Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

    В неделя ходих до Варна и ето го двигателя, закупен от колегата Йосиф с бялата Витара.Разглобен е за пълна проверка и профилактика.В крайна сметка се спрях на 1.9 TDI 110 к.с. от Ауди А4.Повече за него след няколко дни:







    Вчера дядо Коледа ме изненада с една пратка от Германия, какво ли има вътре





    Малко благинки за проекта, едно кашонче 1600 евро


    Предни и задни амове, декуплер комплект, Хеви Дюти амове за задния капак, нова опашка за ск.кутия за подсилен 228 мм. съединител от Т4, пластини за подобряване на смазването на ск.кутия. и муфа, която замества виското в предния мост.



    Ето и как работи декуплера:









    Този детайл се закрепя на вала на ск.кутия и чрез него се зацепва предния мост:









    В ляво е оригиналната опашка в дясно е новата:





    Днес даже стигна време да монтирам едната пластина:







    Утре следва сглобяване на ск. кутия
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #92
      До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

      Давай сглобявай, че не вярвам да се справя в калта така както витарката, не че и тя се справяше

      Коментар


      • #93
        До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

        И така, ск.кутия и предния диф вече са сглобени.Ето снимки от операцията:















        Малко части за предния мост:

















        Днес измих главата, голяма борба беше с напластената мръсотия в смукателните колектори.Свалих клапаните и я занесох да и сменят водачите (които са ремонтен размер) и да ги напаснат според клапаните, сменяме и гумичките на клапаните и ги напасваме към леглата им.Главата е права и няма нужда от шлайф, само изпускателния колектор ще го челосаме, защото има лека дъговидна деформация и не приляга добре към главата.Поръчал съм комплект основни и биелни лагери с аксиални платини 1-ви ремонт, подменям и лагерите на паразитния вал, сигментите и всички семерини и опръстени.Нови болтове за главата и ремонтна гарнитура от най-дебелите, защото главата е била шлайфана.За сега толкова, чакам биелните лагери и към четвъртък-петък започваме сглобяване на двигателя.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #94
          До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

          Браво Ванка, правиш го по правилния начин, всичко ново

          Коментар


          • #95
            До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Браво Ванка, правиш го по правилния начин, всичко ново
            Ами така сме феновете, правим, правим и накрая караме само...уж
            За проходимост какво да ти кажа, и аз нямам идея докато не го вкараме в калта.Проблема е че докато завърша проекта и няма да има кал
            Лятото ще се "опознаваме" и за зимата ще съм ОК.Само ме притесняват тези дълбоки реки дето ги гледах на последната сериозна разходка
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #96
              До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

              След като приключих със скоростната кутия и предния мост, дойде ред и на двигателя.
              След цялостно разглобяване и измиване, занесох главата за проверка.За моя радост се оказа права и не се наложи шлайфане (то няма и някъде повече).Сменихме водачите на клапаните, гумичките, райбероваха леглата и напаснаха клапаните.



              Шлайфахме колектора, но се оказа в последствие че няма да го ползвам:




              Готова и прибрана



              За съжаление бях много оплексан и не снимах сглобяването на двигателя.Сменихме основни, биелни и лагерите на паразитния вал, нови сегменти Гьотце (нямаше Колбеншмид), подменихме всички семерини, опръстени и гарнитури.Нови болтове за главата и зъбните колела на агренажа.Ето част от частите:







              Направи ми впечатление от проектите в интернет че има излишно усложняване и удължаване на въздуховода от кулера до всмукателния колектор.Получва се така, защото оригиналния колектор "гледа" в погрешна посока.На снимката се вижда как с оригиналния колектор се налага обръщане на посоката със 180*.





              Казах си че не може да няма такъв колектор с противоположона посока на оригиналния.Порових се в ЕТКА-та и го намерих, монтира се на Голф 4 TDI.Наложи се леко модифициране, но нищо сложно:













              В ляво маслената помпа от 1.6ТД вдясно оригиналната от 1.9 ТДИ.



              Поради наклонения монтаж на двигателя се налага монтирането на старата помпа.



              Следващия проблем с който се сбъсках е различното междуболтово разстояние на опорната греда за закрепяне на двигателя към купето.Понеже блока е от Ауди и имам разминаване:







              Така изглеждат блоковете на двигателите монтирани на Голф/Пасат:



              Набързо изрязах една планка и я напаснах.Мисля към нея да заваря три болта от задната стана, към които с гайки да се прикрепи оригиналната опора.Това ще се случи когато поставим и нивелираме двигателя на местото му.



              Естествено и от другата (лява) страна имах проблем.Когато монтирах оригинлната опора се оказа че няма място за турбото (което също се намира в средата).поради тази причина реших да използвам оригиналния изпускателен колектор от 1.6ТД, който изнася турбото назад:



              Проблема е в различните фланци.Наложи се да направя преходен фланец, който оформихме на плазмено рязане.Поради голямата дебелина 20 мм. на материала се оказа че това е единствената алтернатива.От високата температура се получи закаляване на материала около сряза и следващата обработка на фрезата беше ужасно мъчение.Материала е стомана X40.Ето и фланеца, понеже изпускателния колектор е по-широк реших да изпиля конусовидно фланеца, за да може газовете да минават по-плавно:













              Ето я и новата ламарина между двигателя и ск.кутия.тя затваря отвора под двигателя и не позволява да влиза кал при маховика и съединителя.



              Ето и Аутокад чертеж на ламарината:

              https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...otovo-2000.dwg

              Снабдих се и с маховик (малко ръждясал) от двигател 1Z 1.9 TDI 90к.с. 228 mm.Пасва перфектно без никакво преправяне и е с еднакъв външен диаметър като на 1.6TD.













              Броя на зъбите е един и същ, така че може да се ползва оригиналния стартер.
              Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 31-03-10, 00:26.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #97
                До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                Браво за проекта,ще стане прекрасен,следя темата с интерес и очаквам
                видео от първите проби в гората.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #98
                  До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                  Ванка, комплименти за търпението и педантността, с която изпипваш всеки детайл!
                  Убеден съм, че ще стане супер! Следя с удоволствие темата.
                  И аз бих се спрял на дизеловия мотор.
                  Успех и спорна работа!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                    Благодаря за подкрепата, да си призная и аз нямам търпение да го тествам
                    Преди два дни използвах хубавото време и обнових изолацията с ново шагре на Car System 500.





                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                      Поздравления и успех.
                      Добро решение за лапата на моторам не съм очаквал там да имаш проблеми. При мене се получи същото нещо на за минах само с радуване (елипосводно )на дупкта. Провери дали имаш място за масления филтър , да не упре в ск.

                      Коментар


                      • До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                        Истински се кефя на проекта.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • От: До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                          И аз много се възхищавам, но нещо май замря историята, нещо ако трябва помощ????

                          Коментар


                          • От: До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                            И аз много се възхищавам, но нещо май замря историята, нещо ако трябва помощ????
                            Май месец ми се струпаха доста ангажименти, после балове и проекта е на изчакване.Инсталацията на 80% е готова, търся кулер от Опел Омега 2.5 ТДИ или Смарт дизел
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                              И аз хвърлях по едно око в темата, но предполагах, че щом мълчи има ангажименти.
                              Това разбира се не означава, че не трябва да сръчкваме Ванката да действа.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                                И аз хвърлях по едно око в темата, но предполагах, че щом мълчи има ангажименти.
                                Това разбира се не означава, че не трябва да сръчкваме Ванката да действа.
                                Тц тц, човек да не си даде почивка малко... )))
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X