Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Събирам авто литература.Благородно ти завиждам за книжката.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
      Събирам авто литература.Благородно ти завиждам за книжката.
      Ще питам човека който ми я подари дали няма още някоя . Изхвърлили са на вторични 500 кила такива каталози за всички лади .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Ще питам човека който ми я подари дали няма още някоя ....
        Моля питай и за мен, ако е удобно... Интересува ме само Нива!
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Моля питай и за мен, ако е удобно... Интересува ме само Нива!
          Говорих с човека каза че може да осигури 5-6 бройки на цена 30 лева за бройка . Ако има интерес да му давам телефона .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Аз имам интерес за 1 бройка.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Колеги коя е най удачната подрама за раздатката ? Моята раздатка още си е на мястото ама един приятел го е закъсал . В руските форуми има буквално стотици различни вариации на подрамата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                УАЗ няма да стане. Най-удачно е да се оправи пода.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  То целта не е да разваляме нивата до нивото на УАЗ
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Колеги коя е най удачната подрама за раздатката ? Моята раздатка още си е на мястото ама един приятел го е закъсал . В руските форуми има буквално стотици различни вариации на подрамата .
                    Ако колата се завира из пущинаците Ясен е дал правилната насока. Рамата намалява клиренса и ако понесе някой клон с нея може да стане по-лошо и от сегашното положение. Върлите съветски офроудъри поддържат същото мнение. Иначе търсиш снимки и чертежи на такава рама, която почти не слиза под гърнетата. Например нещо такова https://www.google.bg/search?q=%D0%B...p0cbz2CxCtuWM:
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Усилване закрепването на раздатката:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:itogovii_resultat_2.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5763471

                      Флегматизатор (демек успокоител) - трета опора на раздатката.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kulibin_web.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5763472
                      Последно редактирано от коко келеша; 13-08-17, 13:45.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Като е здрав подът няма нужда от усилване. Като се разпори от ръждата, колкото и да усилваш, само отлагаш правилния ремонт.

                        Моето лично виждане е че легените на Нива трябва да са неръждаеми.

                        Това ще позволи да я ползваш относително дълго време - в крайна сметка, колкото и трябва за да изгние в неспасяемите части на купето.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Моето лично мнение е, че след комбиниране на няколко подходящи идеи и 3-4 дни работа на канала, ще мине и без неръждавейка.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            ... а защо авторите на тая "страхолюдина" нито при конструирането, нито при всичките преработки за 40 години не се сетиха да усилят пода около трансмисията не знае никой.

                            Също няма яснота защо след като изпробваха всички други методи и средства за обезшумяване на раздатъчната кутия - и в завода, и по гаражите, не направиха дребното усилие да я преработят да не е правозъба. През 2001 или 2004г я направиха с друг модул на зъбите - и пак прави зъби, и пак вой, само дето преместиха воя в друга честотна лента. И сложиха още шумоизолация, която да задържа още вода.

                            И през ум не им мина да направят изолацията хидрофобна. Сякаш сме 1967 и освен стъкловата друга изолация не се произвежда.

                            Също не им хрумна да обединят СК и РК в един агрегат. Щяха да изгубят директната предавка в СК която така или иначе бяха загубили в РК, щяха да изгубят междинния вал на РК който само обръща посоката, щяха да махнат безумния междинен карданен вал и поне още един вал в скоростите. И безброй лагери. И прегряването на 5 предавка щеше да изчезне. И 3л/100 от разхода.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Глей ся, както казва Стоичков. Не сме в състояние да решим нещата в световен и то руски световен мащаб, но можем да се помъчим да подтикнем Станьо и компания към вземането на по-правилното решение в дадения случай. Като направи пода и част от тунела двупластови и като ползва тези винкели с някакви, дори и самоделни тампони, заедно с третата опора, най-малкото ще изкара още 2-3-4 години поне с минимални или никакви вибрации. Да, воят е неприятен, но е неизбежен щом си в Нива. От друга страна, вибрациите могат да се преборят доста успешно поне според масата нивовъди от рОдината на този полуджип, полусув.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Това не е нито полуджип, нито полусув. Това си е сув или паркетник. Всъщност е родоначалник на паркетниците.

                                Поставянето на допълнителна рама за РК трябва да се съобрази с факта че купето е еластично и артикулира по неравностите заедно с окачването. Т.е. трябва да е на тампони. И пак не е казано че няма да се отпори от кривенето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X