Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в клуба-"Трифун"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в клуба-"Трифун"

    колега разликата е ,че както каза Колето мощноста е равна на тока по напрежението P=I.U и съответно за 1000 вата на 200волта трябват 5 ампера ,но на 12 волта за същата мощност трябват 83 ампера....От там трябва да променим и сечението...Но за токовете за които става въпрос въобще не трябва да става въпрос за кабели със сечение под 50кв.мм според мен поне.Поне не и ако искате да имате малък пад на напрежение ...А от друга страна пада е защото се е увеличил тока над това което кабела може да прекара....Значи имаме повишаване на съпротивлението ,а от там когато имаме ток и съпротивление се получава топлина
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

    Коментар


    • От: Отново в клуба-"Трифун"

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11290.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5315916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11292.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5315918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11293.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5315919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11294.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5315920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11295.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5315921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11296.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5315922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11297.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5315923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11299.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5315924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11301.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5315925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11302.jpg
Прегледи:1
Размер:242.1 КБ
ID:5315926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11303.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5315927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11300.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5315928Ето малко тема за размисъл....а на въпроса дали ще ....ще. ако лебедката е с 25кв кабел
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • От: Отново в клуба-"Трифун"

        Джими, от всичките снимки аз видях само един щепсел който ще свърши работа. Този на първите две снимки.
        Другите са си написани-75 и 36 Ампера.
        Говорим си за това колко ток ще харчи лебедката при сериозен товар. Когато влачи един вагон кал и клони пред джипа. И натоварването е максимално. Именно тогава има нужда от сериозните токове и съответстващите им щепсели.
        Иначе за проба в гаража може да работи и с 5 квадрата кабел.
        Ама когато наистина има нужда от лебедката-баш тогава ще се стопи пластмасата на щепселите, и Чаро ще попържа...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Отново в клуба-"Трифун"

          Да Коле , ако на Чавдар лебедката е с 25кв кабел и я натовари до макс и 63амперовата започне да пуши, смятай че и кабела на лебедката е светнал ,е това се опитвам да ти обясня ,за това от самото начало питам колко кв. е кабела?колко кв. е кабела ? ама никой не отговори.Колегите(на работа) си залагат дипломите че тази 63А на 25кв. кабел ще издържи .Между другото колегата дето беше споменал за букси на електрожен ми допадат повече от всичките изброени, само нека да снима че при нас са малки и компактни но само мъжки а женските са в самия електрожен и незнам как могат да се пресадят на лебедка ,във вторник ще ги снимам че имам много проблеми на главата и утре ще пътувам за Стара загора





          ПП Забравих да спомена че колегите казаха щом ще тегли 300,400А ще трябва да се замисли Чаро за втори акумулатор и сериозно динамо ,ако ще се ползва често лебедката
          Последно редактирано от jimito; 06-11-11, 16:10. Причина: допълване
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • От: Отново в клуба-"Трифун"

            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            Да Коле , ако на Чавдар лебедката е с 25кв кабел и я натовари до макс и 63амперовата започне да пуши, смятай че и кабела на лебедката е светнал ,е това се опитвам да ти обясня ,за това от самото начало питам колко кв. е кабела?колко кв. е кабела ? ама никой не отговори.Колегите(на работа) си залагат дипломите че тази 63А на 25кв. кабел ще издържи .Между другото колегата дето беше споменал за букси на електрожен ми допадат повече от всичките изброени, само нека да снима че при нас са малки и компактни но само мъжки а женските са в самия електрожен и незнам как могат да се пресадят на лебедка ,във вторник ще ги снимам че имам много проблеми на главата и утре ще пътувам за Стара загора





            ПП Забравих да спомена че колегите казаха щом ще тегли 300,400А ще трябва да се замисли Чаро за втори акумулатор и сериозно динамо ,ако ще се ползва често лебедката
            Точно това и направих-втори акумулатор,вързан паралелно на основния и по-мощен алтенатор.Кабелите са ми 25кв.,навякъде с кабелни обувки,стегнати добре и запоени.
            Цялата дандания е за това ,че лебедката ще може да се мести както и отпред,така и отзад на джипа.Утре ще направя подробни снимки и вечерта ще ги кача да видите каква съм я свършил и ще може да прокументираме.Не се сърдя на забележки,дори се радвам,ако някой има такива,за да мога да ги отстраня.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • От: Отново в клуба-"Трифун"

              Малко са 25 квадрата. Особено пък щом кабелите са дълги(за да може да стигат до акумулатора при монтаж отзад)
              Моите са 75. И са възможно най-къси.

              Сериозно се замисли за начина на вързване на кабелите. Най-добре е най-простото-с гайки към медни болтове.
              По възможност без шайби, те ограничават тока. Разбрах го по трудния начин, та на теб ти го казвам наготово. Гайките да са починковани, или по-добре неръждаеми. Медни още по-добре. И трябва да се почистват редовно от кал и боклуци.
              Тези токове не са майтап работа, а и техниката работи не защото на нас ни се иска, а защото сме и осигурили възможност да работи.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Отново в клуба-"Трифун"

                Ето снимки от свършената работа:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011597.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5316883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011598.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5316884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011599.jpg
Прегледи:1
Размер:143.1 КБ
ID:5316885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011600.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5316886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011601.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5316887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011602.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5316888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011603.jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5316889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08112011604.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5316890
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • От: Отново в клуба-"Трифун"

                  Чаро, тази лебедка там ли ще стои бе? Ако е там-защо е напреки?
                  Аааа, май там е транспортното и място...

                  А тези гайки на предницата хубаво, ама при слагане на кабелите ще трябва да ги зашкуряваш, иначе може и да не дават контакт.
                  Аз бих ги завил с нещо сериозно за да ги предпазя от калта.

                  Обаче си представям ситуацията-самурая до фаровете във вода, или кал, и Чаро псувайки се мъчи да сложи лебедката.
                  И друго си представям-как след това упражнение лебедката се монтира за постоянно където и е мястото
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Отново в клуба-"Трифун"

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Чаро, тази лебедка там ли ще стои бе? Ако е там-защо е напреки?
                    Аааа, май там е транспортното и място...

                    А тези гайки на предницата хубаво, ама при слагане на кабелите ще трябва да ги зашкуряваш, иначе може и да не дават контакт.
                    Аз бих ги завил с нещо сериозно за да ги предпазя от калта.

                    Обаче си представям ситуацията-самурая до фаровете във вода, или кал, и Чаро псувайки се мъчи да сложи лебедката.
                    И друго си представям-как след това упражнение лебедката се монтира за постоянно където и е мястото
                    Както са казали мъдреците,"Бързай бавно!".А аз не бързам да вляза във водата веднага,следователно още преди водата ще монтирам лебедката-опред или отзад и тогава........каквото сабя покажеИ дали ще я сваля след препядствието пак не е сигурно.Имам навика да повтарям упражнението по два пъти,за затвърждаване на знанията
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • От: Отново в клуба-"Трифун"

                      От вчера Трифун е с нов имидж.Вече ще му казват Трифун-снегорина!Снимки и подробности довечера,засега само една с кофти вечерно качество.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19122011677.jpg
Прегледи:3
Размер:167.0 КБ
ID:5329614
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • От: Отново в клуба-"Трифун"

                        Извинявам се за закъснението на снимковия материал,но се наложи смяна на лагери на полуоските и пиньона на задния диф.Вече всичко е наред ето и снимките от днес.Все още чакаме да натрупа сняг.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22122011685.jpg
Прегледи:2
Размер:70.8 КБ
ID:5329948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22122011681.jpg
Прегледи:2
Размер:149.4 КБ
ID:5329949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22122011682.jpg
Прегледи:2
Размер:190.5 КБ
ID:5329950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22122011683.jpg
Прегледи:2
Размер:193.9 КБ
ID:5329951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22122011684.jpg
Прегледи:2
Размер:149.9 КБ
ID:5329952
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • От: Отново в клуба-"Трифун"

                          Или голяма скука те е налегнала или са те наели от общината.
                          Гледам и се чудя заводско ли е излязло така или си се престарал. Наистина страхотна работа.
                          Мен да питаш, поради ниското собствено тегло/на автомобила естествено/ най много десетина см пухкав сняг да буташ. Мисли за вериги или много бетонни блокчета, които да натовариш.
                          Аз обещавам при дебел сняг да дойда да снимам.

                          Коментар


                          • От: Отново в клуба-"Трифун"

                            Снега почти дойде .Как хубаво си вали .Утре може да го пробаш.Ако върши работа земи разчисти пътя до калимок.
                            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                            Коментар


                            • От: Отново в клуба-"Трифун"

                              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                              Или голяма скука те е налегнала или са те наели от общината.
                              Гледам и се чудя заводско ли е излязло така или си се престарал. Наистина страхотна работа.
                              Мен да питаш, поради ниското собствено тегло/на автомобила естествено/ най много десетина см пухкав сняг да буташ. Мисли за вериги или много бетонни блокчета, които да натовариш.
                              Аз обещавам при дебел сняг да дойда да снимам.
                              АЗ пък обещавам да дойда до Русе и да ви покажа какво може Трифун!
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • От: Отново в клуба-"Трифун"

                                Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                                Снега почти дойде .Как хубаво си вали .Утре може да го пробаш.Ако върши работа земи разчисти пътя до калимок.
                                Ти май нещо се съмняваш в мен....или в джипа?!И в двата случая си в грешка-знаеш колко ме слуша главата,пък за джипа.....колко състезания изкара???
                                Чавдар Владимиров
                                0887/912075
                                Ленд Ровър Диско 1
                                Самуад в проект

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X