Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в клуба-"Трифун"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в клуба-"Трифун"

    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
    Благодаря за въпроса.И аз мислех за някаква бърза ел.връзка,но не можах да открия такава.Моля те прати ми линк,снимка или някакъв ориентир от къде да си купя такава.
    На бай Матьо лебедката се подвързваше с шалтери от мотокар или електрокар,ама то те са по-големи от Самурая,бе!?

    Имаш лично
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • От: Отново в клуба-"Трифун"

      http://industrial.bg/?gg=10&hh=2&ii=286&ll=1463&jj=1 Това е но е монофазен(220в) на теб ти трябва трифазен 380волта(там са вече 5 извода, а на моното са 3,както на снимката) виж и 32А и той може да ти свърши работа и е по малък .Мъжката е един вид но женската страна има много видове(външен вид)на мен ми допада варианта който и щепсела и контакта са визуално едни и същи , вземаш два контакта и един щепсел ,контактите отпред и отзад а щепсела на лебедката и си първи ,успех!
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • От: Отново в клуба-"Трифун"

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        http://industrial.bg/?gg=10&hh=2&ii=286&ll=1463&jj=1 Това е но е монофазен(220в) на теб ти трябва трифазен 380волта(там са вече 5 извода, а на моното са 3,както на снимката) виж и 32А и той може да ти свърши работа и е по малък .Мъжката е един вид но женската страна има много видове(външен вид)на мен ми допада варианта който и щепсела и контакта са визуално едни и същи , вземаш два контакта и един щепсел ,контактите отпред и отзад а щепсела на лебедката и си първи ,успех!
        Благодаря много.Още утре ще проверя при дистибуторите в Русе.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • От: Отново в клуба-"Трифун"

          Вземи 32А, че 16А ми се струват слабички.
          0878 706 714

          WWW.OFFROADMASHINI.COM

          Коментар


          • От: Отново в клуба-"Трифун"

            Какви са тези 16 и 32 ампера бе?
            Вия знаете ли колко ток харчи лебедката?
            Моята е 9000 либри, и при пълно натоварване смуче 280 ампера... Поне тази цифра си спомням, а сега не ми се рови да проверя колко е, ама е нещо от този сорт.

            Та за какви 32 ампера ставаше въпрос?...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Отново в клуба-"Трифун"

              Коле, не е точно така. Пускам една страничка от документация на лебедка където се вижда, че тока зависи и от напрежението.
              Виж как една и съща по мощност лебедка черпи много по-малко ток. За 12 волта 405А, а за 24 волта 210А.
              Същото е и при тези щекери или куплунзи. Те са 32А, но са за 220 или 360 волта. И щом ги включваш и изключваш не под напрежение, за да няма комутация - не би трябвало да има проблем. Най-важното е да са далече от кал и вода. Е те това е вече проблема според мен.

              0878 706 714

              WWW.OFFROADMASHINI.COM

              Коментар


              • От: Отново в клуба-"Трифун"

                Днес гледах буксите ,Чавдаре колко квадрата ти е кабела? Чичо Кольо няма страшно бре то зора е да не се вади под товар ,в превод на бг да не се вади буксата при пусната лебедка , Джордански има и влагозащитени букси .Колкото IP е по голямо толкова класа на влагозащита е по голям ,пример IP44е слаб клас но IP75 е вече долу горе висок ,а относно 16А букси няма как Чаро да навре кабелите и да ги стегне защото отвора с винта за закрепване са малки , за това предложих 63 но да пробва първо 32 защото 63 е доста голяма като размер ,но ако му е на сърце голямата, да вземе нея ,поне ще има запас от ампераж
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • От: Отново в клуба-"Трифун"

                  Не е така Данчо.
                  Значи-тока си е ток, той ще протича през веригата така или иначе.
                  Объркал си се от формулата за получаване на електрическата мощност. Тя е
                  P=IxU
                  Където P е мощността, a U и I са съответно напрежението и тока.
                  Това касае конструктора на лебедката, но щом веднъж е казано, че на 12 волта тази лебедка ще черпи 300 ампера-тя ще си черпи.
                  И те трябва да минат през съответните контакти. А контактите се оразмеряват за съответния ток. Няма значение, че единия ток ще протича при напрежение в краищата на веригата 220 или 380 волта, а другия при 12 волта. Тока си е ток, при по-големи стойности си иска по-сериозни кабели и контакти.

                  Чаро, не се занимавай с тези контакти, няма да ти свършат работа. Намери си щепсели от електрокар. Те са разчетени за доста по-големи токове. Но дали има за такива големини-не знам. На контакта трябва да пише.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Отново в клуба-"Трифун"

                    Чичка днес съм беседвал темата с всички електричари високо и ниско волтови системи ,та те ми гарантираха че 32 ще свърши работа а 63 на 100% да не казвам че от тях има 100 и кусур амперови ,имаме на работа и щипки за мотокари ,ама я си представи 4 женски и 2 мъжки щипки на едно място .... Чаро ще замяза на подвижен трафопост и ако го набарат братята роми първо инсталацията му ще замине
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Отново в клуба-"Трифун"

                      Правете каквото знаете.
                      То да е х.й да ви го набие човек...


                      Ма после Чаро да не ме вика да го вадя щото лебедката не работела...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Отново в клуба-"Трифун"

                        А пък да става каквото ще .Аиде леки празници
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • От: Отново в клуба-"Трифун"

                          Чаро, слушай Колето, че ще гориш. Търси електрокара или крилчати гайки. Ампера си е ампер, не можеш да прескочиш дядо ОМ.

                          Коментар


                          • От: Отново в клуба-"Трифун"

                            Колко ампера е електрокаровото щико? колко ампера тегли тяговия мотор на ел.кара?Колко е контактното петно на щикото?

                            Очаквам вашите отговори!
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • От: Отново в клуба-"Трифун"

                              Сега и аз да кажа.Решил съм въпроса по следния начин.
                              1-во .До и на състезанието организирано от Свилен в Русе лебедката ще бъде на болтове и крилчати гайки.
                              2-ро .След това ще търся и купя бързи връзки и ще пробвам.
                              3-то.Пак след състезанието ще се монтира и втори акумулатор .
                              4-то .Накрая ще обобщим резултатити инаправим изводи от двата метода,предложени тук.
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • От: Отново в клуба-"Трифун"

                                Не се карайте-бийте се.
                                Лебедките на 12-24v се захранват с кабели около 20-25мм2 и черпят 250-450А, двигателите са правотокови стартерен тип с мощност 1,5-2kw Машините на 220-360v се захранват с 2-4-6мм2 променливо токови и 36А явно са им достатъчни. Нека знаещите да извадят формулите и да сметнат и обяснят каква е разликата между постоянен и променлив ток /това се учи по физика в основното училище/.
                                Тук ще направя предложение. Бързи връзки за лебедката можете да ползвате връзки от електрожен около 12лв бройката Издържа на250-300А при 40v или от Vromos.com бързата връзка около 30лв. Вземете нещо стандартно и не си правете експерименти.
                                Последно редактирано от pikachu; 04-11-11, 05:38.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X