Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: как да подготвя нивата за офроуд

    [QUOTE=TRAPERA;243583]Купи си едно телоподаващо от МетроНякой казват че не са добри но аз имам такова от повече от четири години и за непрофесионална работа е добро.Евтино е,но ще ти върши работа да си подържаш джипката.

    Дай марка за телоподаващото, защото в Метро имаше "ЕЙНХЕЛ"- 130 ампера, но многото "разбирачи" с който говорих твърдят, че не стават. Твойто колко ампера е ?

    Коментар


    • #47
      До: как да подготвя нивата за офроуд

      Същото е и мойто телоподаващо на Ейнхел-но е 150 ампера.В Метро има два вида-едното е малко по голямо но и 130 амперовото става за работа.

      Коментар


      • #48
        До: как да подготвя нивата за офроуд

        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
        трябва някой път да направим среща на маняците
        Давайте идеи за сбирка на НИВОВОДИТЕ, но да бъде някъде в централна България, че като гледам колко сме много и далеч един от друг. Трапер , ако искаш отвори нова тема за събор на НИВОВОДИТЕ !!!! Може да си направим и някоя разходка, като ЛР и УАЗ клуб.

        Коментар


        • #49
          До: как да подготвя нивата за офроуд

          и китайците неса повече от нас.аз съм за среща

          Коментар


          • #50
            До: как да подготвя нивата за офроуд

            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
            Трапер , ако искаш отвори нова тема за събор на НИВОВОДИТЕ !!!! Може да си направим и някоя разходка, като ЛР и УАЗ клуб.
            Пусни ако искаш една тема за събор на Нивоводите,Аз в момента съм без Нива-т.е. имам Нива но има много работа по нея,нямам гараж,липсват някой неща,времето е студено и ще се прави догодина по някое време-но ще стане

            Коментар


            • #51
              До: как да подготвя нивата за офроуд

              от днес съм вече съм собственик на топлоподаващо ЕЙНХЕЛ 130А.ще ми върши ли работа?купих го от метро на изплащане.жената много ми се кара.ЗАПОЧВАМ ДА ПРАВЯ НАЙ-мощната машина.

              Коментар


              • #52
                До: как да подготвя нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                от днес съм вече съм собственик на топлоподаващо ЕЙНХЕЛ 130А.ще ми върши ли работа?купих го от метро на изплащане.жената много ми се кара.ЗАПОЧВАМ ДА ПРАВЯ НАЙ-мощната машина.
                за заварки които не са много дълги е идеално.но при дълъг шеф почва да приплюва.

                Коментар


                • #53
                  До: как да подготвя нивата за офроуд

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  за заварки които не са много дълги е идеално.но при дълъг шеф почва да приплюва.
                  забравих да пиша че е китайско.три милиметра ламарина можели да заварява.че продавача неможа да ми обясни беше нов служител.купих го днес в 17часа и нямаше старо куче на смяна да ми разясни подробности

                  Коментар


                  • #54
                    До: как да подготвя нивата за офроуд

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    забравих да пиша че е китайско.три милиметра ламарина можели да заварява.че продавача неможа да ми обясни беше нов служител.купих го днес в 17часа и нямаше старо куче на смяна да ми разясни подробности
                    заваря и по дебело.
                    сложи му 0.8 тел.щото май е с 0.6
                    ама смени и дюзата с 0.8
                    българската тел е добра.

                    Коментар


                    • #55
                      До: как да подготвя нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      заваря и по дебело.
                      сложи му 0.8 тел.щото май е с 0.6
                      ама смени и дюзата с 0.8
                      българската тел е добра.
                      пише че с тел 0.7 може .качесвини ли са по принцип.времето е променливо ама почвам да правя нивата МЕТЛА .

                      Коментар


                      • #56
                        До: как да подготвя нивата за офроуд

                        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                        пише че с тел 0.7 може .качесвини ли са по принцип.времето е променливо ама почвам да правя нивата МЕТЛА .
                        не знам да има 0.7
                        0.6 0.8 1.0 1.2 други незнам.може и да има
                        само да не прегрее.по принцип има термо защита на трансформатора

                        Коментар


                        • #57
                          До: как да подготвя нивата за офроуд

                          продадоха ми го без бутилка смятам утре да го свържа с пожарогасител.ще стане ли?

                          Коментар


                          • #58
                            До: как да подготвя нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            продадоха ми го без бутилка смятам утре да го свържа с пожарогасител.ще стане ли?
                            да.стига да е со пожарогасителя.

                            Коментар


                            • #59
                              До: как да подготвя нивата за офроуд

                              Телоподаващото е доброАз имам същото от Метро от много време и си върши работа отлично да си кърпиш и заваряваш по колата.За промишлени цели да работиш постоянно не ставаЗа хоби тип техника-съчетание цена-качество е отлично.Работи добре с тел 0.6 и 0.8.Поне аз с такава тел заварявам и няма проблем.Заварява и дебело желязо и винкели без проблем,не може да прегрее и да му стане нищо-просто като позагрее започва да "плюе"заварката и след малко изключва и светва лампата на копчето в жълто.като се охлади се включва(не трябва да го гасиш от копчето или контакта като се изключи защитата за да се работи вентилатора)За работа с 0.6 тел се обръща водача на телта-той си е маркиран от двете страни.
                              Най добре заварява ламарина 0.2 като като копчето за регулиране на телта е около 3-ката.Колкото по дебел метал заваряваш-толкова по бавно(малко)тел трябва да пуска.
                              П.П. Ще му свикнеш-лесно се работи с него

                              Коментар


                              • #60
                                До: как да подготвя нивата за офроуд

                                пожарогасителя е со.трябва ли да има някакъв манометър за налягане защото нямаше в кутията.или да отварям крана на око колко газ да пуска

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X