Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гумите са добри за там, където смяташ да я караш. Единствено размера според мен е малък. Загледай 265/70/16 или 31/10.5/16.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Първоначално публикуван от diw Преглед на мнение
      .....Гледам да съм максимално подготвен за това какво ще ми трябва при първото обслужване.
      Джипката е повдигната с 5 см и е обута с 16" тримесечни гуми за кал, които ще трябва да сменям.
      Ще се кара основно по асвалт включително и по магистрала. Ще се ползва и за лов, но по равнинни черни пътища.
      Смятам да купя едни Petlas Explero All Weather 245/70/16 107H.....
      За първото обслужване тука е писано много. Но като начало : смяна на всички масла и де що има филтри . Това задължително ,въпреки, че продавача ше се кълне , че "вчера е направил пълно обслужване" . После друго каквото се наложи - ще покаже в карането .

      Що се отнася до гумите : това дето джипката е с лифт 5 см. да не те подвежда . Практически може и никакъв лифт да не е . Така че 245/70/16 е щатния размер за ОФБ и си е баш за нея . Със 265 ще имаш проблеми и файда- никаква .
      Отделно, това Аll weather и All season означава "дървено желязо" . Но като начало този евтинджос за 150-60 лв. бройката ще ти върши работа . Поне първата зима.
      Ще се наложи и да си купиш още един чифт джанти , щото на лов се ходи с кални гуми ( "Равен черен път" нищо не ми говори) .

      .... за другите неща : като му дойде времето .


      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • Колеги, джипката е вече моя.
        Реално е 1999 год. с мотор 6VD 204 k.с. с ГИ.
        Да ми е честита.

        Коментар


        • Честито! ​​​​​​
          Дай някоя снимка..
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • Това е.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Честита да ти е, много съм доволен от тази фронтера, вече няколко години ми служи вярно, двигателя на моята ОФБ също е 3.2 V6 и е автоматик, да чукна на дърво, много съм доволен от нея, сменявай всичко навреме, течности, консумативи и т.н. и ще ти служи вярно.

          • Здравейте!
            Като нов тук имам няколко питания.
            1. Има силен стържещ(виещ) звук при завиване в предната част на джипа. При движение направо няма шумове, но при леко навиване на волана се поява отчетливо с увеличаване на скороста се засилва. На две различни места гледаха ходовата част. И на двете места намираха за смяна само тампони на ст. щанги и две биалетки.
            От какво може да е?
            2. Виското не е в кондиция. На студен мотор трудно се върти. При набиране фучи силно и при студен и топъл мотор. В магазините няма предлагане. Втора ръка опция ли е или рецеклиране?
            3. Мотора държи ниска температура(60градуса) при извънградско каране . Термостата за смяна ли е при положение, че виското е проблемно?
            При градски режим темп. е малко над 80 градуса.


            Коментар


            • Здравейте!
              Имам офб 3.2 1999г. От известно време може би година при по-рязко подаване на газ ми светва чека. Не усещам разлика в работата на двигателя, но чека си свети докато не откача акумулатора. А от две седмици по време на шофиране при обороти на празен ход гасне. Прочетох постовете до тук, но не видях някой с точно такъв проблем. Дайте идеи! Или контакт с колегата Лозан. Останах с впечатлението че той разбира доста от тези машини.

              Коментар


              • Здравейте!
                Имам проблем с виското. Работеше постоянно и го пратих на ремонт. Върнаха ми отговор, че не подлежи на поправка. Причината била , че е пробвано да се ремонтира преди(сложен черен силикон и са го спукали).
                Замислям да си търся ново от САЩ.
                За мотор 3.2 с 204 к.с. виското на Исузу Амиго и Опел Фронтера дали е еднакво?

                Коментар


                • Първоначално публикуван от diw Преглед на мнение
                  Здравейте!
                  Имам проблем с виското. Работеше постоянно и го пратих на ремонт. Върнаха ми отговор, че не подлежи на поправка. Причината била , че е пробвано да се ремонтира преди(сложен черен силикон и са го спукали).
                  Замислям да си търся ново от САЩ.
                  За мотор 3.2 с 204 к.с. виското на Исузу Амиго и Опел Фронтера дали е еднакво?
                  Вероятно са еднакви . Предполагам искаш да поръчаш от Рокауто , там има почти всичко .
                  За всеки случай ще те посъветвам да звъннеш на колегата Лозан , със сигурност ще ти каже дали са еднакви .
                  Телефона му е : О осем 98 78 О шест О4
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • Купих ново виско за Acura SLX .
                    От магазин в гр. Пловдив на цена 100 лв.. На теория трябва да стане.
                    На тази цена едва ли е много читаво, но е решение за момента.


                    Коментар


                    • Не се знае , може пък да е читаво и повече да не се занимаваш с него . Каква марка е ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • diw
                        diw коментира
                        Редактиране на коментар
                        Марката е SRL. По баркода излиза, че е полско.
                        По кутията си личи, че не е съхранявано само във вертикално положение, което не е добре.

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това за вертикалното положение го забрави - градска легенда. Отварял съм виско 2 пъти (за 2 различни коли) - нищо не налага съхранението му в някакво определено положение, освено ако не е протекло, ама то тогава еднозначно е боклук. Едно денонощие във вертикално положение го връща в изходна позиция, ако толкова ти е драма.

                    • Да не е от Автосклад ?
                      Гледам, че там има за Опел и Исузу виско съединители..
                      Пиши какви са впечатленията, като го монтираш.
                      Успех !
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • diw
                        diw коментира
                        Редактиране на коментар
                        Взех го от Тарос Трейд БГ ООД.
                        След монтажа ще пиша за впечатления.

                      • diw
                        diw коментира
                        Редактиране на коментар
                        Излезна менте !!!
                        Постоянно е зацепено и реве като мечка.

                      • diw
                        diw коментира
                        Редактиране на коментар
                        Малко късно пиша.
                        Направих рекламация на виското. Новото работи по същия начин.
                        Явно толкова си може.

                    • Здравейте.
                      Колата е фронтера Б 3,2 автомат 2003г.
                      Има ли термостат на скоростната кутия?
                      След ремонт на кутията, колата не загрява както си трябва.
                      За това питам дали да се сменя термостата, който си е основен. Или трябва да има такъв и на кутията?
                      Благодаря.

                      Коментар


                      • Колеги, това 3.2 си е направо бутиков мотор.
                        Чакаше се доставка на оригинални болтове за главите на мотора 15 работни дни !
                        Болтовете са Isuzu и за 16 бр. платих 384 лв. Единствено Олимпия можеха да ги доставят.
                        За гарнитури вариянта бе само на Ajusa . За пълен комплект гарнитури , гумички и т.н цена 380 лв.
                        Шлайф на главите 300 лв, остава да науча крайната цената на труда(мин. 600лв)
                        Трудно намерих сервиз, било УЖАС, много работа ,нямало части .

                        Коментар


                        • Скъпичко...
                          Дано поне ремонта е направен читаво и само да си я караш из баирите безгрижно и с кеф...
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X