск може би е като на Газката ? това по памет е 225 мм. диаметър,дебелина 3.5 на всяко едно феродо. Възможно е системата - маховик/притискател от Форд да си иска дебелина 3.8 или 3.3 мм. за всяко едно И в двата случая не ползваме максималната сила на притискане, разликата не е осезаема но е около 15% според мен.
                  Дилемата е решима,но всъщност те са две,- неспособност на металната част на феродовият диск да понесе въртящият момент в дългосрочен план на експлоатация,или неспособност на фрикционните повърхности при този натиск да осигурят кратък във времето цикъл на приплъзване /при дълъг се отделя силна топлина , а фрикционнният материал издържа по памет за кратко до 350 градуса,после се разкапва като обгорена черга.

                  Коментар


                  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                    Малко лирично отклонение: Тишо, що не вземеш да пуснеш една отделна тема за съединителите? Доста народ се занимават с тунинг и смяна на двигатели, и съм забелязал, че в повечето случаи нещата от към съединител се правят на принципа проба-грешка. Малко систематизирана информация ще е много полезна.

                    За газката няма да коментирам, щото нямам думи. Седя си с едни ей такива облещени очи и все още ми трябва време да вържа ГАЗ69 и Косуърт в едно изречение Надявам се, че някой ден ще се засечем, да и се порадвам и да си поплача завистливо
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                      Ето нещо което ще ви е интересно,нови модели карета за УАЗ ,някой виждал ли е ?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111543.JPG
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5221258

                      Коментар


                      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Малко лирично отклонение: Тишо, що не вземеш да пуснеш една отделна тема за съединителите? Доста народ се занимават с тунинг и смяна на двигатели, и съм забелязал, че в повечето случаи нещата от към съединител се правят на принципа проба-грешка. Малко систематизирана информация ще е много полезна.

                        За газката няма да коментирам, щото нямам думи. Седя си с едни ей такива облещени очи и все още ми трябва време да вържа ГАЗ69 и Косуърт в едно изречение Надявам се, че някой ден ще се засечем, да и се порадвам и да си поплача завистливо
                        Като се засечем , ще ти дам да го покараш и да му се порадваш , няма да плачем я . Дано само да издържи на напрежението до тогава. Поздрави.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0005.jpg
Прегледи:1
Размер:207.5 КБ
ID:5221634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0010.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5221633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0007.jpg
Прегледи:1
Размер:191.6 КБ
ID:5221632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0013.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5221631Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0006.jpg
Прегледи:1
Размер:231.5 КБ
ID:5221630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0011.jpg
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5221629Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0012.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5221628Започна монтажа на лебедката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0009.jpg
Прегледи:1
Размер:190.4 КБ
ID:5221627
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                            Машината придобива сериозен вид и възможности,браво!
                            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                            Коментар


                            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                              Машината придобива сериозен вид и възможности,браво!
                              Искам да отбележа, че машината придобива този вид благодарение и на твоята помощ.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                                Зари винаги помага
                                0885 297985,мтел-Радо
                                0876 556870,виваком като домашен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X