Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първата снимка е изразходваното гориво от последното нулиране, другите две са точни. Мисля, че след каране на дълго ще падне още!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Не мога да намеря багажна щора за Фронтака, по моргите писах имейли за наличност, пълна тишина, Лозан също няма, реших да използвам стара платнена ролетна щора за временно решение, докато намеря оригинална щора, ето какво сътворих набързо:

      [ATTACH=CONFIG]868230[/ATTACH]

      Това е само временно решение, да не ми се вижда багажа докато намеря багажна щора, или да затъмня стъклата със фолио, но за фолиото по нататъка че парите свършиха...
      Павка, според мен трябва да си оставиш временното решение за постоянно. Не знам как намери начин да я закрепиш, но тази щора се вписва идеално на интериора! Поздравления за ентусиазма да ни споделяш всичко, което правиш по Фронтака.

      Поздрави,
      Ники
      Николай Савов
      Опел Фронтера А КБ, 2.0
      +359885 07 00 92

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
        Павка, според мен трябва да си оставиш временното решение за постоянно. Не знам как намери начин да я закрепиш, но тази щора се вписва идеално на интериора! Поздравления за ентусиазма да ни споделяш всичко, което правиш по Фронтака.

        Поздрави,
        Ники
        Радвам се че ти хареса временната щора Ники, но закрепването откъм лицевата част не съм го измислил как да е, в момента просто съм прищипал плата към задните ъгли между пвц корите , а и не мога да го навивам нормално при нужда, ще трябва да откачвам самата щора, да навивам ръчно както е свалена от мястото си и обратно по същия начин, хамалогия си е, та ако намеря оригинална багажна щора, която само с едно дърпане се опъва и така се прибира, определено ще ми е по-добре функционално

        Това ми трябва:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:503.0 КБ
ID:5715730
        Последно редактирано от Еделвайс; 20-05-16, 17:01. Причина: Снимка

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Радвам се че ти хареса временната щора Ники, но закрепването откъм лицевата част не съм го измислил как да е, в момента просто съм прищипал плата към задните ъгли между пвц корите , а и не мога да го навивам нормално при нужда, ще трябва да откачвам самата щора, да навивам ръчно както е свалена от мястото си и обратно по същия начин, хамалогия си е, та ако намеря оригинална багажна щора, която само с едно дърпане се опъва и така се прибира, определено ще ми е по-добре функционално

          Това ми трябва:


          [ATTACH=CONFIG]868323[/ATTACH]
          Ами не може ли към края на щората да прикачиш един алуминиев профил, в краищата оформен да пасва в жлебовете и си готов
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Колеги, с триста зора успях да открия оригинална багажна щора от една английска Фронтера, до едно село в близост до Варна. Щората пристигна днес в прекрасно състояние на цена 100лв, (направих справка за оригинална чисто нова щора с поръчка, ми обявиха цена от 350лв.), единствено че пристигна много мръсна и явно е стояла на открито, но механизма работи много мазно и по винила няма никъде скъсано, абсолютно здрава щора, сега качвам снимки:


            Тук почнах да я мия от мръсотията, преди това купих качествена немска пяна за табло и пръснах навсякъде с нея:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1340.JPG
Прегледи:1
Размер:386.0 КБ
ID:5715745


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1341a.JPG
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5715746


            Резултата от почистването и с пяната:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1342.JPG
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5715747



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1343.JPG
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5715748



            Пробвах дали става на Фронтака, всичко е ОК и това е правилния модел, единствено липсват едни метални щифчета които влизат вътре в самите дупки на щората и се разпъват към отворите за закрепване, трябва да измисля някакви щифчета с пружинки които се свиват и разпъват в самите отвори, някакви идеи, как е при вас които имате такива щори?


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1344.JPG
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5715749



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1345.JPG
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5715750
            Последно редактирано от Еделвайс; 21-05-16, 11:49. Причина: Пояснение

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Колеги, измислих начин с какво да заменя въпросните щифтове, ето на първата снимка от старо малко гедоре, намерих два с подходящ размер камъка, идеално прилепнаха в пвц отворите, просто ги мушнах и заспаха по местата си


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1351.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5715751



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1352.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5715752



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1353.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5715753



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1354.JPG
Прегледи:1
Размер:259.0 КБ
ID:5715754



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1355.JPG
Прегледи:1
Размер:234.7 КБ
ID:5715755




              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1356.JPG
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5715756



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1357.JPG
Прегледи:1
Размер:284.2 КБ
ID:5715757



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1358.JPG
Прегледи:1
Размер:298.1 КБ
ID:5715758


              Колеги много съм доволен, каквото и да си говорим, няма нищо по-хубаво от оригиналното

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Добре си я наместил . Оригинална е ама отпред нещо тясна ми се вижда, от фронтера ли е свалена?
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  Добре си я наместил . Оригинална е ама отпред нещо тясна ми се вижда, от фронтера ли е свалена?

                  От същата Фронтера по година и модел е, само дето е англичанка - десен волан, но в случая е без значение, всичко е точно и по мярка до мм, никъде не е по-тясна или по-широка, снимките подвеждат понякога в зависимост от ъгъла на снимане

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    всичко е точно и по мярка до мм, никъде не е по-тясна или по-широка
                    Е да , ако е точно по мярка защо се налага удължаване на щифтовете? В предната част ясно се вижда че теснее захвата на щората...не е фатално, явно има разлики.
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Е да , ако е точно по мярка защо се налага удължаване на щифтовете? В предната част ясно се вижда че теснее захвата на щората...не е фатално, явно има разлики.

                      Защото самите щифтове липсват, те са като удължители с вътрешна пружинка, за да може да се сваля и слага самата щора, само с натискане отстрани на щифтовете, иначе няма да влезе самата щора към вътрешните отвори ако е по-широка, затова са и свиваемите щифтове

                      p.s. Нещо подобно представляват сгъваемите щифтове с вътрешна пружинка, като се свиват като ги натиснеш.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Щифт.jpg
Прегледи:1
Размер:3.4 КБ
ID:5715762
                      Последно редактирано от Еделвайс; 21-05-16, 16:41. Причина: Пояснение

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        И на мен ми се струва, че захвата на щората е различен, но по-важното е, че въобще си намерил. Ще я укрепиш да е дрънка по паветата.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          здравейте момчета от няколко седмици имам шум в купето все едно пластмаса се удря в пластмаса извадих всичко от жабката но шумът си остава а той е в дясно в краката на пасажера и пак си дрънка до днес днес открих проблема скъсана ламарина на купето при тампона зад десния преден калобран има една г образна планка уж да подсилва купето но около нея е скъсана ламарината та и към прага се е закъсала но випросът е защо е станало това нещо някой имал ли е такъв проблем става въпрос за фронтера а дълга база

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            масов проблем
                            [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Павка твоята фронтера не е произведена с щора. Захващането на щората на фронтера Б изглежда по съвсем различен начин. Обади се там от където си купил щората да ти продадат и захватите. То е цял механизъм с петле за натискане и пружина, цяло легло е. Това твоето е някаква капачка.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Павка твоята фронтера не е произведена с щора. Захващането на щората на фронтера Б изглежда по съвсем различен начин. Обади се там от където си купил щората да ти продадат и захватите. То е цял механизъм с петле за натискане и пружина, цяло легло е. Това твоето е някаква капачка.
                                Божко, откак сложих щората показана на снимките по-назад не е мръднала, съгласен съм че оригинално трябва да има тези захвати които не са ми изпратили, мислех че са щифтове, но така и иначе щората заспа и без тях, не знам дали да се занимавам и пак пари да давам пък за захватите....

                                п.с. Писах на търговеца за въпросните захвати, ще видим дали ще ми ги изпрати и какви пари ще им иска.
                                Последно редактирано от Еделвайс; 26-05-16, 18:22. Причина: п.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X