Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Изненадан съм, че 215/70/16 са с толкова малък диаметър. Сигурен ли си в размера?
    Александър

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Не си ме разбрал правилно, говоря за 215/65 R16.

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Ииии след изчитането на доста материал по темата не стигнах до моя отговор. Търся зимна/всесезонна гума за нива. Условията са разумна цена около 150лв., безкамерно монтиране на заводска джанта. Нивата не е лифтвана и няма доработки. Шофирането ще е основно асфалт, отъпкан сняг, градско. Общо взето става дума за ежедневно каране и съответно извънградско. Видях че от ласса ок144 има добри отзиви, но при мен излизането извън пътя ще е доста по-малко като % от карането, съответно ласата идва некомфортна (поради шум/тропане). Гумата да е нова и да не е регенерат. Благодаря !
        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Взимай ласата и не се колебай изобщо - по хубава гума за нива няма да намериш за тия пари. Малко е шумна, но се свиква. Останалото са само плюсове.
          Александър

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Иска ми се обаче да има добро поведение на отъпкан сняг както коментирах и в градски условия. Карането извън пътя, особено зимата е доста малко.Като цяло шосе. С оглед на тези неща май по-добрия вариант е Кама И-511.
            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
              Ииии след изчитането на доста материал по темата не стигнах до моя отговор. Търся зимна/всесезонна гума за нива. Условията са разумна цена около 150лв., безкамерно монтиране на заводска джанта. Нивата не е лифтвана и няма доработки. Шофирането ще е основно асфалт, отъпкан сняг, градско. Общо взето става дума за ежедневно каране и съответно извънградско. Видях че от ласса ок144 има добри отзиви, но при мен излизането извън пътя ще е доста по-малко като % от карането, съответно ласата идва некомфортна (поради шум/тропане). Гумата да е нова и да не е регенерат. Благодаря !
              Първата нива която имах беше обута с бусови гуми 16 цола на оригиналните си джанти. Бях много доволен. Няма шум на асвалта и с тях съм карал доста извън пътя. Общо взето са добри за повече асфалт и по-малко в гората. Да не кажа много добри.
              Ако искаш мога да ти предложа 4 броя такива гуми за около 300 лева за комплекта . Чисто нови и не са регенерат.
              В момента нямам снимки, но утре ако те интересува мога да снимам.
              Ще бъдеш доволен, щом не си постоянно в гората, а си повече по асфалт.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                А може и едни нископрофилни гуми от лека кола - да стане като гоУф. Не се излагайте с такива работи... Както и да е, може пък на човека и бусови да му свършат работа.
                Александър

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Чисто информативно може да пуснеш снимки да ги погледна. Ако има интерес въпроса с разстоянието може да е проблем, но да видим първо за какво иде реч. А и все пак ми се иска да завъртя няколко варианта. За сега обаче май тази Кама и-511 е най-доброто. Може някой който е карал с тях да сподели поведение или пък да излезе с друг вариант за гуми.
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Bridgestone blizzak DM3 примерно, като ти гледам изискванията. Гледай да е нещо, което ако не дай боже му се случи нещо да имаш откъде да купиш бързо и на ниска цена.
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      В момента е с ей такива http://www.rotex.bg/model-5.html . Не съм ги слагал аз и не бях доволен, че такива има. Заварено положение. Все пак Нива се кара Както и да е, все още очаквам предложения
                      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Не успях да намеря обаче цени на тези бриджстоун. Имаше едни DM-Z3 и бяха 200лв+ на бройка. А никой все пак не коментира тази пуста Кама И-511. Мисля, че въпреки всичко има от къде относително лесно да се сдобия с такива. И при евентуален проблем да се достави.
                        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Имам И-511 - за СНЯГ са перфектни и заледено но за КАЛ - НЕ!
                          Зависи за какво ще ги ползваш? Аз ги купувах по 117 лв. преди 2 години от http://www.medina-med.com

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            По напред в темата писах за И-511. За утъпкан сняг и лед, за предимно градско каране съм по-вече от доволен. Спрях се на тях от четене по руски форуми.
                            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Звучи доста добре. Няма намерение да газя из голяма кал с тях. Отзивите ви за тях ми звучат доста добре и отговарят точно на критериите които поставих аз. Съчетано с примамливата цена мисля, че ако се купупват гуми те ще са Макар, че някъде видях коменатар от рода на "РУСКА ГУМА НИКОГА" , но се абстрахирам от него
                              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Коментирания модел на "Кама" е много добър на утъпкан сняг и лед,както ти писаха и колегите.Освен това се представя и много прилично,сравнен с гуми на водещи световни производители.Цената му също е добра,а и освен това на стандартните Нивови джанти нямаш кой знае какъв избор на гуми.
                                Други варианти са Руските Вли-5 и Турските Ласа ОК-144,но и двата модела са предимно за в гората-/за асфалта са шумни и ненадеждни,като пътно поведение/.Така че за твоите цели остава "Кама И-511".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X