Обява

Свий
Няма добавени обяви.

преден диф ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • преден диф ремонт

    Предстои ми ремонт на предния деференциал , счупих го . Някой знаели каво предавателно число има за ВАЗ 21214 1,7 i 2008 г и евентуално броя на зъбите на корона / пиньон .

  • #2
    От: преден диф ремонт

    А ето и малко снимков материал как стана .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0568.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5208779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0563.jpg
Прегледи:1
Размер:212.4 КБ
ID:5208778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0570.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5208780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0556.jpg
Прегледи:1
Размер:284.1 КБ
ID:5208767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0558.jpg
Прегледи:1
Размер:259.5 КБ
ID:5208768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0560.jpg
Прегледи:1
Размер:292.1 КБ
ID:5208772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0557.jpg
Прегледи:2
Размер:133.3 КБ
ID:5208769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0561.jpg
Прегледи:1
Размер:274.7 КБ
ID:5208773
    Последно редактирано от cernia.1977; 14-09-10, 11:26.

    Коментар


    • #3
      От: преден диф ремонт

      Колега,лоша работа е станала.Предния диференциал на 1.7 нива е 10/43(или 11/43)не съм много сигорен.

      Коментар


      • #4
        От: преден диф ремонт

        твойта е с 3.9 . 11 зъба на пиньона и 43 на короната.

        Коментар


        • #5
          От: преден диф ремонт

          Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
          Предстои ми ремонт на предния деференциал , счупих го . Някой знаели каво предавателно число има за ВАЗ 21214 1,7 i 2008 г и евентуално броя на зъбите на корона / пиньон .
          По принцип с тези гуми трудно се чупи диф.Ама на-късмет.....Много ли я мъчи,че така се получи?

          Коментар


          • #6
            От: преден диф ремонт

            Багодаря купих една . Поне по номера който е изписан от вън на кожуха видян след щателно взиране в снимките отговарят . Предстои смяна очаквайте снимки .

            Коментар


            • #7
              От: преден диф ремонт

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              По принцип с тези гуми трудно се чупи диф.Ама на-късмет.....Много ли я мъчи,че така се получи?
              Не мога да преценя кого точно се счупи , преди да ме дръпне трактора като чели всичко беше ок можеби по време на самото дърпане . Бях на бавни с блокаж да помакам на трактора . Колеги не помагайте на трактори просто ги оставете да ви издърпат . Не знам как се качват филмчета имам го снимано .

              Коментар


              • #8
                От: преден диф ремонт

                Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                Не мога да преценя кого точно се счупи , преди да ме дръпне трактора като чели всичко беше ок можеби по време на самото дърпане . Бях на бавни с блокаж да помакам на трактора . Колеги не помагайте на трактори просто ги оставете да ви издърпат . Не знам как се качват филмчета имам го снимано .
                Заради блокажа в комбинация със силата на трактора ще да е...

                П.С. корекция - пак изтърсих глупост. Той предния диф се счупил, а не междуосевия...

                Коментар


                • #9
                  От: преден диф ремонт

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  По принцип с тези гуми трудно се чупи диф.Ама на-късмет.....Много ли я мъчи,че така се получи?
                  При такава ситуация предния диф почти не се товари силово, но може да е прегрял от въртене без масло. А и на снимката не виждам да е текло. Въпрос от любопитство - имаше ли масло в дифа?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: преден диф ремонт

                    Ми като гледам ламарината под диференциала е цялата в масло, а и се вижда че се е стичало по ръбовете...

                    Коментар


                    • #11
                      От: преден диф ремонт

                      Да-ааа, прав си. На монитора отначало ми заприлича на рядка кал от пропадането на предницата.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: преден диф ремонт

                        Ура отново съм на пътя . Оказа се че диференциала е бил пътник . Имал е голям луфт между планетите и сателитите .

                        Коментар


                        • #13
                          От: преден диф ремонт

                          Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                          А ето и малко снимков материал как стана .[ATTACH]246777[/ATTACH][ATTACH]246776[/ATTACH][ATTACH]246778[/ATTACH][ATTACH]246765[/ATTACH][ATTACH]246766[/ATTACH][ATTACH]246770[/ATTACH][ATTACH]246767[/ATTACH][ATTACH]246771[/ATTACH]
                          Колега нов диф ли сложи ?Защото ми се струва, че тази дупка можеше да я завариш с Аргонова заварка ??
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: преден диф ремонт

                            Нов , не обичам да ремонтирам части но май ще ми се наложи защото имам чуството че и новият няма да кара дълго . Не ми се дават пак 500 лв за друг . Затова мисля да го ремантирам . Дупката се заварява но трябва да сменя касетата , пиньона и короната ми се виждат здрави .

                            Коментар


                            • #15
                              От: преден диф ремонт

                              А някакви признаци за този луфт имаше ли?Защото имам някакви съмнения, че и при мен има луфт...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X