Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Я една бърза питанка... колко масло побира със смяна на филтър y22se ( ОФБ 2,2i )?

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      4, 4.5
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        4.7 по някакъв каталог... все тая де, реших си проблема. До сега като съм сменял масло и винаги е имало нещо друго за правене та директно при Лозан "и за смяна на масло". Тозъ път обаче беше само за масло и за да не се разкарвам отидох в най-близкия сервиз. До сега при смяна от 5 литрова туба винаги имаше едни 400-500мл масло "ресто". Този път директно му викам на масларя наливай 4.5... е да ама после щеката цялата в масло и съответни се породиха в мен едни въпроси аджеба колко масло трябваше да му се сипе...
        Днес на системи изтеглих едни 300 грама и вече очетливо си личи нивото на щеката. Оказа се, че маслото е било точно на горната топка над мярката и както е ново и прозрачно просто не си е личало.

        бтв, мерси за отговора

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Аз винаги сипвам до максимума на щеката и така за 10 000 км. пада под средата.
          no signature no problems

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Аз пък днес реших да видя как живее въздушният ми филтър...
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Аз пък днес реших да видя как живее въздушният ми филтър...
              Плувал е май...
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Ами почти удавих Фронтерата:
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...88#post2962188
                Даже една кална буца извадих от кутията на филтъра. То се е видяло - ще си правя шнорхел. Аз отдавна искам, но все не му идва ред...
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Не само е плувал ,ма това мяза на водорасли направо,добре че не е смръкнал навътре повече.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Привет колеги, днес отидох до любимия ми магазин, Олимпията и закупих следните неща за смяна на Фронтака:

                    Оригинално двигателно масло - 5+1 литра, маслен филтър, бензинов филтър и медна шайба за пробката.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5715217

                    Масло за задния диференциал, и прословутата оригинална добавка за LSD на GM.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5715218

                    Оригинално масло за раздатката, пълна синтетика.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5715219

                    Оригинално масло за автоматика - GM - DEXRON-VI

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5.JPG
Прегледи:1
Размер:282.3 КБ
ID:5715220

                    Оригинална гарнитура за автоматика на GM - Made in USA, и филтър.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5715221

                    Ангренажен ремък, усилен и пистов ремък - Continental.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7.JPG
Прегледи:1
Размер:261.1 КБ
ID:5715222

                    Oбтяжни ролки, голяма и малка - Made in Korea.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8.JPG
Прегледи:1
Размер:231.3 КБ
ID:5715223

                    Водна помпа, много е масивна и има гигантски лагер, с метални лопатки - Made in Belgium.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5715224

                    Биелетки предни.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_10.JPG
Прегледи:1
Размер:199.4 КБ
ID:5715225

                    Оригинални усилени, газови амортисьори - Monroе 4X4 - Made in Belgium, само за тях съм дал с 15% отстъпка - 800лв.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_11.JPG
Прегледи:3
Размер:271.0 КБ
ID:5715226

                    Всичките тези неща с отстъпка 15% ми стъпи на 1830лв. Живот и здраве в понеделник ще я карам в сервиза и да сменят всичко това. Надявам се след като я обслужа както си трябва, да разчитам спокойно при път на Фронтака.
                    Последно редактирано от Еделвайс; 14-05-16, 20:01. Причина: Допълване инфо

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160503_093715.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5715245Реших да почерпя моята Фронти едно лед барче и да и направя ено багажниче на тавана та това се получи
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160503_165228.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5715246Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160505_163053.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5715247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160509_090427.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5715248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160509_090435.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5715249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160509_090444.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5715250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160509_175929.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5715251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160512_213318.jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:5715252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160512_213327.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5715253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160512_213343.jpg
Прегледи:1
Размер:20.3 КБ
ID:5715254
                      [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Привет колеги, днес отидох до любимия ми магазин, Олимпията и закупих следните неща за смяна на Фронтака:

                        Оригинално масло за автоматика - GM - DEXRON-VI

                        [ATTACH=CONFIG]867576[/ATTACH]
                        Павка нещо си объркал тук. На 4L30E маслото е декстрон 3, всичко друго са пари на вятъра.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Павка нещо си объркал тук. На 4L30E маслото е декстрон 3, всичко друго са пари на вятъра.
                          Казах им да ми дадат най-доброто и оригинално масло за автоматика, знам че може с декстрон 2 или 3, но в случая явно са имали само 6, така и иначе на автомата няма да се отрази негативно, по-хубавото масло

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Казах им да ми дадат най-доброто и оригинално масло за автоматика, знам че може с декстрон 2 или 3, но в случая явно са имали само 6, така и иначе на автомата няма да се отрази негативно, по-хубавото масло
                            Абе не знаеш, защото с Dexron 2 не може! За 4 не знам - можа да покрива и сдандартите на 3, но не съм се интересувал.

                            М/у другото защо си купил различни масла за раздатката и двг?!?

                            п.п. Я дай някакви цени, да видим дали са се вразумили от времето, когато аз правих първоначалното обслужване?
                            Последно редактирано от bushiDO; 15-05-16, 09:10.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Абе не знаеш, защото с Dexron 2 не може! За 4 не знам - можа да покрива и сдандартите на 3, но не съм се интересувал.

                              М/у другото защо си купил различни масла за раздатката и двг?!?

                              п.п. Я дай някакви цени, да видим дали са се вразумили от времето, когато аз правих първоначалното обслужване?

                              Различните масла, за радатката пълна синтетика, за диференциалите преднен и заден, съвсем други и различни масла, включително и за автоматика Dexron 6, e според официалния им справочник на Opel и по номера на рамата и двигателя, цени не мога да ти кажа точно отделно, само за амортисьорите 800лв, двигателното масло е най-евтиното нещо от всичко 48лв - 5 литра, маслото за раздатката -пълна синтетика за 1 литър е 22 лв. за автоматика пак по толкова за литър, това си спомням, дадоха ми пакетна цена за всичко накуп. Спокойно мога да ти кажа че цените поне за оригиналните части са си все така скъпи, особено за нашата модификация Фронтера, но те предлагат и по-евтини варианти за някои части и консумативи, но аз съм ги питал само за качествени части.
                              Последно редактирано от Еделвайс; 15-05-16, 13:46. Причина: Пояснение

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                По повод евтиното двигателно масло на GM 10W40, понеже ме питаха, защо слагам това евтино масло което не е от най-високо качество, обяснявам, независимо че в годината не навъртвам повече от 4-6 К километри, всяка година редовно сменям маслото и масления филтър, по този начин поддържам двигателя максимално чист и със свежо масло ,по-добре е, отколкото да купя скъпо масло и да го сменям на 2 години с моя малък пробег годишно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X