Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Съвет-ако си изкормил всичко в резервоара и като при мен е направено само засмукваща сонда,намери място на филтъра преди помпата.Иначе нищо не я пази от боклучав бензин.
    А пък самата помпа от време на време хвърля боклуци, та и след нея не е излишен.

    Коментар


    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      А пък самата помпа от време на време хвърля боклуци, та и след нея не е излишен.
      Дойде си теоретичният недостатък на моя монтаж-нямам място и за филтър в коша след помпата,тя е на 5 см. от рейката.
      Ще видим как ще се получи на практика-досега няма проблеми,периодично я пробвам на бензин,а и тя работи когато съм на газ.

      Коментар


      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Дойде си теоретичният недостатък на моя монтаж-нямам място и за филтър в коша след помпата,тя е на 5 см. от рейката.
        Ще видим как ще се получи на практика-досега няма проблеми,периодично я пробвам на бензин,а и тя работи когато съм на газ.
        На входа на самата рейка нямаш ли цедка? Не съм отварял мотор като твоя, но на други (вярно - японски) съм виждал, че има.

        Ако колегата Maxxx няма нищо против, искам да попитам нещо, което е донякъде по темата, но не съвсем. Гледам, че така и така сте се разгорещили на тема бензинови помпи
        Предстои ми смяна на две такива нещастия, едната е ясна, щото мотора е пълна инжекция, там съм го отигравал, повечето неща съвпадат с написаното тук.

        Другата обаче трябва да храни карбуратор, който оригинално се захранва от механична помпа (естествено, отдавна мъртва), като лошата новина е, че регулатора за налягането, както и тръбата за обратния ензин са на самата помпа, а не както е при пълната инжекция на рейката.
        Та въпроса е: от какво да търся подходяща помпа? И да не е някоя екзотика, щото екзотика вече си имам И, естесвено, да не е потопяема, щото просто няма как да стане - резервоара е съвсем малък, колкото за аварийно прибиране.
        Или, евентуално, от какво да сложа регулатор на налягане на каква да е помпа?
        Видях по темата да се споменава за горивоподкачваща помпа на Голф (сори за дизеларската терминология, но за друго не се сещам), но не съм виждал подобно чудо на техниката от близо, би ли могло да свърши работа? И за какъв модел на голфето става дума, че хич не съм в час с продукцията на VW.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          ...
          трябва да храни карбуратор, който оригинално се захранва от механична помпа (естествено, отдавна мъртва), като лошата новина е, че регулатора за налягането, както и тръбата за обратния ензин са на самата помпа, а не както е при пълната инжекция на рейката.
          Та въпроса е: от какво да търся подходяща помпа? И да не е някоя екзотика, щото екзотика вече си имам И, естесвено, да не е потопяема, щото просто няма как да стане - резервоара е съвсем малък, колкото за аварийно прибиране.
          Изтърбушваш в моргата произволен карбураторен японец, 80% са с електрическа помпа. На магазина подобна струва 50-ина лв, даже няма да те питат за каква кола. Пробвано на карбураторна Лада - правена е точно за там. Продават се с и без обратка. Лично аз препоръчвам помпа без обратка и триизводния филтър с обратка от карбураторни VW.

          Коментар


          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Благодарение на Пламен /maxxx/ и аз съм вече с външна горивна помпа. Тази тема ме подготви психически за борбата с резервоара и ми беше много по-лесно.
            Понеже темата е много добре развита и по се разбира за какво става въпрос пускам две снимчици с крайния резултат.
            Прикачени файлове
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Още нещо хубаво на външната бензинова помпа. Следващата най-логична стъпка - заместване на резервоара с газовата бутилка и 15-ина литрова туба за бензин на неговото място. Много се замислям, че на късата база мястото е кът.
              [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
              [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

              Коментар


              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Здравейте имам един въпрос дали някой има идея защо до бензиновата помпа отива 10 волта ток а не 12 волта.......дали е нормално или нещо не е наред....?
                Предварително благодаря...

                Коментар


                • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от marinov63 Преглед на мнение
                  Здравейте имам един въпрос дали някой има идея защо до бензиновата помпа отива 10 волта ток а не 12 волта.......дали е нормално или нещо не е наред....?
                  Предварително благодаря...
                  Нещо не е наред,окислени кабелни обувки/бушонен блок/,нагорели накрайници,куплиращи помпата към инсталацията и т.н.
                  Напрежението,отиващо към помпата след шести бушон в моторния отсек си е колкото в цялата инсталация/11.8-14.2 волта при читав акумулатор и алтернатор/.
                  Вторият вариант е по-неприемлив за всекиго.Помпата пътник и докато вдига ампераж/иска да преодолее механични луфтове или засмукани от нея боклуци/ сваля номиналното напрежение.
                  Смени горивен филтър и пак замери тока-директно на обувките,захранващи помпата.Не си упоменал с каква Фронтера си,но резервоара се сваля при всички модели и модификации-иначе не можеш да стигнеш до куплунга на помпата/заголване на инсталацията близо до помпата става,но е мърлява работа/.

                  Коментар


                  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Първоначално публикуван от marinov63 Преглед на мнение
                    Здравейте имам един въпрос дали някой има идея защо до бензиновата помпа отива 10 волта ток а не 12 волта.......дали е нормално или нещо не е наред....?
                    Предварително благодаря...
                    Как го мериш?
                    На работеща или на разкачена помпа, защото пада на напрежението при работеща помпа може да е различен в зависимост от натоватеноста на помпата.
                    [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
                    [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

                    Коментар


                    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Просто предположение. Провери дали ти мери първо уреда вярно. Пробвай го и на акумулатора и ако ти покаже 10 значи не отчита вярно. При нормално работещ акумулатор! Ако ти е свършила батерията на уреда със сигурност няма да мери вярно независимо, че не мериш съпротивление.

                      Коментар


                      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Тъй като наскоро минах и аз по пътеката със замяна на помпата ще споделя за протокола , че и при мен замереното напрежение на буксата при помпата е 10волта. И при работещ и при не работещ двигател!
                        Такова беше преди смяната, когато старата все още даваше признаци на живот. Новата работи нормално, вървежа на бензин е ОК.
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          здравйте,благодаря за отговорите....
                          нещата са следните......помпата стоя няколко дни на сухо,карах на газ.....при зареждане на бензин Фронтерата отказа да запали на бензин помпата беше изгоряла.....монтирах вънщна помпа и исках да ползвам захранващите кабели на старата....закачих ги на новата но не проработи,тогава установих че напрежението е 10 а не 12 волта,тогава взех директно от акумулатора и помпата тръгна........................
                          Въпроса ми е дали нетрябва помпата да се захранва чрез реле а не директно..
                          Благодаря ви

                          Коментар


                          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от marinov63 Преглед на мнение
                            Здравейте имам един въпрос дали някой има идея защо до бензиновата помпа отива 10 волта ток а не 12 волта.......дали е нормално или нещо не е наред....?
                            Предварително благодаря...
                            Какво те накара въобще да мериш тока там при помпата? ПРоблем ли имаше някакъв?

                            Коментар


                            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Първоначално публикуван от marinov63 Преглед на мнение
                              здравйте,благодаря за отговорите....
                              нещата са следните......помпата стоя няколко дни на сухо,карах на газ.....при зареждане на бензин Фронтерата отказа да запали на бензин помпата беше изгоряла.....монтирах вънщна помпа и исках да ползвам захранващите кабели на старата....закачих ги на новата но не проработи,тогава установих че напрежението е 10 а не 12 волта,тогава взех директно от акумулатора и помпата тръгна........................
                              Въпроса ми е дали нетрябва помпата да се захранва чрез реле а не директно..
                              Благодаря ви
                              Реле си има управлението на помпата-ако има нагорели контакти пада волтажа и помпата не тръгва на 10 волта.Релето се намира на десния в краката зад кората към калника.

                              Коментар


                              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Помпата на 10 ще тръгне и песен ще пее. Вероятно е нормално напрежението да спадне до толкова (под товар) и при напълно здрава инсталация. Докато се върти стартерът сигурно и до 7-8 спада. Виж, ако помпата не е свързана и напрежението без нея е 10, значи нещо не е в ред.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X