Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разход на газ ?

    В газовия клапан обикновено е е филтърът за газта.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • След като не си намерил газов филтър, отвиването на пробката си е наложително.Като няма ключ 20, има раздвижни ключове, клещи "гарги" и прочее помощници.Ако имаш къс ключ за свещи или с чупещо рамо, развий я с него, той е 21 и шестограма няма да прескочи.
      А филтър си сложи, не е скъп, присещай се по пътя на логиката, след като той е спестен, дали са ти сменяни свещите и кабелите.
      Ако можеш да ми разбереш писанките, тихите обороти ги нагласям, като и подам рязко газ и пусна, оборотомера да се връща плавно, дори леко мудно и да не пада под 900 оборота и после да ги достига, а направо да застава на тях.
      Другото, като чукна без газ/топла/, да запали от четвърт, да се форсира леко сама(а не стрелката да пъпли до 900об.) до 1000/1100 оборота и да се върне на 900.
      За себе си съм стигнал до извода, че това е оптималната смес, нито бедна, нито богата.
      Ако няма тяга над 3000 оборота при ускорение и баири, четвърт до половин оборот отвий тройника.

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      В газовия клапан обикновено е е филтърът за газта.
      Тоя като го гледам на снимката, май е базов модел.

      Коментар


      • От: Разход на газ ?

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        .. Газов филтър липсва напълно. [ATTACH=CONFIG]346069[/ATTACH]
        ....
        Проверихте ли? Попринцип филтърчето е вътре. Подобява малка цедка.




        Снимка: Google.bg

        П.п. При мен разхода бе голям от зарядното и нивомера. Нивомера не държи, зарядното пропуща по- малко. Нов нивомер и зарядно, ток. Падна на 10-12л.
        Последно редактирано от STROIL; 11-07-11, 19:54. Причина: П.п.

        Коментар


        • От: Разход на газ ?

          До морето и обратно бетон , 10 на сто и на 3те зареждания които направих , 4 човека отворени джамове , 100км макс , за сравнение май месец до софия яко шпорене 140-150 , 22 на сто честито

          Коментар


          • От: Разход на газ ?

            Така,с 4 човека и ремарке около 500кг.Маршрут-Пловдив-Доспат-Девин-Смолян-Кърджали-Ивайловград-Хасково-Пловдив,към 600км почти само планинско каране-16,5-17/100(има около 30км черен път).Добре ли е според вас.

            Коментар


            • От: Разход на газ ?

              Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
              Така,с 4 човека и ремарке около 500кг.Маршрут-Пловдив-Доспат-Девин-Смолян-Кърджали-Ивайловград-Хасково-Пловдив,към 600км почти само планинско каране-16,5-17/100(има около 30км черен път).Добре ли е според вас.
              Не е лошо, все пак да кажеш, за какъв джип говориш, както и каква е газовата уредбата. Аз имам разход на Исузуто - около 16, но съм 3.1 V6, автомат и то на климтик, ремаркето не ми увеличава разхода, колкото и да е странно.

              Коментар


              • От: Разход на газ ?

                Вярно,че съм пропуснал.Джипката е ОФА КБ x20se с обикновена газова.С климатик съм карал около половината дистанция.А това,че ремаркето при теб не вдига разхода не е чак толкова странно.Големия мотор не се тормози толкова като го товариш.При мен без ремарке е 12-14/100

                Коментар


                • От: Разход на газ ?

                  Монтирах новото тяло с новия дифузор,сложих нов въздушен филтър и започнах регулировка на изпарителя, защото не искаше да запали на газ. Запалих първо на бензин и се оказа, че нещо не е наред. До 1700-2000 оборота забива муцуна и не ще да върви, а след 2000 се отпушва и хуква. На празен ход оборотите постоянно се менят от 800 до 1100 приблизително. Отдавна се съмнявам в нормалната работа на датчика за температурата на водата и реших да го проверя с мултицет. На загрял двигател постоянно менеше стойностите от 180 до 430 ома. Сложих едно съпротивление 2к ома, запалих и оборотите се успокоиха и не мръднаха от 1100. Височки са но поне успях да настроя изпарителя да запали директно на газ. След това махнах съпротивлението, включих буксата отново на датчика и регулирах празния ход на около 850 оборота. На газ също мени оборотите но по-малко. Сега пали директно на газ само от ключ. Започвам да засичам разхода да видя колко е.
                  Прикачени файлове
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • От: Разход на газ ?

                    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                    Така,с 4 човека и ремарке около 500кг.Маршрут-Пловдив-Доспат-Девин-Смолян-Кърджали-Ивайловград-Хасково-Пловдив,към 600км почти само планинско каране-16,5-17/100(има около 30км черен път).Добре ли е според вас.
                    Офа 2.2 96г. с обикновена газова, 32" гуми, 4 човека, багажа им, с каравана 1 тон, ми харчи 17 л. газ при скорост 80 - 100 км/ч. Иначе без караваната е 12.5 - 13 л.
                    И макар, че все пак ремаркето е по-ниско от фронтерата ти си мисля, че е напълно нормално да ти дава подобен разход.

                    Коментар


                    • От: Разход на газ ?

                      Точно за това съм описал маршрута.Предполагам,че ако карах по магистралата за морето,щях да съм с 1/100 надолу.Гумите ми са 255/70/16,не знам кво ще рече това в инчове.Лека вечер на всички.

                      Коментар


                      • От: Разход на газ ?

                        Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
                        Здравейте искам да си сверя часовника или по точно този на моя газаджия!нормално ли е разход 15-16 градско.клата е КБ 99г. 2.2 16в. на бензин ми дава 12-13 което пак незнам как е де....
                        Автомобил - Opel Frontera Sport 2.0i , 01/1995 г
                        Двигател - C20 NE, с изправни вискомуфа на вентилатора и термостат
                        Гуми - Goodyear Vrangler AT, 225/75x15
                        Масло в двигателя - Texaco Havoline Premium, SAE 15W-40
                        Масло в предавателната и разпределителната кутия - Texaco Textran HD, SAE 30
                        Масло в задвижващите мостове - Texaco Geartex EP-C, 80W-90
                        Хъбове - оригиналните автоматични, изправни

                        Разход на гориво :
                        бензин - мин 8.5л/100км ; макс 15л/100км
                        газ пропан-бутан - мин 11л/100км ; макс 20л/100км


                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Разход на газ ?

                          Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
                          Монтирах новото тяло с новия дифузор,сложих нов въздушен филтър и започнах регулировка на изпарителя, защото не искаше да запали на газ. Запалих първо на бензин и се оказа, че нещо не е наред. До 1700-2000 оборота забива муцуна и не ще да върви, а след 2000 се отпушва и хуква. На празен ход оборотите постоянно се менят от 800 до 1100 приблизително. Отдавна се съмнявам в нормалната работа на датчика за температурата на водата и реших да го проверя с мултицет. На загрял двигател постоянно менеше стойностите от 180 до 430 ома. Сложих едно съпротивление 2к ома, запалих и оборотите се успокоиха и не мръднаха от 1100. Височки са но поне успях да настроя изпарителя да запали директно на газ. След това махнах съпротивлението, включих буксата отново на датчика и регулирах празния ход на около 850 оборота. На газ също мени оборотите но по-малко. Сега пали директно на газ само от ключ. Започвам да засичам разхода да видя колко е.
                          Какво стана с разхода?

                          Коментар


                          • От: Разход на газ ?

                            Ами в момента вече е нормален. 10.5 / 15.5 газ лятно засичане извънградско/градско . Сега зимата стигам и до 17 градско без 4х4. Обаче сложих газов инжекцион ЛОВАТО. Фронтерата ми се оказа "алергична" и никакви гимнастики не можаха да помогнат с обикновена АГУ. Може би трябваше да сменя изпарителя с ЛОВАТО /бях с БРС/ и пак да пробвам, но ми писна цяло лято с проби и сложих ГИ. Сега вече не слизам от нея.
                            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                            Коментар


                            • От: Разход на газ ?

                              Газов инжекцион е най-доброто решение, но за съжаление, джипа е моноинжекцион (стереоинжекцион нали е V6) и май няма как да се сложи газов инжекцион.

                              Коментар


                              • От: Разход на газ ?

                                Това сам ли го измисли или ти го каза някой?
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X