Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Просто обяснение:

    Регулаторът своите 3 бара (или колкото пише на него) ги измерва не спрямо околния въздух, а спрямо смукателните колектори. А какво има в смукателните колектори зависи от режима на двигателя. Това се прави за улеснение на сметките - инжекторите пръскат от рампата към колекторите, значи работят върху тази разлика в налягането.

    Ако двигателят е спрян, в колекторите има атмосферно налягане и тогава налягането на бензина е 3 бара спрямо атмосферното налягане (както се мери обикновено) или 4 бара абсолютни (спрямо пълен вакуум).

    Ако двигателят работи на празен ход, в колекторите има вакуум, т.е. налягане по-ниско от атмосферното. С толкова по-ниско става налягането на бензина. Ако спираш с двигател, в колекторите има почти пълен вакуум и тогава бензинът ще слезе почти на 2 бара.

    Ако подадеш газ докрай, в колекторите получаваш атмосферно налягане и отиваш на най-горния случай.

    Ако имаш турбина и тя надуе в колекторите примерно 0.8 бара, със същите 0.8 бара ще трябва да се повиши налягането на бензина.
    най просто казано е . когато мотора работи на върната газ ,дросел клапата затваря входната част на смукателните тръби ,тогава мотора се опитва да си вземе въздух, но затворената клапа го спира което води до създаване на вакум във смукателите ,със тях е сврзана обратната част на клапана -вакума помага на пружината във клапана и налягането по лесно го преодолява (спад в налягането 2.5 бара ). във момента на подаване на газ клапата се отваря , влиза свободно въздух и вакума пада ,което води до усилване на пружината на клапана който затваря обратното гориво и от там (увеличаване на налягането във системата на 4 бара ) затова са дадени данни за измерване на on -off вкючен и изключен вакум
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Колайгеле,колеги.
      Възбуждам старата темичка,преди десет минути приключих трапанацията.Работи с външна помпа от Омега,няма каскадни помпи,няма никой-първескиня,смуче и плюе,че пушек се вдига.Благодаря на г'син Луков/Веритас/ за съдействието и доставката на помпичката-тукашните търгаши не им е рошаво,ако на втора помпа не купят боксониера.
      Ще пусна снимки утре на целия процес и присадки,днес ми се лашкат ръцете от гидории,крикове и други наздравици.В бъкела имаше над 50 л. бензин.Трапанацията беше пред нас-няма канал,няма анал!
      Второто го имаше доволно,утре на спокойно ще обясня-ако някой изпищи да не открива като мен топлата вода.
      Лека!
      Последно редактирано от maxxx; 01-04-09, 05:49. Причина: пг

      Коментар


      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Taka.
        По темата-главен артист аз,калфа Zorka/беше чирак,но задобря/.Други участници нямаше.
        След като махнах резервоара/писах за чанча/,извадих комплексния модул и шкартирах помпата.На няма година изчистен перфектно,бъкела имаше боклуци по дъното,както и затлачена цедка на помпата.Отврата беше когато завъртях поляритета няколко пъти на акумулатор и въпросната помпа тръгна и работеше като нова....
        Решението беше взето обаче и реших да продължа с присадката на външна-бактисах с това мятане на резервоари...
        На мястото на помпата сложих твърд PVC горивопровод за дизелови агрегати/същите се виждат на сервото на нашите машини/,като го срязах под 45 градуса отдолу-модула е с пружини и натяг при монтажа в резервоара-имаше малък процент риск като го притегне гривната да не може да осигурява гориво с нужния дебит.Сега такъв потенциален проблем няма.
        Понеже външната помпа е със засмукващ щуцер 12мм.,а всички горивопроводи при нас са 8мм. намерих необходимата редукция.Бърза връзка-редуктор за маркучи ползвани при компресорите.Диаметъра на бързата връзка е 12/колкото на помпата/,редукцията 8мм./колкото на горивната система при Фронтера/.
        За да хоризонтирам помпата/оптимално работно положение/ взех и еднa "Г" образна тръбичка,за да не се пречупи маркуча,като и дам нужното положение.
        Смених горивния филтър,като видях какво имаше в бъкела и се заврях в машинното.
        Прозвъних веригата от шести бушон до захранването на помпа в резервоар/връзката е директна/.Разглобих бушонния блок/в коша/и намерих нужния кабел/черен със синя ивица/,срязах го и си осигурих цяла работеща система,но с помпа в двигателния отсек.Масата се взима лесно от всякъде.Построих помпа-редукции-захранване/снимки/.Сложих й един бандаж от пореста гума за демпфер при лашканици и вибрации.Фиксирах я засега със свински опашки-после ще гледам и преценявам има ли нужда от допълнително укрепване.
        Ами,общо взето-това е.Помпата работи идеално и джипа си пали без забележки на бензин.Аз пък повече няма да свалям бъкел за добър ден-умишленно не сложих цедка на сондата в резервоара-филтъра на шасито е 5 минути време.
        Ако някой колега тръгне по моя път и нещо не съм обяснил подробно-да пита,няма проблем.Филтъра се сменял на 40к. километра-моя нямаше 15 000 и беше леш.Варианта след днешна дата да сменям филтър на 10к. и помпа/недай Боже пак ментак,за десет минути,две скоби и дръпване на две кабелни обувки/ ме устройва напълно.
        п.п.-ако някой иска все пак потопяема помпа,да свирка.MAPCO-уж немска,работеща,желателно е бенза да не е нашенски...
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Полезна преработка! Все пак не беше ли по-удачно да я сложиш по-близо до резервоара? Така ако остане без гориво по-лесно би подкачила и по-малко време ще жули на сухо.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Не го направих по ред причини.Помпата сега е след филтъра,цедка в резервоара не сложих.Смяната на филтър на 10к.,вместо на 40 ме устройва напълно,а помпата е защитена по-сигурно от боклуци.Без поне 15литра бензин не оставам,понеже помпата върти постоянно да охлажда инжекторите.Конкретната бройка на четвъртото завъртане напълни системата и джипа запали.Отдолу освен всичко друго си мисля,че доста калища ще обира/ел. захранването/,трябваше и някакъв гард да мисля.
            То ако редовно оставаш без бензин,двата метра няма да са предпоставката за разбита помпа.
            Пък и всичко знаем откъде пристига,само че сега евентуална подмяна е цигара време-за миналите смени не ми се и пише.Голям гърч!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Полезна преработка! Все пак не беше ли по-удачно да я сложиш по-близо до резервоара? Така ако остане без гориво по-лесно би подкачила и по-малко време ще жули на сухо.
              Това го коментирахме доста по-преди . Главна причина е че на Макса не му се лежи под джипката . Иначе не е проблем да ги защити от кал заедно с филтъра под една кора примерно. Като при Мерцедес .

              Макс , ти все пак си я събрал между дудуците . Филтъра да не те притеснява - и 30К няма да са му проблем .
              Сега е ред на теоретиците от първите постове , които твърдяха че външна помпа нема да смучи
              Последно редактирано от maxxx; 08-04-09, 07:31.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts
                Макс , ти все пак си я събрал между дудуците . Филтъра да не те притеснява - и 30К няма да са му проблем .
                Сега е ред на теоретиците от първите постове , които твърдяха че външна помпа нема да смучи
                Както виждаш има прилично разположение,при доза инат/есте такъв бол../ мога и четкодържача да сменя без да разбутвам помпата.На 10к да сменям-пак нищо.Притеснява ме при по-късна смяна да не остане помпата суха,заради затлачен филтър.
                По ТТП помпата я оприличавам на млада/чужда булка,цюдо-цюдо.
                Верно съм доволен,струваше си/за мен/ заигравката!

                Коментар


                • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Това го коментирахме доста по-преди . Главна причина е че на Макса не му се лежи под джипката . Иначе не е проблем да ги защити от кал заедно с филтъра под една кора примерно. Като при Мерцедес .
                  Бе то на кой му се лежи?! Ама на колкото коли съм виждал външни помпи, все са близо до резервоара та си мисля, че конструкторите са имали нещо предвид. Ама времето ще покаже....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Ох,ох.....и при мен дойде време за бензинова помпа .
                    Де да видим как ще решим проблема.
                    Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                    Коментар


                    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      бензинова помпа и на мен ми горя,но беше точно преди да монтирам газта миналата година и сега съм с две бутики вместо резервоар и външна бензинова помпа единствения проблем е че от солта и водата гният кабелите и трябва веднъж годишно да се сменят връзките
                      който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                      Коментар


                      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                        бензинова помпа и на мен ми горя,но беше точно преди да монтирам газта миналата година и сега съм с две бутики вместо резервоар и външна бензинова помпа единствения проблем е че от солта и водата гният кабелите и трябва веднъж годишно да се сменят връзките
                        Ако може да ми кажеш от каква кола сложи помпа,четох някаде тук-омега или форд,но не съм сигурен,а немога да намеря къде.По принцип моята работи,но това решение с две бутилки на мястото на резервоара мисля да го реализирам
                        ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                        Grand Cherokee 2.7
                        GSM 0888148630

                        Коментар


                        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                          Ако може да ми кажеш от каква кола сложи помпа,четох някаде тук-омега или форд,но не съм сигурен,а немога да намеря къде.По принцип моята работи,но това решение с две бутилки на мястото на резервоара мисля да го реализирам
                          На снимките ми в темата по-горе външната помпа в коша е за "Омега",двигател C20NE,работно налягане 3 bar.
                          До ден днешен работи без забележки.Колко още-ще видим.

                          Коментар


                          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                            Ако може да ми кажеш от каква кола сложи помпа,четох някаде тук-омега или форд,но не съм сигурен,а немога да намеря къде.По принцип моята работи,но това решение с две бутилки на мястото на резервоара мисля да го реализирам
                            ще сложа снимки в наи скоро време защото с тези малки багажници това е единственото решение а до колкото за помпата незнам със сигурност каква е понеже не съм я поставял аз но един приятел има пежо 405 и е със абсолютно същата помпа...
                            който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                            Коментар


                            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Здравейте колеги,
                              Надявам се и аз да помогна!
                              Темата много ми помогна (благодарности на maxxx), сложих външна помпа в двигателния отсек, колата работи без проблеми. Но започна да ме дразни шума от работата й, и започна да пали по-"бавно" ако не е карана ден-два. Манипулацията найстина е лесна и решава и двата проблема. Просто смених местата на филтъра и помпата. Мястото на филтъра е идеално за помпата дори остава място покрай нея да се сложи гума или нещо друго което да обира вибрацийте. Захранването също се взема лесно, от снопа кабели който минава близо (от другата страна на гредата) се реже единственния дебел кабел (в моя случай черен със синя лента) това е плюсовия проводник, а маса се взима от купето. Мисля, че няма смисъл да обяснявам как да поставите филтъра на мястото на помпата . Ами това е, 1 час работа, а ефекта поне при мене беше голям. Дано да съм помогнал!
                              ето и малко снимки.
                              Прикачени файлове
                              [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
                              [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

                              Коментар


                              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Съвет-ако си изкормил всичко в резервоара и като при мен е направено само засмукваща сонда,намери място на филтъра преди помпата.Иначе нищо не я пази от боклучав бензин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X