Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

    Първоначално публикуван от buboHF Преглед на мнение
    Съгласенсам с вас но повечето хора когато сложат газ забравят да слагат бензин и помпата им сваршва.
    Да не го коментираме повече.
    И аз да се намеся.Моята е направена да пали само на бензин(и мисля,че е правилно)и помпата работи постоянно.Та светне ли ми лампата,сипвам бензин,щот оставам на пътя.

    Коментар


    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

      Така, след една година служба в замяна на оригиналната помпа, новата сдаде багажа. Ей така от раз, просто отказа да пали на бензин. Най- веселото беше, че след демонтажа се оказа че помпата върти ,но не помпи!
      А да уточня че става въпрос за помпа с марката MEAT&DORIA. за която се ръснах едни 150 кинта.
      Последва незабавно разпарчедосване на същата и пред очите ми се разкри конструктивен недостатък роден незнам от кой болен инженерен ум.Оказа се че хорицата са решили да зацепят ротора към стъпалото за високо налягане посредством две пласмасови зъбчета,които естествено бяха изкъртени.
      В момента съм дал дипломна работа на един стругар и ако си я направи ще има тема със снимки озаглавена " Съживяване на бензинова помпа"
      Или поне опит за съживяване!!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

        Хайде и аз с въшна помпа !

        Преди десетина дни вследствие на спукан маркуч от нагнетателната система ( български , бензиноустойчив и на няма и 2 години) се вкарах в приключенския филм " Лудия Маххх" - 2 .... Карайки в късна доба и в проливен дъжд в полите на Средна гора - по едно време усетих познатата миризма на суров бензин . Спрях само за да вдигна капака и да констатирам , че теча не е в двигателния обсег , а някъде около бъкела . Викам си : "Е..л съм го , аз съм на газ , а бензиновата помпа да изплиска , да изплиска - колко да изплиска ". ... Това докато се качих на Вакарел - там миризмата стана яка . Към Църна маца забелязах , че стрелката на нивомера е пожелала "Лека нощ" и вече си спи кротко в червеното ...А около "Орлов мост" вече не миришеше на нищо . ... След няколко дни последва делова консултация и уточняване на нещата с Маххх и резултата : Изгоряла помпа и ( вследствие ) изгорял бушон №6 .

        Действие 2 : бъкела за 15 мин . на земята , разходка до "Хр. Ботев" за външна помпа и еднодневно натъкмяване на външната помпа .

        Помпата е тази : Маде ин Еуропа ( което нищо не значи - демек : може и в Румъния) за 100 кинта

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06122010037.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5233398

        Май си пасна на напречната вертикална греда , плюс един капак ( който не е херметически , но не е и необходимо) .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06122010044.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5233399


        Иначе помпата се монтира на Вектра , Омега , Фиат , Ауди и разни други ...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06122010040.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5233400

        .. и накрая : за скептиците от ранните постове в тази тема : Дано са пробвали вече ( респ. са се уверили) как смуче въшна помпа от най- висока точка ( т.е. над резервоара) и се самообезвъздушава за 2 , максимум 3 сек. .. а Фронтерата пали от четвърт зъб .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-12-10, 21:22.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

          Ами, честито, Владо - видя, че не боли.Дано не си забравил някоя превантивна цедка в бъкела, ще береш ядове.По-добре един филтър преди помпата, може и след нея пак.Аз за "след" място нямам, но и така проблеми не съм имал, с помпа в машинното даже/височината на точката пораства чувствително/.

          Коментар


          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            Ами, честито, Владо - видя, че не боли.Дано не си забравил някоя превантивна цедка в бъкела, ще береш ядове.По-добре един филтър преди помпата, може и след нея пак.Аз за "след" място нямам, но и така проблеми не съм имал, с помпа в машинното даже/височината на точката пораства чувствително/.
            Еми той филтъра се вижда на една от снимките - пред помпата е . В бъкела съм изкормил всичко освен реостата за нивомера .
            Интересното беше , че след почти 4 - годишна служба бъкела беше чист като отлежало вино ! Вярно , че аз съм сипал не повече от стотина литра бензин в тези години (който ми служи единствено за припалване) , което означава че в Жабарско карат с по- качествен и чист бензин , отколкото в БГ ( ха, ха! )
            .. и знам , че не боли Не еднократно съм заявявал , че при първя проблем с потопяемата помпа ше и видя сметката .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

              Айде и аз да се похваля с външна помпа! Сложих помпа от калибра/вектра ,но се оказа,че освен изгорелия бушон №6 има още един 15А бушон който се намира при релето за помпата (в краката на шофьора),който също беше изгорял. След смяната му нещата заспаха. Нямаше никакви проблеми с подкачването на бензина-колата запали на второто завъртане

              Коментар


              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                Здравей те, да съживя малко темата.Аз съм с ОФБ 2.2 16v бензин,появи се следния проблем и на мен ми изгоря бензиновата помпа(потапяща,оригиналната) четох,търсих,но нищо не намерих за моя мотор.Сега колата е пти майстора,като извадихме помпата се оказа.че е с два смукателя отдолу и във всички магазини който питах неможаха да ми намерят такава като мойта която носех за мостра.Сега чакам утре от автоморга Франц в Бургас да ми доставят втора употреба.Та въпроса ми е.Толкова ли е екзотична тази помпа за 2.2 16v? Ако някой колега е решил проблема някък полесен вариант,да ли става с външна помпа като на 2.0 ОФА? да сподели моля.

                Коментар


                • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                  Моята Фронтера е А- 2.2 16V и съм с външна помпа от калибра Ако качиш снимка на твоята помпа може би ще е по лесно.... Иначе аз замених потопяемата помпа с парче бензиноустоичев маркуч. На долният край на маркуча монтирах цедката от старата помпа.
                  Последно редактирано от ianely; 17-10-11, 23:01.

                  Коментар


                  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                    Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                    .... Иначе аз замених потопяемата помпа с парче бензиноустоичев маркуч. На долният край на маркуча монтирах цедката от старата помпа.
                    И що си направил такова трудно упражнение ?! Утре- вдруги ден като се запуши цедката , да сваляш пак бъкела ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                      Ми помпата ми е преди горивния филтър! А на бензин само паля,така че се надявам да нв се задръсти скоро

                      Коментар


                      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                        Е ти само палиш , ама тя си работи и бензина си циркулира непрекъснато . ... освен ако не си я настроил да изключва по време на работа на газ .
                        Затова най-лесното е : никаква цедка в бъкела . От там горивото минава първо през филтъра , а после през помпата . Един филтър се сменя за 15 мин . с търкаляне под джипа , докато запушена цедка ... знаеш как
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                          Вече е оттренирано Не е толкова страашно особенно ако имаш по-голям крик тип крокодил С него бъкела слиза и се качва сам

                          Коментар


                          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                            Преди два месеца ми изгоря и на мен бензиновата помпа на ОФБ.дълга база 2.2 16V,оригинална не можах да намеря никъде нова.
                            В БОШ сервиз ми поискаха 600-700лв за оригинална от Опел.Сега съм с монтирана външна точно да бензиновия филтър от долу от ляво на шасито,засега нямам никакъв проблем,а и да има проблем ще се реши за 10мин. От резервоара изкормих всичко освен нивомера.
                            На мястото на изгорялата помпа монтирах медна тръба Ф.8 захранващия кабел за помпата минава точно до мястото ,където монтирах външната помпа. Може да стане помпа с налягане 3-3.5 атмосфери стандартна която купих от КОСЕР. Мисля,че и тази с единия смукател от ОФА.къса база може да стане за ОФБ.дълга база -това за потапящите.Интересно ,че в нашият ряйон не можах да намеря никъде втора употреба,въпреки многото морги,явно това е консуматив,който се търси.
                            Успех!

                            Коментар


                            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                              Колко пари ти излезе помпата колега, и за кои ДВГ и марки автомобили е предназначена , или просто да търсим помпа с тия показатели.
                              СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                              ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                              Коментар


                              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                                Аз също имам 2.2 16v но ОФА и последно време почна нещо да жужи , чувасе когато стоя зад колата ,та си имам едно на ум за нея.
                                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X