Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Колега Янко говори за едни тампони,който се поставят между намотките на прожината,като ограничават хода на самата прожина или един вид не й позволяват на прожината да се згъва надоло.Това е добро при товар,но пък има много странични ефекти.Един от тях е вози все едно няма прожини и е много твърдо,другия е има голяма опастност да счупи прожината при по-голямо огъване и като цяло колата става много нестабилна в завой.
    Да-точно за такива говоря.Роко,благодаря ти за пояснението.

    Коментар


    • От: самоделен лифт за нива

      Да, знам какво е "витка" и какво преставляват тези тампони ( навремето ги поставяше отзад на Жигулито, когато беше "планинска бегачка" ). Миналата седмица ми спомена, че на Нивата си с тампони на задните пружини и аз помислих, че са такива за да стои по-навирена задницата...

      Коментар


      • От: самоделен лифт за нива

        Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
        Да, знам какво е "витка" и какво преставляват тези тампони ( навремето ги поставяше отзад на Жигулито, когато беше "планинска бегачка" ). Миналата седмица ми спомена, че на Нивата си с тампони на задните пружини и аз помислих, че са такива за да стои по-навирена задницата...
        Тя и сега е.Още и стои двойната стабилизираща щанга отпред,а 1600 мотора мърка като коте,въпреки че е на над 220 000км.П.П.Надписът отзад "Лада 1200" е за заблуда на противника.Едно време любимото ми нещо беше да се дразня с останалите Лади и Жигулки по пътищата.Само Самарите 1500 ми се опираха и то сериозно.Хайде спирам,че се отклоних доста от темата.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: самоделен лифт за нива

          Стига си я хвалил само от старите архиви, ами я пускай в движение да си припомним добрите стари времена!

          Коментар


          • От: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
            Стига си я хвалил само от старите архиви, ами я пускай в движение да си припомним добрите стари времена!
            Оххх недей Найдене,че ме разчувства.Напастта 4х4 ме е обвзела изцяло,но въпреки това Лятото може да я пусна и да се разходим с тебе отново до София със 160км/ч.

            Коментар


            • От: самоделен лифт за нива

              Поиграх си с Рапитографите малко да си начертая схемички за вдигането
              Така както го обмислям аз:
              3см гумена подложка отзад(стига ми, за да не се разправям с раздвижни щанги..)
              2,5см гумена подложка отпред+1,5см втулки на тавата= 4см отпред
              Но така както сам я измисли дали ще стане ще покаже събота или неделя..
              Вие как смятате, така поставени втулките, дали ще се вдигне с 1,5см, само то тях, защото по други снимки гледам, че предното е 25мм, а задното е 10мм??Има разлика междо 2те втулки, а аз мисля да сложил 1,5см и на предно ляво(гледано лице в лице на колата) и 1,5см на задно ляво(пак гледано лице в лице)?????
              Или трябва и на 4те да поставя по 1,5см втулки,че да се получи 1,5см вдигане???
              Прикачени файлове
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: самоделен лифт за нива

                Здравейте Колеги,

                Дали някой има впечатления от този вариант, че ми се отваря една възможност да го поръчам

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lift kit.jpg
Прегледи:1
Размер:19.0 КБ
ID:5245490
                VAZ 21214-Niva
                Grand Vitara 2.0 i V6 DB

                Коментар


                • От: самоделен лифт за нива

                  Първоначално публикуван от sandomanov Преглед на мнение
                  Здравейте Колеги,

                  Дали някой има впечатления от този вариант, че ми се отваря една възможност да го поръчам

                  [ATTACH=CONFIG]291548[/ATTACH]
                  Аз го гледах в някакъв руски Сайт..Онзи ден, но не знам нищо за него Но е интересен за лифтване с него, направо готови части, за нула време..
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: самоделен лифт за нива

                    Първоначално публикуван от sandomanov Преглед на мнение
                    Здравейте Колеги,

                    Дали някой има впечатления от този вариант, че ми се отваря една възможност да го поръчам

                    [ATTACH=CONFIG]291548[/ATTACH]
                    Колега каква му е цената и каква ще е разликата след поставянето му?
                    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                    Dacia Duster 4WD

                    Коментар


                    • От: самоделен лифт за нива

                      Нашият самоделен е копие на това.Аз съм горе доло с същото,само дето нямам тези планки дето се слагат за задните амове.

                      Коментар


                      • От: самоделен лифт за нива

                        Първоначално публикуван от sandomanov Преглед на мнение
                        Здравейте Колеги,

                        Дали някой има впечатления от този вариант, че ми се отваря една възможност да го поръчам

                        [ATTACH=CONFIG]291548[/ATTACH]
                        Повдигане с 3 см и това е. Какви впечатления повече.
                        В България всеки кара с такива подложки на пружините . Дали трябва и планките на амортисьорите си е по твой избор. По-добре е с тях, но зависи от цената.
                        Над 100 лв за комплекта ли е цената или под 100 ? Гумените подложки са 20 лв комплекта. (търговска цена)

                        Коментар


                        • От: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Повдигане с 3 см и това е. Какви впечатления повече.
                          В България всеки кара с такива подложки на пружините . Дали трябва и планките на амортисьорите си е по твой избор. По-добре е с тях, но зависи от цената.
                          Над 100 лв за комплекта ли е цената или под 100 ? Гумените подложки са 20 лв комплекта. (търговска цена)
                          А 20 лева, 8 лева дадох за 2та чифта +10 за втулките за реактивната(дългата) щанга. 18 лева +2 лева за шайби за предния диф..=>20 лева, но без амове.. + амовете цената ще стане 2на поне...
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: самоделен лифт за нива

                            Аз днес се сдобих с чисто нови пружини от ГАЗ-24-/Волга/.Едната вече я поставих,сутрината като съмне ще сложа и другата.Ако не забравя фотото и някоя снимчица ще гледам да цъкна.П.П.Наложи се да ги поскъся малко,защото все пак не целя максимален лифт на всяка цена,а и със скобите с които разполагам беше невъзможно да ги свия за да влязат-оказаха се от страшно яка стомана.Добре,че все пак покрай мен имах яки лостове,та си помогнах и с тях.
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 21-01-11, 23:58.

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Аз днес се сдобих с чисто нови пружини от ГАЗ-24-/Волга/.Едната вече я поставих,сутрината като съмне ще сложа и другата.Ако не забравя фотото и някоя снимчица ще гледам да цъкна.П.П.Наложи се да ги поскъся малко,защото все пак не целя максимален лифт на всяка цена,а и със скобите с които разполагам беше невъзможно да ги свия за да влязат-оказаха се от страшно яка стомана.Добре,че все пак покрай мен имах яки лостове,та си помогнах и с тях.
                              Колега, къде ги намери пружините и на каква цена?

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Аз днес се сдобих с чисто нови пружини от ГАЗ-24-/Волга/.Едната вече я поставих,сутрината като съмне ще сложа и другата.Ако не забравя фотото и някоя снимчица ще гледам да цъкна.П.П.Наложи се да ги поскъся малко,защото все пак не целя максимален лифт на всяка цена,а и със скобите с които разполагам беше невъзможно да ги свия за да влязат-оказаха се от страшно яка стомана.Добре,че все пак покрай мен имах яки лостове,та си помогнах и с тях.
                                Да ползвам поста ти за да ви кажа :
                                С пружините шега не бива - това го знае всеки. Много са яки и опасни в натегнато (сгънато положение). Все пак ето как аз слагам и махам пружините.
                                Повдигаш колелото и така сгъваш пружината. Със стоманена тел - 2 мм връзваш пружината на поне 3 места и с клещи стягаш колкото можеш Така пруж. остава свита .
                                Подпираш купето освобождаваш амортисьора и махаш крика от моста . Остава подпряна на купето.Моста увисва.
                                Пружината нали е свита - излиза с лекота, с малко пиниз наляво-и .... готово.
                                До тук беше по-лесната част. Внимавайте - пружината е натегната и опасна!
                                Новата пружина - взимате въжета за багаж - с машинка за стягане (дяволчета) . Дано ме разбрахте или .... да снимам .
                                С такова въже (то всъщност е лента ) натягате новата пружина колкото искате . Трябват ви две такива ленти(въжета).
                                С машинката (тя е тресчотка ) се натяга лесно. Слагате пружината в гнездото и подпирате моста. Така натоварвате пружината и освобождаването на въжетата е лесно.
                                Жалко , че не съм се сещал да снимам до сега, но нали сте техничари - разбрахте ме. Ако има въпроси - тук съм...
                                Ясно е , че има стяжки, скоби за пружини .... но на Нивата трудно влизат и трудно се натягат. Имам и дълги и къси скоби. Не стават....
                                Друго интересно - вместо да взимате по-яки пружини от волга и да режете - защо не добавите една-две врътки от ладова пружина. Става със заварка. Пасва идеално. Пробвано е вече . Така може да вдигате до 7-8 см купето.
                                Айде - успех !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X