Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Разбира се, че за оригинални. Може би ще търся витарови все пак. Още може да давате предложеняита си и опита си от различни A/T гуми
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Провери все пак из форума, но ако търсиш по изнесени, то търси витарови, ама не оригинални.
      Мисля. че на Кията бяха най-прибрани +39, После са на Витарата +28 и после на Ферозата +19.
      Т.е. и трите модела са с положителен офсет.
      Аз карам с витарови , ама не оригинални с ЕТ 0. (първата снимка) Има и -20, -44...(втората).
      На третата са ферозовите.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image024.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5307711

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image017.jpg
Прегледи:2
Размер:67.2 КБ
ID:5307713

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image031.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5307712
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Ясно. Ами може би все пак ще са оригинални витарови. Да са малко изнесени. Не търся голямо изнасяне. А ако ме изпере да слагам и по-големи, по-рошави да има малко мегдан. Макар, че тогава може да се наложи рязане на калници или още по-изнесени. Трябва по-подробно да се запозная. За начало мисля все пак оригиналн ивитарови + А/Т гуми 195/80 , 15ки
        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Колега карам с размер 195-80/15 сложени на Волгови джанти за горско каране са супер,но трябва повдигане и рязане на веждите че при кълчене ще опират.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Хм, повечето колеги казват или аз така разбрах, че влизат без проблем и без рязане и без лифт. Предполагам бая сериозно кълчене ще трябва да е, че да опират. Не знам. Тези с опит да споделят
            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Мани ги тия волгови джанти. Купи си каквото ти казаха, не е толкова трудно да намериш. Разгледа ли секцията купува/продава? 195/80/15 на витарови опират при кълчене но какво ти пука?
              Александър

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Нямам намерение волгови да вземам. А за това дали ми пука... Мисля че хич
                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  С гуми 195/80 R15 опирането в задните вежди е минимално и то само при максимално пречупване на задния мост. Отпред трудно ще опират, трябва да сгънеш пружините докрай при някой подскок, но това може да стане много трудно. Отзад проблема може в голяма степен да се реши с поставяне на подложки над пружините.

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Ако ще има корекции, заканил съм се, че ще е само рязане. По окачването нито подложки, нито втулки, нищо не искам да слагам. И то това рязане ще дойде като някой ден започне предимно в гората да се кара Така, че за сега съм се насочил към 195/80 R15 на Витарови джанти. Само не съм се спрял на вид модел и марка A/T гума, на що-годе приемлива цена
                    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Този размер го карах на предната ми нива, карам го и на тази и мога да кажа, че опиране има и отпред и отзад ако си с пластмасови подкалници но то е незначително.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Що не видиш как са цените на General Grabber AT2?
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Може да потърся, но първо май да се поинтересувам от качеството.
                          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Aми, някъде гледах, че рейтинга им е като на Бф ГудричА/Т. По-евтини са .

                            ПП: И по "шарка" са сходни...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Има тема във форума дори. Ще се ровя. Отворен съм и към всякакви други идеи
                              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
                                Ако ще има корекции, заканил съм се, че ще е само рязане. По окачването нито подложки, нито втулки, нищо не искам да слагам. И то това рязане ще дойде като някой ден започне предимно в гората да се кара Така, че за сега съм се насочил към 195/80 R15 на Витарови джанти. Само не съм се спрял на вид модел и марка A/T гума, на що-годе приемлива цена
                                Колега , едва ли предполагаш какви възможности има нивата БЕЗ рязане.
                                Това с рязането е ... повече гъдел за визията на колата.
                                После - опиране има дори със стандартните джанти и гуми , когато си с пластмасови подкалници.
                                Но както каза колегата - то е незначително. Опирането е когато вече знаеш възможностите на колата.
                                Ако не ги знаеш още ...... обикновено закъсваш, буксуваш, окантарваш се .... без да опират гумите. Както и да е.
                                Понапъни малко нивата, виж какво може. Дали ще ползваш тези възможности и тогава ще си изясниш какви гуми искаш.
                                Повечето колеги имат страхотни гуми ЗА КАЛ и карат джиповете си само по асфалт. (освен в събота - 10-20 км черно).
                                Ако някой ме опровергае ..... ще е приятна изненада.
                                Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X