Обява

Свий
Няма добавени обяви.

преден диф ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: преден диф ремонт

    Току що ми пратиха няколко снимки от заключителния етап снощи...
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: преден диф ремонт

      колеги,вчера получих страхотен съботен подарък на най-неподходящото място се откъснаха трите болта на предния диф,и днес ще се наложи малка интервенция

      Коментар


      • От: преден диф ремонт

        Първоначално публикуван от star6ina13 Преглед на мнение
        колеги,вчера получих страхотен съботен подарък на най-неподходящото място се откъснаха трите болта на предния диф,и днес ще се наложи малка интервенция
        Т.е. дифа ти увисна на полуоските и предния кардан взе да трие в стабилизиращата щанга.Имали сме такъв случай на Нива-/доста неприятна ситуация/.Шпилките-/12мм.х1.25 стъпка/ обикновено се късат,когато не са стегнати добре гайките им.Моли се да не са се откъснали от дъно,че тогава ще ти е доста трудно да ги отстраниш.
        Ако се показват е по-лесно и с тръбен ключ ще успееш да ги развиеш.
        Нови се продават,тъй че няма да се налага да ходиш на стругар.

        Коментар


        • От: преден диф ремонт

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Т.е. дифа ти увисна на полуоските и предния кардан взе да трие в стабилизиращата щанга.Имали сме такъв случай на Нива-/доста неприятна ситуация/.Шпилките-/12мм.х1.25 стъпка/ обикновено се късат,когато не са стегнати добре гайките им.Моли се да не са се откъснали от дъно,че тогава ще ти е доста трудно да ги отстраниш.
          Ако се показват е по-лесно и с тръбен ключ ще успееш да ги развиеш.
          Нови се продават,тъй че няма да се налага да ходиш на стругар.
          точно така и трите болта все едно с нож са прерязани много неприятно,но няма начин

          Коментар


          • От: преден диф ремонт

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Правилно си забелязал колега.Моята е с руски съединител и също потегля тъй да се каже с удар.Колкото и плавно да пускам съединителя не мога да я накарам да потегли като нормален автомобил.Отдавам го на много твърд притискателен диск и луфтове в трансмисията.
            Онзи ден смених съединителя, новия е руски от старото време(баща ми имаше лада и го изрових от гаража, както си е в намаслената хартия), и започна да потегля така, регулиран е правилно, мислех че още не съм свикнал, или трябва да улегне, но щом казваш, значи е нормално така да потегля....
            Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
            0887686779 Краси

            Коментар


            • От: преден диф ремонт

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Е ясно де - Булавто като за начало. Има и още със сигурност. Имаше и една визитка, която колега беше публикувал в раздела на човек, който ги внася директно.
              На ловното изложение в международния център в София идва Варненска фирма вносител на Лада, там участва с НИВА
              Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
              0887686779 Краси

              Коментар


              • От: преден диф ремонт

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Колега дифа го купих чисто нов и нищо не съм пристягал-смятнам,че всичко е било стегнато с необходимото усилие още в завода.Но сега за всеки случай ще проверя гайката на пиньона,че като им знам качеството на сглобка на руснаците......
                Типично за руснаците е, че в завода стягат само колкото да е сглобено и да работи, като вземеш нещо трябва да го прегледаш, провериш и притегнеш.Личен опит с Москвич (тогава нов) и мотоциклет ИЖ ( също нов тогава) след закупуването основен преглед и имаше много за притягане.
                Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
                0887686779 Краси

                Коментар


                • От: преден диф ремонт

                  Здравейте колеги. Имам нужда от диференциал за Нива 21213. Благодаря предварително за информация.

                  Коментар


                  • От: преден диф ремонт

                    Първоначално публикуван от saxoto Преглед на мнение
                    Здравейте колеги. Имам нужда от диференциал за Нива 21213. Благодаря предварително за информация.
                    Дай по-подробно:
                    преден ли е, заден ли е, кое предавателно число, какво му има на твоя?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X