Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Дано не свири като види зор.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Дано не свири като види зор.
      Поне докато някой ден не закача лебедката за момента няма от какво да види зор.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Поне докато някой ден не закача лебедката за момента няма от какво да види зор.
        Забрави за 1ч фаровете и пак ще говорим.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Та сложих днес редукторен стартер на Динамо. Върти като самолет и почти като такъв звучи . При въртене напрежението на акумулатора пада мнооооого по-малко от колкото със стария стартер. Дали за това, че е редукторен, дали за това, че магнитите са постоянни, знаещите да обяснят. Та смятах и акумулатор да купувам днес, ама то направо си е безсмислено на тоя етап.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Хубаво нещо е редукторния стартер.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Взел си правилното решение,редукторният стартер едно от слабите звена при руските дараци.Консумира в пъти по-малко и има злоба да караш на стартер.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Хубаво нещо е редукторния стартер.
                Не е много за тази тема, но не разбирам защо редукторния стартер се представя по-добре.
                Редукция, или права връзка-за да запали двигателя(хеле пък, ако е дизел) си трябват добри обороти. На коляновия вал разбира се. Които обороти се постигат с по-мощен стартер. Редуктора просто намалява предавателното число от вала на мотора, но в крайна сметка-коляновия вал трябва да се завърти с определените обороти. Които си искат мощността, а тя си идва от акумулатора.
                И още-за да се свърши дадена работа-трябва да се изразходва определени количество енергия. Дали с обикновен стартер, или с редукторен-все същата енергия си трябва.
                Освен КПД на редукторния стартер да е по-голямо, та със същия акумулатор да може да даде повече сила, и да развърти коляновия вал...

                Наистина за мен е загадка защо все пак редукторните стартери работят доста по-добре.

                А може да е замесен и факта, че редукторите са правени с по-нови технологии, оттам и по-добър продукт.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  ...
                  Освен КПД на редукторния стартер да е по-голямо, та със същия акумулатор да може да даде повече сила, и да развърти коляновия вал...
                  Топло, топло...

                  КПД на редукторния стартер е 2-4 пъти по-висок от на директния.

                  Просто електромоторите много не ги бива в някои режими и редукторът е добър начин да вкараш електромотора там където му е силата на цената на дребно усложнение.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    И обтегача вече си е на мястото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4281.JPG
Прегледи:2
Размер:333.5 КБ
ID:5760751 Падна втората жертва в името на хидравликата вентилаторната перка опира в шайбата . Така или иначе ще се минава на електрически вентилатори ама за сега за пробите я подрязах с около 30% . Освен оригинални вентилатори от Лада Нива от нещо друго стават ли ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4283.JPG
Прегледи:1
Размер:333.3 КБ
ID:5760752
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Даметърът на перките на Нива беше някакъв стандартен (мисля че 9"). На Еспас 2 с климатик са същите, както и на доста други коли.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Решили са проблема със снимките, та ето го самолетчето.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170727_11718.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5760767
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не е много за тази тема, но не разбирам защо редукторния стартер се представя по-добре.
                          Редукция, или права връзка-за да запали двигателя(хеле пък, ако е дизел) си трябват добри обороти. На коляновия вал разбира се. Които обороти се постигат с по-мощен стартер. Редуктора просто намалява предавателното число от вала на мотора, но в крайна сметка-коляновия вал трябва да се завърти с определените обороти. Които си искат мощността, а тя си идва от акумулатора.
                          И още-за да се свърши дадена работа-трябва да се изразходва определени количество енергия. Дали с обикновен стартер, или с редукторен-все същата енергия си трябва.
                          Освен КПД на редукторния стартер да е по-голямо, та със същия акумулатор да може да даде повече сила, и да развърти коляновия вал...

                          Наистина за мен е загадка защо все пак редукторните стартери работят доста по-добре.

                          А може да е замесен и факта, че редукторите са правени с по-нови технологии, оттам и по-добър продукт.
                          Мн. правилни са ти разсъжденията , аз също разсъждавам така и си задавам същите въпроси. Аджеба как става тази работа , като за сметка на по голямата мощност породена от предавателното отношение на зъбните колела/редукция/ неминуемо падат оборотите с , които ще се завърти коляновия вал???
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Мн. правилни са ти разсъжденията , аз също разсъждавам така и си задавам същите въпроси. Аджеба как става тази работа , като за сметка на по голямата мощност породена от предавателното отношение на зъбните колела/редукция/ неминуемо падат оборотите с , които ще се завърти коляновия вал???
                            Ми мАторя на редукторния върти с едни около 3000 оборота,

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              По-горе съм обяснил ама все тая.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Благодаря за обяснението, избистри ми се ситуацията с редукторните стартери.

                                От години се каня да сложа такова стартерче на ЮМЗ-то, ама все не мога да прежаля 200 лева. А като си помисля колко пъти по 200 съм дал за чисти глупости, ама на...

                                Не ме бийте за спам, то Нива, ЮМЗ-все същото...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X