Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
    Колега съгласен съм с теб.Но то в този ред на мисли този джип не е смятан и да носи 35-ци гуми и да се забива до прозорците в кал ,но все пак хората си слагат по дълги обеци на задните ресори,натягат торсионните пръти до скъсване,изрязват калници,и т.н в тоя ред на мисли...
    То в този ред на мисли прекаленото тунинговане и префасониране, ако бяхме нормална държава щеше да минава през Технотест! А иначе това, което си дал за пример няма нищо общо с фаровете с, които можеш да заслепиш някого отсреща и той да катастрофира. Ако нямаше смисъл от френелното стъкло пред фара щяха да ги правят с гладки стъкла. Някои коли са с чисти, гладки, прозрачни стъкла но при тях образуването на снопа идва в комбинация от рефлектор и леща. Иначе добре си оформил плексигласа, за това спор няма!
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Вижте колеги не оспорвам въпроса че това което съм направил е по добро или е технически издържано.Какви са ми мотивите и идеите смятам да си ги запазя за мен.

      Някои коли са с чисти, гладки, прозрачни стъкла но при тях образуването на снопа идва в комбинация от рефлектор и леща.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dectane-farove-vw-lupo-98-05-cherni-p65490.jpg
Прегледи:1
Размер:20.4 КБ
ID:5699803
      Ето ви пример за кола с фар с прозрачно стъкло и без лупа.Съгласен съм че рефлетора е друг и формира снопа по друг начин,но чак па да заслепява.Съжалявам,но моите фарове са си ок и не смятам че заслепявам който и да било.Всеки си има право на мнение,но крайни коментари като на някой колеги ме карат да се замисля доста.Както и да е да приключим въпроса.Ясно е че на някой ще им хареса на някой не ,свободна държава сме.Все пак темата е "Кой какво направи по колата си днес".Дайте да видим вие какво направихте по колата си днес
      Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
      Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
      "Кучетата лаят-кервана си върви"

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
        Вижте колеги не оспорвам въпроса че това което съм направил е по добро или е технически издържано.Какви са ми мотивите и идеите смятам да си ги запазя за мен.



        [ATTACH=CONFIG]848609[/ATTACH]
        Ето ви пример за кола с фар с прозрачно стъкло и без лупа.Съгласен съм че рефлетора е друг и формира снопа по друг начин,но чак па да заслепява.Съжалявам,но моите фарове са си ок и не смятам че заслепявам който и да било.Всеки си има право на мнение,но крайни коментари като на някой колеги ме карат да се замисля доста.Както и да е да приключим въпроса.Ясно е че на някой ще им хареса на някой не ,свободна държава сме.Все пак темата е "Кой какво направи по колата си днес".Дайте да видим вие какво направихте по колата си днес
        Еми виж... снимката на фар за мъгла, която си показал не противоречи по никакъв начин с казаното от мен по-горе. Работата със светлина е част от моята професия, която упражнявам от вече 20 години така, че трудно можеш да
        оспориш мое твърдение по този въпрос! На снимката красноречиво се вижда, че повърхността на рефлектора поразително прилича на задната страна на оригиналните стъкла на фаровете ни Защо ли?
        Не виждам смисъл от някакви спорове, ако нямаше никакъв смисъл от насочване на светлината, както казах по-горе нямаше да се дават луди пари за френелови стъкла, рефлектори, или лещи, както и маскиране с черно на части от самите крушки, а всичко щеше да е чисто, право и равно
        А иначе аз нищо не правя по джипката макар, че ми се налага смяна на каренце на кардана. Чакам още малко да отпусне времето, че да се реша на тази манипулация. Нямам гараж, или двор и затова се налага около блока... А и не мисля да го споделям тук, защото не е някакво геройство, или необичаен ремонт, който никой не е виждал
        Само ще завърша, че не съм против това всеки да си човърка и модифицира МПС-то. Имам само против тези, които слагат пърдящи ауспуси, или ми светят в очите, като се разминавам с тях.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Не оспорвам нищо.Просто изказвам мнение.

          ПС.Това е фар за VW LUPO,не е за мъгла и съм съгласен относно рефлектора.
          Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
          Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
          "Кучетата лаят-кервана си върви"

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Колега MUD RACER тук който и да се похвали с нещо ново веднага му се намират косурите но иначе не знаят откъде да си източат антифриза и се започват едни идеи мани мани

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Ами най лошото е че такива мисли започват да ми минават през главата.Както и да е никой не искам да обиждам.Нека прекратим въпроса и да спрем да с***м в хубавата темичка има доста полезни неща тук,не е нужно да четеш 100 поста глупости преди да стигнеш до нещо съществено и полезно.
              Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
              Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
              "Кучетата лаят-кервана си върви"

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                Колега MUD RACER тук който и да се похвали с нещо ново веднага му се намират косурите но иначе не знаят откъде да си източат антифриза и се започват едни идеи мани мани
                Аз пък няма да мълча, когато някой представя тук нещо сътворено в двора, с което може да застраши, както твоя така и моя живот! Ако не разбираш, какво ти говоря значи шофираш само по дерета и не си излизал нощно време на път. А иначе за това с антифриза не знам, кого точно визираш!?
                МОЛЯ модератор да зачисти темата и да прецени доколко направата на фар у дома е добре да се извисява, като геройство тук!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  VlabimCho и като не си мълчиш какво ще промениш тези който трябва да контролират тези неща КАТ не им пука какво ще кажеш за колегите който карат с гуми за кал зимата дали спирачния път им е като зимните гуми или си правят труда след разходка в гората да не разнасят калта по асфалта

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                    VlabimCho и като не си мълчиш какво ще промениш тези който трябва да контролират тези неща КАТ не им пука какво ще кажеш за колегите който карат с гуми за кал зимата дали спирачния път им е като зимните гуми или си правят труда след разходка в гората да не разнасят калта по асфалта
                    Противоречиш си, застани на една позиция поне, ся недеволен ли си че тия дето не знаят как да си източат антифриза все намират косури или си доволен?
                    Пък и не знанието за нещо техническо не означава че човек не знае как да спазва закона и да се грижи елементарно за околните.
                    Не че нещо де, все повече хората не им пука за околните та защо да намираме кусури хората все повече се овълчват и дори най-нормалото отношение което забелязвах преди няколко години вече го няма....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                      VlabimCho и като не си мълчиш какво ще промениш тези който трябва да контролират тези неща КАТ не им пука какво ще кажеш за колегите който карат с гуми за кал зимата дали спирачния път им е като зимните гуми или си правят труда след разходка в гората да не разнасят калта по асфалта
                      Белким на някой му уври главата макар, че като гледам макар да се аргументирах често не се получава. Проблемът е, че повечето от нас си мислят, че разбират и могат всичко, но всъщност хич не е така. А иначе малоумници с гуми неподходящи с природни условия с лопата да ги ринеш! Предполагам, че не те кефи да ти светят в очите с нерегулирани фарове, или тип направи си сам?
                      А и забравих... колегата с хаправено в двора стъкло може да специализира в правенето на джамове за каравани! Както споменах добре е огънал и оформил прексигласа, аз лично не бих се справил.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Абе колеги,вие за един фар ще вкарате човека в затвора бе, ще заслепи някои ще предизвика катастрофа и т.н.кви са тези глупости големи професори.По ваща логика не трябва никои нищо да пипа по джипаси.Без лоши чувства.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Да тая тема доста се разбоави [emoji19] [emoji19] [emoji19] [emoji19] [emoji19]
                          Opel Frontera A 2.4 - 125hp

                          0888400831 - Митко!

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Верно е, тогава аз да си покажа новия багажник
                            Последно редактирано от Nikolai Georgiev (turbo d); 27-01-16, 20:17.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                              Абе колеги,вие за един фар ще вкарате човека в затвора бе, ще заслепи някои ще предизвика катастрофа и т.н.кви са тези глупости големи професори.По ваща логика не трябва никои нищо да пипа по джипаси.Без лоши чувства.
                              ми не е точно така и за 1 фар нищо на никой няма да направи, всеки голф и БМВ е с керлив Ксенон за 30 лв. и свети като извънземно, но въпроса е принципен, иначе и мен ме кефи как се е справил с поликарбоната. Аз лично бих набучил едни лупи, ще е супер и няма да свети на никой а на него ще му свети 20 пъти по-добре.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                                Верно е, тогава аз да си покажа новия багажник

                                баси грозната джипка
                                с тоя кютук клони ли ще береш?
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X