Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: как да подготвя нивата за офроуд

    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
    пожарогасителя е со.трябва ли да има някакъв манометър за налягане защото нямаше в кутията.или да отварям крана на око колко газ да пуска
    задължително има .

    Коментар


    • #62
      До: как да подготвя нивата за офроуд

      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
      пожарогасителя е со.трябва ли да има някакъв манометър за налягане защото нямаше в кутията.или да отварям крана на око колко газ да пуска
      Трябва редуцил винтил.Най добре е да си вземеш такъв с два манометъра ако нямаш голям опит при заваряването-за да си следиш налягането и в бутилката и изходното на пистолетаНа око нищо няма да направиш,моят съвет е да си вземеш една малка бутилка-(отзад на самото телоподаващо си има и място за нея)и редуцил и да работиш спокойно.С пожарогасител не е никак добре

      Коментар


      • #63
        До: как да подготвя нивата за офроуд

        със жената сме вече пред развод заради НИВАТА.редуцил винтил става ли с два манометара от оксиженов апарат.хич ме няма в заварачните работи

        Коментар


        • #64
          До: как да подготвя нивата за офроуд

          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
          Трябва редуцил винтил.Най добре е да си вземеш такъв с два манометъра ако нямаш голям опит при заваряването-за да си следиш налягането и в бутилката и изходното на пистолетаНа око нищо няма да направиш,моят съвет е да си вземеш една малка бутилка-(отзад на самото телоподаващо си има и място за нея)и редуцил и да работиш спокойно.С пожарогасител не е никак добре
          За какво му е редуцир с два манометъра след като налягането в бутилката с СО2 докато свърши е едно и също.Защо бутилката от пожарогасител да не е добре?Аз миналия месец пък от вторични суровини си взех бутилка от машина за бира с хомологация до 2013год.,алуминиева.Няма значение от какво е бутилката стига да е от СО2 и да е със стандартния вентил с предпазен клапан.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #65
            До: как да подготвя нивата за офроуд

            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
            със жената сме вече пред развод заради НИВАТА.редуцил винтил става ли с два манометара от оксиженов апарат.хич ме няма в заварачните работи
            По принцип става-но е добре уреда да си е за въглерод както и бутилката-в краен вариант може и друга бутилка-но задължително да мине през фирма за изпитание на бутилки и да се смени крана(в фирмата ще ти направят всичко)

            Коментар


            • #66
              До: как да подготвя нивата за офроуд

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              За какво му е редуцир с два манометъра след като налягането в бутилката с СО2 докато свърши е едно и също.
              Е как ще едно и също наляганетоНали съм игорил с това телоподаващо минимум 50 ролки тел по 5 кила и гледам какво се счува

              Коментар


              • #67
                До: как да подготвя нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                Е как ще едно и също наляганетоНали съм игорил с това телоподаващо минимум 50 ролки тел по 5 кила и гледам какво се счува
                Не спори ,имам претенцията да знам повече от теб.Това не е кислород
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #68
                  До: как да подготвя нивата за офроуд

                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  Не спори ,имам претенцията да знам повече от теб.Това не е кислород
                  Аз на мене си ли да вярвам и на това което се случва и виждам с очите си или на кое
                  В инструкцийте го дават да е с два манометъра-аз съм с два на редуцир-а-пък колегата ако иска да пусне маркуча и без редуцир.
                  Споделям мнение само

                  Коментар


                  • #69
                    До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    абе ще пробвам варианти.трапер дай някой руски сайт с усилване на нива.ходих в карнобат видях нивата на явор перфектна е.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                      абе ще пробвам варианти.трапер дай някой руски сайт с усилване на нива.ходих в карнобат видях нивата на явор перфектна е.
                      Утре ще кача някой снимки за разни преработки на Нива.
                      Засега ето това:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8&postcount=24
                      П.П. В същата тема го бях пуснал две страници назад.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        задната стабилизираща щанга я направих раздвижна.ползвах курмилна щанга от москвич тя е с лява и дясна резба

                        Коментар


                        • #72
                          До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                          Утре ще кача някой снимки за разни преработки на Нива.
                          Засега ето това:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8&postcount=24
                          П.П. В същата тема го бях пуснал две страници назад.
                          това го правих ама не издържа.рязъх полуоска и заварях парче от кардан пак за полуоска неможах да се справя.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            задния кардан съм го правил с вътрешни карета на полуоските от москвич алеко.ВЕЧЕН

                            Коментар


                            • #74
                              До: как да подготвя нивата за офроуд

                              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                              Аз на мене си ли да вярвам и на това което се случва и виждам с очите си или на кое
                              В инструкцийте го дават да е с два манометъра-аз съм с два на редуцир-а-пък колегата ако иска да пусне маркуча и без редуцир.
                              Споделям мнение само
                              Налягането на СО2 зависи от температурата а не от количеството в бутилката, когато газа се нагрее налягането се повишава и заради това на бутилката се монтира предпазен клапан.Бутилката се съхранява в закрито помещение или под навес без да е изложена на пряка слънчева светлина.Налягането в бутилката е около 50-80bar.
                              Редуцир-вентила служи да намали налягането на газа ,при изземването му от бутилките,в които той се намира притвърде високо налягане от работното нужно за работа на апратурата.Налягането се намаля до 0,1-0,6атм. и се подържа автоматически.Кислородния редуцир вентил по принцип на действие е като този на СО2 но не е подходящ за целта.Във редуцира за СО2 се използват тефлонови елементи поради характера на газа и неговите свойства,кислородния редуцир-вентил ще работи но ще се повреди бързо.При започване на работа кранът на бутилката се отваря до край а не частично.
                              Имам още какво да ти кажа по въпроса но темата не е за МИГ-МАГ заваряването и ще ги спестя на хората за да не се отегчават.Пак казвам НЕ СПОРИ КАТО НЕ ЗНАЕШ
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #75
                                До: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                                трапер дай някой руски сайт с усилване на нива.
                                Ето малко :













                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X