Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

    За такъв тип каране трябва и отзад да го направиш на пружини. Аз бих увеличил малко и междуосието за по-голяма стабилност.
    п.п. Може и да се лъжа, но на клиповете предницата ми изглежда леко "разкрачена". Шенкелите наред ли са?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      За такъв тип каране трябва и отзад да го направиш на пружини. Аз бих увеличил малко и междуосието за по-голяма стабилност.
      п.п. Може и да се лъжа, но на клиповете предницата ми изглежда леко "разкрачена". Шенкелите наред ли са?
      За пружини отзад съм съгласен 100% , междуосието е увеличено доста , сега е 240 см. Не си ли личи на видеото ? Идеята ми беше да увелича м/осието точно за да може да се кара по-спретнато / имам предвид бързо /. Вчера основно исках да разбера поведението автомобила при монтирани 8 /осем/ броя амортисьори и задна стабилизираща щанга. Шенкелите ще ги проверя мисля че ги гледахме скоро , но не пречи още една проверка. Малко по-късно ще пиша за резултатите от теста.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        http://youtu.be/CyLB1mkZO0s Едно видео в полите на Странджа планина.
        Резултатите от теста са следните : Добро поведение при преодоляване на неравностите до загряване на предните амортисьори , след това трябва да се внимава защото забелязах леко поклащане което в началото го нямаше. Четирите задни амортисьора+задната стабилизираща щанга от Паджеро направиха чудеса , никога досега задницата не е била по-стабилна. Изводите : Монтаж на амортисьори ФОКС РЕЙСИНГ най-малко четири броя и приключва сагата с окачването завинаги.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          междуосието е увеличено доста , сега е 240 см.
          5см според мен не е "доста"(стандартното е 235см).
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

            Преди беше по-дълга базата , но изглеждаше неестествено и смешно. Водил съм се от Паджеро Еволюшън, при него е 242 см. Не мисля че 2 см. играят кой знае каква роля. Важното е , че има адреналин и забавление.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Преди беше по-дълга базата , но изглеждаше неестествено и смешно. Водил съм се от Паджеро Еволюшън, при него е 242 см. Не мисля че 2 см. играят кой знае каква роля. Важното е , че има адреналин и забавление.
              То без тях закъде сме
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                Преди беше по-дълга базата , но изглеждаше неестествено и смешно. Водил съм се от Паджеро Еволюшън, при него е 242 см. Не мисля че 2 см. играят кой знае каква роля. Важното е , че има адреналин и забавление.
                240 до 245(100 инча ) см е перфектния компромис, за рали и трофи.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                  Да дам и аз мойте 5 ст. 2 г карах Дефендър 90 - друса ; скача. Близо година бях с Дефендър 110- разлика осезаема. Вози меко плавно. А е само 200 кила по- тежък. Сега съм Тойота Хайлукс дълга база -5.40 м. Е не става ; особенно с малкия ход на предните носачи. Та Таргата е прав че около 100 инча ще е най-добре.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    240 до 245(100 инча ) см е перфектния компромис, за рали и трофи.
                    Мдаааа,ама 100 инча са си 256см...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                      254
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                        Хи-хи,къде са 2,къде са 10?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                          Егати проблема, "стават хора и ний сме грешки".
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                            Нищо страшно. Соти(водолаза) ми се пуйчи нещо, ама следващия път ще му дам празна бутилка.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Егати проблема, "стават хора и ний сме грешки".
                              Няма проблеми,бре,заяждам Таргов,да го държа в напрежение...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0001.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5306932Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0018.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5306942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0019.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5306943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0020.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5306944Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0022.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5306945Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0023.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5306946Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0024.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5306947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0025.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5306948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0026.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5306949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0017.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5306941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0002.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5306933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0004.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:5306934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0006.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5306935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0007.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5306936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0008.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5306937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0011.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5306938Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0013.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5306939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0014.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5306940Шило в торба не стои. Пак се почна една ... не е истина. Случайно видях в една автоморга Нисан Патрол от осемдесет и някоя година двигател 3.3 Д ресьорно окачване ...красота. Веднага си нарисувах в главата едни картинки и реших да ги осъществя на практика. Пазарлъка стана мн.бързо , шасито с мостове скоростна кутия и карданите хванаха правилната посока... т.е. при мен.След като премина първоначалната еуфория, огледа показа , че нещата не са чак толкова прости колкото изглеждаха на прима виста. Почна се едно рязане после мерене /май трябваше да е обратно ама в суматохата човек губи ориентация/ Бях попрочел това онова за Нисанските мостове и окачване , като цяло само добри отзиви. И така започна новата серия пълно преобразяване на любимия ГАЗ-69. Идеята е да направя пружинно окачване отпред , куплиране на пет скоростната нисанска кутия към шест цилиндровия мотор Косуърт , увеличаване на междуосовото разстояние и куп други промени без което не може да се осъществи това велико и бих казал още, безмислено начинание. Всичко това вече е направено остава да се доизчистят детайлите , като удължаване на заден кардан и скъсяване на преден , решаване захватите на задните амортисьори тъй като задния мост мина цели десет сантиметра назад,а скоростната кутия 10см напред . Следва продължение .
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X