Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Трябвало е да напиша преди 11 години, какво е развитието при мен, но явно съм забравил. Та сега попаднах на събудената тема.
    Накратко доста си поиграх, като преминах през ел.перка втора употреба, после нов SPAL, най-големия от тънките, като му изработих нов въздухозаборник, и накрая приключих мъките с ново виско за около 250 лева от Явор-Вромос.
    На равното не загряваше дори и без перка, но на баирите електрическите не смогваха.
    Досега си работи безпроблемно и никога не загрява.

    Коментар


    • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      В края на краищата се лиших от климатика, с лодката не съм пробвал, но го набримчих по един баир с над 4к оборота и се държа прилично. Вентилаторът е на бъстър копче, но трябва да се включи преди натоварването.... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181030-113932.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5801562
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        Е, аз на пикапа смених радиатора, термостата и напълних виското с масло 10000 и сега е чук. Загрява до работна температура за 10 минути и стрелката не мърда от средата ни в баир, ни в надолнище. И не се заплесвам с копчета. Според мен това е неудачно решение и лятото пак ще имаш проблеми, но ако те устройва тоя вариант .... Джипа си е твой все пак.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          Сега ще видя, какво ще правя с виското, още не съм си прибрал лодката. Радиаторът и термостата са нови...... Благодаря.
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            Отвори го, измий го хубаво и сипи 30-40 мл. силиконово масло 10000. И малко по-гъсто да сложиш не е проблем. С 5000 нещо не ми хареса въпреки, че пак работи. И си го монтирай и махни тая глупост и си сложи радиатора на климатика, ако работи
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              То това помага, ама сега пък автомата грее, светва ми t на маслото....... А е пълен, е може да му долея 2-300мл да видя.... Ако не, маслен радиатор от Ужаска...... Тамън ми харитиса климатичният вентилатор....
              Последно редактирано от EU_BG_akademika; 20-11-18, 21:33.
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                Що не я дадеш на някой който знае какво прави, преди да си съсипал хубавата кола?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  То и аз се учудвам колко много усилия влагат и колко средства пропиляват хората, само и само да не направят нещата както е правилно, но на - факт е ....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    Хубавата кола, най вероятно другата година, ще бъде дерегистрирана и ще поеме пътя към авто морга. Всяко хубаво, както и всяко лошо нещо си има край. За хубавите коли изключение няма. Вероятно са заминали дисковете на автомата, което е в основата на всичките ми дертове, а една ревизия на кутията ще отиде мин на 2 бона. И то без да се смята труда по сваляне, качване и неясният краен резултат. Колата е с произход Япония, втори собственик в Обедединено Кралство и аз съм трети. Само Господ знае реалните километри на тази машина, знае се само че има навършени 25 години и че последните 10 от тях, аз съм изминал 30-40к км. Така че да ивестирам още средства с неясен краен резултат и задаващото се, прогресивно увеличение на данъка, не мисля че е оправдано, а щом не мисля, няма и да го направя. Благодаря за идеята все пак.
                    Последно редактирано от EU_BG_akademika; 21-11-18, 12:37.
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Все пак ще пробвам с виското, но както казах, при нормална работа температура на двигателя, ми светва t на маслото на скоростите и наиста си греят, защото кутията с подлакатника м/у предните седалки е точно върху с.к. и предметите поставени в тази "жабка" се нагряват яко...... Става въпрос само за баир де.....
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        Дали да я правиш и как да я правиш ти си преценяваш, но ако искаш да разчиташ на нея я направи правилно. Надали ще откриеш по-ефективен начин за охлаждане на смислена цена от тоя, който са измислили проектантите в Тойота . Виското дори и несработило напълно, осигурява някакво постоянно обдухване на двигателя и скоростите, та може и там да е причината. Няма ли маслен охладител за АСК тая кола? Ако има, той също има термостат. Идея само ...
                        Последно редактирано от kuzdov; 21-11-18, 12:53.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Ще провам с виското, но нищо повече, скорости категорично няма да правя... а би ли пуснал снимки, как се отваря.... защото аз до колкото си спомням, не беше разглобяемо, поне видимо....
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Има тема в Митсубиши подфорума. Качи снимка на твоето виско и ще ти кажа дали става и как да го направиш. Но щом Тойота продават оригинално масло за ремонт на виско муфи, трябва да може.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Ок, като го сваля....
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                                Не знам за Тойота, ама за магарцедес едно виско е сто кинта.
                                ПП не всички се отварят
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X