Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    На трактора сигурно и повече смисъл има. Щото аз досега трактор с жив акумулатор не съм видял. А двигателят е един такъв голям и дизелов.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      И дрът. И оригиналния му стартер тежи сигурно 100 кила. А и с добър акумулатор-трудно пали. Това когато стартера вече е поостарял. Инак с нов стартер(оригиналния модел, без редукция) и добър акумулатор-пали сравнително добре.
      Ама дъртите немски дръгели и със старите си стартери, с които са си излезли от завода-палят на втория оборот.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На трактора сигурно и повече смисъл има. Щото аз досега трактор с жив акумулатор не съм видял. А двигателят е един такъв голям и дизелов.
        Абе голям , /ЮМЗ/искаш да кажеш обемист и кютучест , иначе има няма и 70 коня.Ноо пък си има пусковак , още един по малък кютук , двутактов.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          И дрът. Това когато стартера вече е поостарял. Инак с нов стартер(оригиналния модел, без редукция) и добър акумулатор-пали сравнително добре.
          Не само , че е дърт , но и има повишена консумация. Почисти със сгъстен въздух статорните намотки и роторните от натрупване на медно-графитни стружки/прах/ , ако трябва изплакни в бензин и подсуши. Почисти с остра пластина /лист от ножовка/ между пластините на колектора натрупания графитно-меден наклеп , нови втулки , смазани и 100 килограмовия отново ще живне.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ми мАторя на редукторния върти с едни около 3000 оборота,
            То едни 3000 об/мин. по принцип са нищо за един четков матор , но сигурно имаш предвид заради спада в редуктора , но пък за сметка на това по голяма мощност.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              Не само , че е дърт , но и има повишена консумация.Почисти с остра пластина /лист от ножовка/ между пластините на колектора натрупания графитно-меден наклеп , нови втулки , смазани и 100 килограмовия отново ще живне.
              Точно тази дейност е силно нЕпрепоръчителна.След остъргване,каналите се запълват за нула време с меден прах(четките са от нещо подобно) и жиците към колектора се разпояват или падат клемите на акумолатора.Почстването става на струг със финна шкурка,а ако се налага се зачиства със по изчанчено заточен нож,инак се замазва.По начало тези чукани са със аксиален колектор,който си създава проблеми изначало,гадни са.Решението е редукторен стартер и забравяш,чешките са добри.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                На трактора сигурно и повече смисъл има. Щото аз досега трактор с жив акумулатор не съм видял. А двигателят е един такъв голям и дизелов.
                На единя мотокар качихме редукторен . Сега пали с акумолатор на 10 години нарочен за изхвърляне поне преди 2 . Мотора знаеш какъв е ВАМО Перкинз Д 390 . Кольо слагай редукторен стартер ще се рахатясаш .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Тук пише че редукторния стартер е по-мощен и харчи повече ток от нормалния.http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...7-starter.html

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    При въртене напрежението на акумулатора пада мнооооого по-малко от колкото със стария стартер.
                    Тук леко съм се объркАл.
                    Грешката идва от факта,че тогава палех на бензин,а на бензин пали веднага щом завъртя ключа.Като паля на газ и не подам принудително точното количество,КВ превърта малко докато запали колата.Та напрежението тогава пада и до 6 V а днес сутринта падна до 5.4V но стартера по никакъв начин не забави въртенето.Стария стартер,някъде между 7 и 8V просто спираше да върти.
                    Последно редактирано от kameno karp; 30-07-17, 14:00.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Точно тази дейност е силно нЕпрепоръчителна.След остъргване,каналите се запълват за нула време с меден прах(четките са от нещо подобно) и жиците към колектора се разпояват или падат клемите на акумолатора.Почстването става на струг със финна шкурка,а ако се налага се зачиства със по изчанчено заточен нож,инак се замазва.По начало тези чукани са със аксиален колектор,който си създава проблеми изначало,гадни са.Решението е редукторен стартер и забравяш,чешките са добри.
                      Колега то е ясно , че тези колектори , които нямат канали няма и защо да им стържеш зорлен такива за да се затлачват после излишно със медно-графитни стружки , а от там да се получава окъсяване /шунтиране/. Явно не си виждал колектори с канали между пластините , които така или иначе се задръстват , а при тях друг начин няма освен стъргане с пластина или лист ножовка за добро почистване от шунтиращите фини стружки .
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от триод Преглед на мнение
                        Тук пише че редукторния стартер е по-мощен и харчи повече ток от нормалния.http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...7-starter.html
                        Това са "външни" характеристики на електромотора, които не предполагат той да е закачен на един и същи товар (незапален двигател). Те освен за диагностика нямат друга стойност. Е да, показват че редукторният има по-малко омични загуби.

                        В реалността, като са в един и същи автомобил, редукторният харчи по-малко ток, загрява по-малко и върти железата по-бързо от директния.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Смених подфарниците на Нивата с такива от новия модел. Сега габаритите са вързани да светят като такива, но има опция да бъдат и дневни светлини. Трябва едно реле с 5 крачета и разбира се свободно време.
                          Старите ги подарявам. Здрави са! Ако някой ги иска да пише.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FAR.jpg
Прегледи:2
Размер:48.4 КБ
ID:5761000
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Колега от къде купи новите и за колко?Говорим за тези по големите мисля,че са след 2010г?

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                              Колега от къде купи новите и за колко?Говорим за тези по големите мисля,че са след 2010г?
                              От тук: http://bhv-bg.com/

                              Има два модела. На единият габаритите са си само габарити /те са по-дървени/, а другия габаритите светят в два режима - габарит, или дневна светлина.
                              Прикачени файлове
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                С 95 мм шайба проблемите със свиренето на ремъка приключиха . Странното на този алтернатор е че самовъзбуждането сработва чак към 4 000 оборота след това вече работи нормално във всички режими . Възможно е да е от релето в момента е с "алтернативно" за 20 лева щото оригиналното на Бош струва с отстъпките към 150 лева а Хела към 80 . Тия дни ще ми донесат четки да ги сменя на оригиналното и ще видя с него как се държи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4320.JPG
Прегледи:2
Размер:488.0 КБ
ID:5763039 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4327.JPG
Прегледи:1
Размер:521.0 КБ
ID:5763038Вчера ми подариха книга за нивата формат А 3 с цветни схеми и обяснения на всичко . Гадовете са закарали на вторични 500 кила каталози и техническа документация за всички модели Нива . Красота ! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4334.JPG
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5763040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4335.JPG
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5763041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4336.JPG
Прегледи:1
Размер:236.9 КБ
ID:5763042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4338.JPG
Прегледи:1
Размер:267.6 КБ
ID:5763043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4337.JPG
Прегледи:1
Размер:205.5 КБ
ID:5763044
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X