Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на двигател.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промиване на двигател.

    Здравейте колеги,ще сменявам маслото на джипката и ми се иска да промия дизеловия агрегат,но не знам с какво и как та реших отново да се обърна към вас.

  • #2
    От: Промиване на двигател.

    Тъй като май караме с едни същи двигатели,аз ще ти препоръчам следното-купуваш 6 литра евтино масло и един евтин маслен филтър,караш с тях 50-100 км и ги хвърляш.След това си наливаш каквото трябва и си караш.

    Коментар


    • #3
      От: Промиване на двигател.

      И при нас на големите машини така процедираме, поне две смени на филтри и евтино масло 1-2 пъти, малко да поработи,изливаме, наливаме пак и накрая качественото
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Промиване на двигател.

        Колеги,каква марка масло според вас е желателно да ползвам? Двигателя е на 230 000км. Цяла зима не ми е изневерил, карах го с 10w40 GM но миналата седмица при едно дошманско каране,като спрях на знак стоп индикатора за налягане на маслото спадна в червения сектор,и аварийната лампа на арматурното табло светна. А междо другото маслото си навъртя километрите. Двигателя е 2,3 ТД. Омегов.

        Коментар


        • #5
          От: Промиване на двигател.

          Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
          Колеги,каква марка масло според вас е желателно да ползвам? Двигателя е на 230 000км. Цяла зима не ми е изневерил, карах го с 10w40 GM но миналата седмица при едно дошманско каране,като спрях на знак стоп индикатора за налягане на маслото спадна в червения сектор,и аварийната лампа на арматурното табло светна. А междо другото маслото си навъртя километрите. Двигателя е 2,3 ТД. Омегов.
          Само GM ако искаш да живее още, и да не харчи масло като звяр.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Промиване на двигател.

            Не му се плаши. Иди някъде да ти измерят налягането на маслото и ако е в норми, смени датчика. Цената му е около 105 лв. в Евро07, но не се знае колко е истински. Аз съм с алтернативен вариант - обикновен датчик само за лампа за 4 лв. Ако е ниско налягането обаче ще трябва да прегледаш маслената помпа.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Промиване на двигател.

              Преди около час сменихме маслото с 15W40 и като загря мотора го оставих да работи на минимални обороти, и какво да видя, стрелката пак долу.Поне лампата не е светнала все още.

              Коментар


              • #8
                От: Промиване на двигател.

                Ще светне като разбие маслото с повечко обороти. Направи това, което ти казах - проверка на налягането с манометър. Вероятно проблемът е в датчика. Минималното налягане, при което трябва да светва лампата е 0,5 атм. Обикновено на празен ход при загрял мотор налягането е между 1 и 2 атм.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Промиване на двигател.

                  Преди година минах по мъките с маслената помпа... Като начало направи това, което те е посъветвал колегата. Най-добре ще е, ако има откъде да вземеш същия датчик и да опиташ с него, какво ще покаже стрелката. Ако налягането е ниско и се стига дори до светване на индикатора... недей да караш повече машината, защото може ремонта да ти излезе доста по-скъп!
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Промиване на двигател.

                    Датчиците са два отделни независими ,казваш че и стрелката е паднала и лампата е светнала вероятно налягането е паднало по някаква причина ,не че има много варианти единия по лек е да е застанал боклук на преливния клапан в помпата, по неприятния е проблем с помпата
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: Промиване на двигател.

                      Датчиците са 2, ама не са независими, защото са в общ корпус. Вътре представлява гумена мембрана, зад която има кръгла пластина от някакъв метал. Маслото бута тази мембрана и пластина и механично задвижват малък реостат. Има и малко пружинки и разни лостчета за калибровка. Теоретично би могъл да се калиброва наново ако се отвори грамотно, но практически не съм чул някой да го е правил. Горе-долу като на нивомер за гориво му е принципа.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Промиване на двигател.

                        Добре де,пишете моля къде се подвизава този датчик.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Промиване на двигател.

                          От лявата страна (по посока на движението) върху конзолата на маслената помпа. Има 2 кабела към него и няма как да се сбърка. Трябва да се свали подкартерната защита за по-удобен достъп. Ако няма къде да измериш налягането, купи един обикновен опелски датчик само за лампа за 4-5 лв. и го монтирай на негово място. Извода за лампата е с пин. Стрелката ще забие на макс, но поне лампа ще имаш. Моята я карах 3-4 години със светеща лампа и стрелка на 0 след като загрее, ама бях сигурен къде е проблема. Може профилактично да отвориш и маслената помпа за да шлайфаш капака ако зъбните колелета са се вкопали, но там е прецизна работата. Няма гарнитура и ако не се шлайфа правилно, ще тече като лейка след това.
                          Последно редактирано от kuzdov; 09-03-12, 19:08.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Промиване на двигател.

                            Потърси го де, в предната част на мотора долу до шайбата на коляновия вал, там е разположена и маслената помпа в алуминиевия капак пп. Колегата Kuzdov ме преварил.
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Промиване на двигател.

                              Смених датчика,и като загря двигателя оставих да работи на обороти,стрелката отново плътно долу и лампата даже светна.Мисля в понеделник да закарам джипа на сервиз за да проверят да не би да има запушвания по сондата на маслената помпа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X