Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Тоя двоен поплавък ми скъса нервите . Регулирам всичко колата на място заработва идеално тръгвам и като се размърда закача някъде по стените на карбуратора и блокира свършва бензина и колата загасва . Работата отива да го извъртя с чука и да сложа един от старите тип озон .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Ако ще чупиш карбуратор Солекс ми го дай на мене, ще си го туря на Ужаската.

      Не знам колко трябва да е разхлабен около оста този поплавък, за да закача встрани, аз на такъв проблем не съм попадал. Така както разказваш имаш проблем с дебита на горивото.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Сигурен ли си в това, защото няма как поплавъците да опрат в стените. Да не си ги оставил почти без ход и да освобождават иглата едва-едва и съответно дебита да е много малък?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ако ще чупиш карбуратор Солекс ми го дай на мене, ще си го туря на Ужаската.

          Не знам колко трябва да е разхлабен около оста този поплавък, за да закача встрани, аз на такъв проблем не съм попадал. Така както разказваш имаш проблем с дебита на горивото.
          За сега му се разминава щото и газта трябва да минава през нещо .
          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Сигурен ли си в това, защото няма как поплавъците да опрат в стените. Да не си ги оставил почти без ход и да освобождават иглата едва-едва и съответно дебита да е много малък?
          Не е ход и дебит си има . Регулирам му на място нивото всичко заработва перфектно и като тръгна почват проблемите .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Най-вероятно ти е вкопана иглата или леглото на клапана и ти врътка номера като мени нивото,прелива или остава без гориво.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Иглата беше първия заподозрян и я смених с нова ама не се оправиха нещата . Днес и прелях газ и напълних бутилката . Втори път тази грешка да остана без газ няма да я правя . На някой да му се намира някоя гума ВЛИ 5 или някаква подобна че тия дни докато подмятах резервната установих че е толкова напукана че и за резервна вече не става
              Последно редактирано от sek.1; 04-07-17, 21:40.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Лека полека добутах нещата до качването на хидравликата на волана . Единя болт на хидравличната помпа се хваща на едната шпилка на бензиновата помпа . За целта леглото на бензиновата помпа е затапено с една плочка която някъде съм затрил . По спомени е дебела някъде към 10 мм ама не съм много сигурен та ако има някой колега с Нива с хидравлика да я премери колко е дебела ще съм му много благодарен .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Плочката я намерих и помпата вече е качена . Сега остава да намеря и някаква електрическа горивна помпа от парно на ЗАЗ ; мотор ; АТВ и тнт . Нещо такова за да работи нивата и на бензин . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:object_394.jpg
Прегледи:1
Размер:18.5 КБ
ID:5760348
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Три дена ми се отрови животеца, но пък съм доволен от резултата. Смених кормилната кутия, всички кормилни болтове, тампоните на горните носачи, шарнирите и вътрешните карета.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170720_46537.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5760363

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170720_37838.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5760364

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170720_26570.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5760365

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170720_57760.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5760366
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Понякога нещата по автомобилите ВАЗ стават от почти първия път Хидравличната помпа пасва почти точно . Шайбите абсолютно точно . Сега остава по трудната част да навра някак си и кормилната кутия . И евентуално един по читав алтернатор . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4248.JPG
Прегледи:1
Размер:501.6 КБ
ID:5760412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4250.JPG
Прегледи:1
Размер:436.1 КБ
ID:5760414Понеже ремонта на руски автомобили е самотно занимание обикновено няма кой да сложи една ръка та се налага да импровизираме Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4252.JPG
Прегледи:1
Размер:356.4 КБ
ID:5760415
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Тъй като гледам има вариянт да си и оставиш стандартната бензинова помпа.Просто на бакелитовият водач трябва да се разпробие отвор в ляво и да се постави дистанционна втулка,за да не се скърши при затягането.Закрепващата стойка също ще трябва леко да се "пипне".
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Защо на КВ имаш венец за индукционен датчик?

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Защо на КВ имаш венец за индукционен датчик?
                              Донора от който свалих всичко беше от новите инжекциони .
                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Тъй като гледам има вариянт да си и оставиш стандартната бензинова помпа.Просто на бакелитовият водач трябва да се разпробие отвор в ляво и да се постави дистанционна втулка,за да не се скърши при затягането.Закрепващата стойка също ще трябва леко да се "пипне".
                              И аз мислех да фрезовам тая бакелитова изгъциза ама не си заслужава масрафите . Колата така или иначе не се кара на бензин а сега има голям избор на евтини читави електрически бензинови помпи . Карбуратора има обратен бензин така че всяка помпа от моно инжекцион с налягане до 1 бар върши работа . Тия от моторите са 03 - 05 бара .

                              Последно редактирано от sek.1; 21-07-17, 21:47.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Застана . 115 амперов БОШ от дизелов Крайслер Вояджър с така оплювания ВМ мотор . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4258.JPG
Прегледи:1
Размер:333.5 КБ
ID:5760727
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X