Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Забравих да уточня : гривните дет се вика светят от чистота .
    Изчистихме ги с кварталния майстор . Плюс разкачване на една букса , първата . За другите беше излишно - очевидно в Лутън на поточните линии си работи пролетариат , не счетоводители . В смисъл всичките букси по джипката са изпълнени така , че да няма проблеми дори когато последната заживее втори , задгробен живот на изток от Рая ( в случая конкретно у нашенско) .
    ..та това още преди да питам .
    Всъщност , остана да мерим датчиците , ама тогава ни домързя , пък и намаше много време .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Колеги, търся си V6 Фронтерка автомат, но в момента нищо интересно не намирам по обяви. Някой от вас да има намерение да продава?

      Коментар


      • Аре са шах с пешката - бензин (налягане на рейката) има, но само припалва 5 обората и гасне. Грешки никави.... Верно че е хвърляне на боб, но некакви идеЙ?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • Температурен датчик - виж му живите данни преди да завъртиш стартера и сравни с външната температура. ТПС също , смучене на въздух след дебитомера.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • Датчик за оборотите на колянов вал според мен. Ако имаш ОПКОМ с живи данни лесно може да се види дали подава сигнал при въртене на стартера.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • Въздух не мисля, че смуче. Май няма да стане така дистанционно - ще се чекват всички датчици 1 по 1... ще пиша, когато/ако разберем какво става.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • Почни първо с този за оборотите. Мисля, че при мерене с мултицет трябва да има съпротивление около 3 килоома. Междувременно можеш да извадиш лулите и да сложиш по една стара свещ да видиш какво се случва, да не се окаже, че бобината е заминала. Не знам колко са на тоя мотор, ама си струва да се провери.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • Май някакво реле се е оказало, но понеже майсторчето ми не шпреха нито български, нито английски, ще разбера, евентуално, когато отида на място при него...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • Здравейте.
                    Колата ми е Фронтера Б 3,2 - 2003г. Този модел трябва ли да има ел. вентилатор на климатика?
                    Закарах я да и прегледат климатичната инсталация и да я допълнят ако се налага. И майстора ми казва, че колата нещо е барана. Нямало Фронтера без такъв вентилатор.
                    Създавали са се големи налягания и без охлаждане можело да гръмне някоя тръба.
                    Възможно ли е да е махнат вентилатора, защото той твърди, че няма въобще инсталация за вентилатор.
                    Та, да търся ли вариант да се инсталира електрически вентилатор на радиатора на климатика?
                    Благодаря предварително за отговорите.

                    Коментар


                    • Vlado_Ts
                      Vlado_Ts коментира
                      Редактиране на коментар
                      Някъде по-напред в настоящата тема въпросът беше коментиран.

                  • Във европейския вариант Опел няма, но във американския Исузу Родео има.
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      Във европейския вариант Опел няма, но във американския Исузу Родео има.
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • Здравейте!
                        Колеги, прочетох темата и имам няколко въпроса.
                        Фронтиерата е бензинова 3,2 автоматик 2000 год. дълга база.,
                        Колко литра масло побира мотора? ( някъде срещнах 5,6 литра)
                        Колко литра масло побира раздатката?
                        В двата дифа по 1,9 литра.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от diw Преглед на мнение
                          Здравейте!
                          Колеги, прочетох темата и имам няколко въпроса.
                          Фронтиерата е бензинова 3,2 автоматик 2000 год. дълга база.,
                          Колко литра масло побира мотора? ( някъде срещнах 5,6 литра)
                          Колко литра масло побира раздатката?
                          В двата дифа по 1,9 литра.
                          Ако кодът на двигателя е Y32NE :
                          мотор - 5.6 л
                          авт. ск. кутия - 3 л
                          раздатка - 1.5 л
                          преден диф - 1.4 л
                          заден диф - 2.3 л

                          Ако е 6VD1-W
                          мотор - 5.2 л
                          авт. ск. кутия - 5.5 л
                          раздатка - 1.5 л
                          преден диф - 1.4 л
                          заден диф - 1.4 л​​​
                          Последно редактирано от cnc82; 13-01-21, 13:31.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • diw
                            diw коментира
                            Редактиране на коментар
                            Колега , маслото за авт.ск. кутия не е ли много повече.

                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не съм сменял на Фронтера 3.2 лично, но толкова го дава в каталозите.По принцип рядко съм срещал отклонения от данните там.
                            Само едно допълнение, ако си с lsd отзад, количеството не е 2.3, а 1.9 л за мотор Y32NE.

                        • Да но не може да се източи. Задния диф е 2 кила.
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • Благодаря за отговорите !

                            Капарирах въпросната кола и живот и здраве до края на месеца ще е моя.
                            Гледам да съм максимално подготвен за това какво ще ми трябва при първото обслужване.
                            Джипката е повдигната с 5 см и е обута с 16" тримесечни гуми за кал, които ще трябва да сменям.
                            Ще се кара основно по асвалт включително и по магистрала. Ще се ползва и за лов, но по равнинни черни пътища.
                            Смятам да купя едни Petlas Explero All Weather 245/70/16 107H.

                            Как ви се струва избора на гуми?

                            п.п. Това ще е първия ми джип.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X