Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в клуба-"Трифун"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Отново в клуба-"Трифун"

    То от мотор отиваме на мостове от там на пружини и така ИСТИНСКИ.
    Супер си е джипката само Чаро да каже как е след бавната раздатка!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #77
      От: Отново в клуба-"Трифун"

      Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
      То от мотор отиваме на мостове от там на пружини и така ИСТИНСКИ.
      Супер си е джипката само Чаро да каже как е след бавната раздатка!

      Другата седмица ще имам резултати и база за сравнение-едно и също трасе с едни и същи гуми/по размер/,но с бързата и бавната раздатка.Разбира се ще има снимки и т.н
      Имам много лош навик-не мога да лъжа.И ако не ми хареса резултата и ако съм доволен ще пиша.
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #78
        От: Отново в клуба-"Трифун"

        Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
        И пак от Сливен:



        IMG_1744 by Vesur, on Flickr



        IMG_1726c by Vesur, on Flickr



        IMG_1732 by Vesur, on Flickr
        Благодаря за снимките,много ми харесаха.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #79
          От: Отново в клуба-"Трифун"

          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
          Благодаря за снимките,много ми харесаха.
          И аз благодаря, Чаро!
          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

          Коментар


          • #80
            От: Отново в клуба-"Трифун"

            Да се похваля.Днес монтирах новата бавна раздатка и мога да споделя следното:
            Само на заден мост паднах с една скорост надоло.С 30км/ч мога да карам на 4-та,с 40 на 5-та.
            Отидох до нашето трасе и там където преди излизах на 1-ва бавна с много газ,сега излизам на 2-ра със средна газ/около 2500 об./м./.Първа използувах като спирачка по големите наклони надоло,опитах да катеря на нея,мощност много,но където има тревичка започвам да превъртам.Затова 2-ра с малко газ.
            Максималната скорост на 5-та предавка на бавните е 55-60км на 5000об./м.,а на 1-ва бавна слизам от джипа и го водя на каишка като кученце,т.е мога да ходя спокойно до джипа.
            Засега само толкова мога да споделя.Когато имам по-сериозни наблюдения пак ще пиша.
            Джипа в момента е с гуми 195/15 кобри,но със сигурност ще монтирам 31".
            Абе все едно не съм с 64 к.с.двигател,а сдвигател над 100 к.с.За мен инвестицията си струва.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #81
              От: Отново в клуба-"Трифун"

              Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
              .......но със сигурност ще монтирам 31".
              Абе все едно не съм с 64 к.с.двигател,а сдвигател над 100 к.с.За мен инвестицията си струва.
              Те тогава като сложиш 31-те ще разбереш, че не си със 100 коня двигател.
              И защо за големи гуми е нужен голям двигател. Иначе може и с двигател от ИЖ-е да въртиш джугански гуми. Въпрос на предавателно число. Ама караме джипки, не просто да завъртим някакво колело.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                От: Отново в клуба-"Трифун"

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Те тогава като сложиш 31-те ще разбереш, че не си със 100 коня двигател.
                И защо за големи гуми е нужен голям двигател. Иначе може и с двигател от ИЖ-е да въртиш джугански гуми. Въпрос на предавателно число. Ама караме джипки, не просто да завъртим някакво колело.
                Нали това е целта-с 1300 мотор да мога да въртя по-големи гуми.Сега съм с приблизително 27" и видя на Сливен как не ми стигаха.Та затова е бавната раздатка да мога да сложа големите гуми и да не се налага да ме влачат като .......по трасето.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #83
                  От: Отново в клуба-"Трифун"

                  Нали ти редя-можеш да постигнеш безкрайно голямо предавателно число, но не задвижваш някаква машина, а караш джип. А той за да преодолява разни препятствия се нуждае и от скорост. С малкия мотор можеш да въртиш и 37-ци. С достатъчно бавна раздатка няма да е проблем. Но я се опитай да изкачиш някой баир с такива гуми? Не става. Защото някои баири нямат нужното сцепление да пъплиш нагоре само на грайфер. Иска се и малко първоначална заилка, а тя с малък мотор и големи гуми не става. Всъщност ще се засилиш(ако имаш място), и по средата на баира ще увяхнеш. Затова се слага и голям мотор-да може да тръгна от място ( един кален овраг например), и да не се налага да превключваш на по-малка предавка в средата на препятствието заради недостигналата мощност.

                  Защо ли слагат по джиповете големи двигатели, ако можеше да се кара и с малки?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Отново в клуба-"Трифун"

                    Подкрепям горната публикация
                    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                    Коментар


                    • #85
                      От: Отново в клуба-"Трифун"

                      [QUOTE=Кольо;1609693]Нали ти редя-можеш да постигнеш безкрайно голямо предавателно число, но не задвижваш някаква машина, а караш джип. А той за да преодолява разни препятствия се нуждае и от скорост. С малкия мотор можеш да въртиш и 37-ци. С достатъчно бавна раздатка няма да е проблем. Но я се опитай да изкачиш някой баир с такива гуми? Не става. Защото някои баири нямат нужното сцепление да пъплиш нагоре само на грайфер. Иска се и малко първоначална заилка, а тя с малък мотор и големи гуми не става. Всъщност ще се засилиш(ако имаш място), и по средата на баира ще увяхнеш. Затова се слага и голям мотор-да може да тръгна от място ( един кален овраг например), и да не се налага да превключваш на по-малка предавка в средата на препятствието заради недостигналата мощност.

                      Защо ли слагат по джиповете големи двигатели, ако можеше да се кара и с малки?[/QUO

                      Е,Коле едно по едно.Сега първо раздатка,после лебедка,после голям мотор,после......джип на нос.Знаеш,че понякога забравям да връщам схванатия десен крак и.......мноого боли джоба.Ама това е пътя,друг не знам.И както пише на Витарата на Емо от Сливен "Аман от спонсори!"
                      С това наше хоби ще се разведа за срам на децата.Жената ме праща да спя при джипа-"Отивай си при любовницата/джипа/",така ми казва.Пък нали съм послушен веднага отивам,че то все има нещо да ровна по него,ако няма намирам си.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #86
                        От: Отново в клуба-"Трифун"

                        Бреййййй че земи се натовари в джипа и ела да го пробам.Или да мина другата седмица и да ти го отнема за ден два четири че трябва да ползвам годишен отпуск и мисля да съм на Дунава някъде от Видин до Силистра.
                        Последно редактирано от meha1971; 29-08-11, 18:33. Причина: правопис
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Отново в клуба-"Трифун"

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Нали ти редя-можеш да постигнеш безкрайно голямо предавателно число, но не задвижваш някаква машина, а караш джип. А той за да преодолява разни препятствия се нуждае и от скорост. С малкия мотор можеш да въртиш и 37-ци. С достатъчно бавна раздатка няма да е проблем. Но я се опитай да изкачиш някой баир с такива гуми? Не става. Защото някои баири нямат нужното сцепление да пъплиш нагоре само на грайфер. Иска се и малко първоначална заилка, а тя с малък мотор и големи гуми не става. Всъщност ще се засилиш(ако имаш място), и по средата на баира ще увяхнеш. Затова се слага и голям мотор-да може да тръгна от място ( един кален овраг например), и да не се налага да превключваш на по-малка предавка в средата на препятствието заради недостигналата мощност.

                          Защо ли слагат по джиповете големи двигатели, ако можеше да се кара и с малки?
                          Коле пак ще ми отвориш работа....Стига му на Чаро тоз двигател.
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Отново в клуба-"Трифун"

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Нали ти редя-можеш да постигнеш безкрайно голямо предавателно число, но не задвижваш някаква машина, а караш джип. А той за да преодолява разни препятствия се нуждае и от скорост. С малкия мотор можеш да въртиш и 37-ци. С достатъчно бавна раздатка няма да е проблем. Но я се опитай да изкачиш някой баир с такива гуми? Не става. Защото някои баири нямат нужното сцепление да пъплиш нагоре само на грайфер. Иска се и малко първоначална заилка, а тя с малък мотор и големи гуми не става. Всъщност ще се засилиш(ако имаш място), и по средата на баира ще увяхнеш. Затова се слага и голям мотор-да може да тръгна от място ( един кален овраг например), и да не се налага да превключваш на по-малка предавка в средата на препятствието заради недостигналата мощност.

                            Защо ли слагат по джиповете големи двигатели, ако можеше да се кара и с малки?
                            +1
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #89
                              От: Отново в клуба-"Трифун"

                              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                              +1
                              Борко със по голям двигател ще изкупим всички предни мостове в североизточна България .....Раздатката я зглобявах аз и ако видиш през какви зъбчета минава тази сила повярвай ми няма да сложиш по голям двигател.Има един вариант да сложим по голяма раздатка и да сменим мостовете примерно от нисан или тойота или уазка ама тогава работата става съвсем друга....Няма пълно щастие .......
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Отново в клуба-"Трифун"

                                Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                                Бреййййй че земи се натовари в джипа и ела да го пробам.Или да мина другата седмица и да ти го отнема за ден два четири че трябва да ползвам годишен отпуск и мисля да съм на Дунава някъде от Видин до Силистра.
                                Ела си го вземи!Ибез това ще се ходи на Тетевен,ще трябва да се ревизира задният мост/блокажа/,да монтираме твоята лебедка/така и не я ползуваш/,пък и като ти се кара-карай,карай!
                                Чавдар Владимиров
                                0887/912075
                                Ленд Ровър Диско 1
                                Самуад в проект

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X