Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

    Първоначално публикуван от frfespa Преглед на мнение
    Здравей, помпата ти се намира в резрвоара, около 180 лева китайска.
    недей да лъжеш човека, китайките са по 80, 100-на са френските а 150-60 са уж Немски, всичките са един и същи боклук който изкарва максимум 2 години. Решението е външна от Вектра или Омега около 120 лв. нова.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

      Искам да попитам какво да правя-бенз.помпа не ми работи-ток отива до нея до буксата но тя не издава никакъв звук-исках да я сменя,днес се опитах да я сваля но неможах (ауди б4 -2000 куб.90 коня)незнам как?а на газ не иска да пали-смених и платната,филтарчето и пак не пали докато не полея изпарителя със топла вода-незнам как да оправя всичко това

      Коментар


      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

        Купуваш нова помпа и отиваш с колата при монтьор да ти я смени...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

          Първоначално публикуван от Audi1080 Преглед на мнение
          Искам да попитам какво да правя-бенз.помпа не ми работи-ток отива до нея до буксата но тя не издава никакъв звук-исках да я сменя,днес се опитах да я сваля но неможах (ауди б4 -2000 куб.90 коня)незнам как?а на газ не иска да пали-смених и платната,филтарчето и пак не пали докато не полея изпарителя със топла вода-незнам как да оправя всичко това
          Проблемите са ти 2 отделни. Единият е да си намериш бензинова помпа, вторият е да си регулираш газовото и да си налееш антифриз и да си обезвъздушиш изпаритела.
          Може да си оправиш само единия проблем ако има липса на кеш, и поне ще си караш колата.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

            Аз с Монтерея имах същия проблем с изгоряла помпа, но си взех корейска нова за 40лв, работи безупречно, първо мислех да сложа външна защото имах останала от бмв-то, но при тая цена мисля че е по-добрия вариант, лошото е че се сваля всичко, а като не е сваляно 20г. може да се сетите за какво иде реч. Помпата става от всякакъв опел.

            Коментар


            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

              Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
              Здравейте, и аз съм в същия филм, но аз реших да удължа агонията и вкарах газовата бутилка заедно с малък резервоар в коша на стария. Някой може ли да ми каже двата клапана в краищата на пласмасовия резервоар за какво служат и фатално ли е ако ги няма? Имам предвид №4 в скицата


              Поздрави[ATTACH=CONFIG]510525[/ATTACH]
              Никакъв проблем с отдушниците!Аз съм с газова бутилка 50л. отдолу на мястото на резервоара ,максимално назад ,отпред между нея и диференциала ,резервоар от метална туба 10л. ,но може да се смести и 20,заварил съм на резервоара изход ,вход гориво,тръба за отдушник към гърловината на резервоара,има лек наклон на тубата ,където в най- ниска точка е изхода на горивото,старият резервоар го сцепих наполовина и долната част с някой друг отвор стана перфектен покриващ щит,бензиновата помпа в коша до въздушният филтър и два горивни филтъра един долу след резервоара другият по-малък горе при помпата!Много време карам така, никакви проблеми и съм 100 пъти по доволен,всичко ти е супер за обслужване!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                Старата помпа ли си ползвал или друга. Има ли достатъчно смукателна сила за да засмуче горивото. В какъв съд си затворил помпата, ако е същата и охлажда ли се достатъчно само от потока които преминава през нея, все пак тя се охлажда от горивото в резервоара.

                Коментар


                • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                  Както съм писал горе ,отдавна съм с външна помпа,купих чисто нова за Омега 2.0 ,но имам и друга от Мерцедес и тя си бачка перфектно ,но карам с новата.При мерцедесовата само се наложи да направя нов щуцер на изхода ,защото оригиналния е със съчма -клапанче и отвреме навреме заяждаше.Помпата е в коша до въздушния филтър и няма никакви проблеми с температурните и режими /зима,лято/,при външните това не е проблем!Често си карам по цяла работна седмица на бензин,но не от зор и по време на работа на газ помпата не върти ,за дюзите също никакви проблеми,така си правя всички коли на газ,помпите не въртят!Тук в сайта е имало много спорове по темата ,но всеки си решава ,за мене това е варианта ,още повече ,че помпа от това не съм прецаквал,ако се скапе е след години работа!Много познати и приятели реват от изгорели помпи вързани да работят при режим на работа на газ,въпрос на избор!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                    Честита нова година колеги!
                    Тези дни отново ме завъртя шайбата изгоряла бензинова помпа. Подмених я и не завъртя. Свалих отново резервоара и след проверка се оказа липса на маса. Разгледах схемата:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opt1389950882z.png
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5554800
                    Минуса е директно вързан някъде. Въпроса ми е да търся ли къде е прекъснат и да го оправя или направи да монтирам нов кабел за маса?

                    Коментар


                    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                      Връзвай някъде по шасито/купето. Където ти е най близо/удобно. Помпата се управлява по плюс, така че минусът е все едно къде е.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                        Благодаря! И на мен това ми мина през ума, но реших преди да объркам нещо да попитам най-напред.

                        Коментар


                        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                          Поредната Фронтера (X22XE) с външна бензинова помпа, филтър преди помпата и маркуч в резервоара без цедка на него, както си пише в темата. Цена за всичко - 80 лв., трудът си е мой.
                          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                          Коментар


                          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                            Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                            ....Поредната Фронтера (X22XE) с външна бензинова помпа, филтър преди помпата и маркуч в резервоара без цедка на него, както си пише в темата. Цена за всичко - 80 лв., трудът си е мой....
                            До тук : добре А цената на помпата влиза ли в горното число ? И ако влиза - от какво возило е ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                              Влиза, нова е, в каталога пишеше, че е за един куп марки. Избирах я по налягане (3 bar) и дебит (исках над 100, тази е 130)... и цена. Цената е с отсъпка от магазина.
                              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                              Коментар


                              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                                Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                                ........ че е за един куп марки. Избирах я по налягане (3 bar) и дебит (исках над 100, тази е 130)...
                                То ясно че е за един куп марки, но хубаво би било да има поне някакъв ориентир за кой куп става въпрос!Ако си спомняш една две марки ще е по добре за да се знае в коя насока да се търси
                                на който му е необходимо!
                                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                                LZ1NES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X