Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

    Колега благодаря ти много от мое име и от името на моя приятел за навременната и много много полезна информация.Оказа се че
    това е още една от онези обяви в които се продава 'перфектен ' таралясник .Засега спестихме една разходка от Бургас до София търсенето продалжава. Желая успех и на теб дано скоро намериш своята джипка.П.С.ако не е проблем продалжавай да споделяш резултатите от търсенето и какви уловки си открил

    Коментар


    • #77
      До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

      Първоначално публикуван от slavi 30-06 Преглед на мнение
      Колега благодаря ти много от мое име и от името на моя приятел за навременната и много много полезна информация.Оказа се че
      това е още една от онези обяви в които се продава 'перфектен ' таралясник .Засега спестихме една разходка от Бургас до София търсенето продалжава. Желая успех и на теб дано скоро намериш своята джипка.П.С.ако не е проблем продалжавай да споделяш резултатите от търсенето и какви уловки си открил
      За нищо,надявам се да съм бил полезен,между другото дамата може да ви е споменала,че и от пазарджик са идвали да го оглеждат,но да е купен,НЕ Е!виси си от 24.01.2010година и по коледа е бил обявяван пак.Да така е ,ако си чел предишните ми постове,абе то найстина само "Перфектни"таралясници.Относно Тераното благодарение на форума,пък и това че карам "Нисан"от 4 години и съм член и на клуба макар и за леки автомобили се научава много.Не искам да се хваля,но вече на сън да ме бутнат за тераното дърга база за огледа мога да ти кажа всичко,даже и най често къде избиват масло по двигателя и съвет от мене -носи си фенерче при огледа-като светнеш виждаш съвсем друга картинка макар и на дневна светлина.Успех в търсенето,а като каза от Бургас-Този синия гледали ли сте го от мобилето мисля,че беше към 10 400 или 11 000 нямам време сега да горовя,че тръгвам за работа.Довечера ще се чуем из форума!!!
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #78
        До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

        Едно допълнение - за 2.7ТДИ мотора, има няколко места на които повечето са омаслени, но това не е проблем - едното е в предия десен край на интеркулера - където се събират маркучите за картерни газове от капака наклапаните и картера и влизат в маслоотделител/клапан, и после 3-ти маркуч отива в ръкава между дебитомера и турбото. Там е нормално да е омаслено, и повечето са омаслени. Сменя се един О пръстен и всичко е на 6. Двата маркуча на турбото също е нормално да са омаслени - тия между турбото и интеркулера и интеркулера и входящия колектор. Не е проблем.
        Под всмукателния колектор е масления охладител, където е и дизеловата помпа. Там също обикновено е омаслено, по различни причини, и също обикновено не е проблем.

        Отделно е на практика невъзможно да смениш маслен филтър без да омажеш с масло всичко около него и надолу, така че и там е нормално.

        Аз обикновено на всяка смяна на масло удрям по един душ на двигателя, и той си седи чистичък.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

          pavle не бий път до Б-с, като купе е добре но от достоверен източник знам чепо машината е правен скъп ремонт в гр.Камено но нищо повече,освен това е с летни ''Пистови'' гуми+това че барото и дума неиска да чува за цени на долу.

          Коментар


          • #80
            До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Едно допълнение - за 2.7ТДИ мотора, има няколко места на които повечето са омаслени, но това не е проблем - едното е в предия десен край на интеркулера - където се събират маркучите за картерни газове от капака наклапаните и картера и влизат в маслоотделител/клапан, и после 3-ти маркуч отива в ръкава между дебитомера и турбото. Там е нормално да е омаслено, и повечето са омаслени. Сменя се един О пръстен и всичко е на 6. Двата маркуча на турбото също е нормално да са омаслени - тия между турбото и интеркулера и интеркулера и входящия колектор. Не е проблем.
            Под всмукателния колектор е масления охладител, където е и дизеловата помпа. Там също обикновено е омаслено, по различни причини, и също обикновено не е проблем.

            Отделно е на практика невъзможно да смениш маслен филтър без да омажеш с масло всичко около него и надолу, така че и там е нормално.

            Аз обикновено на всяка смяна на масло удрям по един душ на двигателя, и той си седи чистичък.
            Забелязх го това Спарки,говорим за дизелаците,като единна закономерност е при всичките,но този дето описвах имаше яко масло от дясната страна на блока,от вътрешната близката към к,пето на мотора страна.Стичаше се някъде изпод интерколера,или кулера-различно го срещам,за мен е интерколер и като светнах с прожектора просто масло колкото си щеш,според мене течеше от към капака на клапаните,но сега пък и огледалца да си нося с мене,чак до толкова мога да преценя.Найстина няма проблем дори и други течове да има.Нормално е за дизел,на има трактори и багери целите в масло и работят та се късат,друг е въпроса как е поддържан автомобила.Това говори,че не му е обръщано внимание,момата само кара,а само така не може!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #81
              До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

              Първоначално публикуван от OFF GGG Преглед на мнение
              pavle не бий път до Б-с, като купе е добре но от достоверен източник знам чепо машината е правен скъп ремонт в гр.Камено но нищо повече,освен това е с летни ''Пистови'' гуми+това че барото и дума неиска да чува за цени на долу.
              Благодаря ОФФ ГГГ за същото говорих,еми да си го държи и със здраве да си го кара,ако ремонта му е бил читав,иначе ако е така защо ще бърза да го продава,апък и тези 400 лева са точно да свали,но колата първо съм убеден че не е 99 година,а е със стъкла 97 и регистрация 98,а той я обявява за 99 и този в София беше същия пък и като постой още малко и му тропнеш 9к на капака няма къде да ходи,но да не изнасилваме нещата,джипове и коли колкото си щеш,ама какви.Успех в търсенето!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #82
                До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                Колега, това какво пише на стъклата почти няма значение, на мойте пише 9, а модела се произвежда от 2000 г. гледай единствено VIN кода.
                Nissan Terrano R20 2.7TDI
                Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                Коментар


                • #83
                  До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                  Първоначално публикуван от Botev Преглед на мнение
                  Колега, това какво пише на стъклата почти няма значение, на мойте пише 9, а модела се произвежда от 2000 г. гледай единствено VIN кода.
                  Ами правилно пише на твоята и така трябва,поне до момента от жизнения си опит и от огледи не съм виждал кола или джип,бус на когото стъклата да са от 97 година и да е с първа регистрация т.е. закупен 99 година т.е. две години по късно.Коли на склад толкова време не се заседяват.Така че при тебе всичко е нормално.Произведена 99 година регистрирана и закупена 2000 година.Всичко е ОК.Но в моя случай ако си чел внимателно поста разликата от производство до закупуване е две години.Е такова животно нема.Та следва да се гледа всичко колега.Бъди здрав!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #84
                    До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                    Pavle,
                    понеже съм болен и съм в изолатора да не заразя лапетата, джиткам из нета, та има ТЛЦ 95 на 9800 в мобиле.бг-варненска, с бг номера, на снимките изглежда малко захабена , ама знае ли човек./лека ерест в нисанските редици/.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Pavle,
                      понеже съм болен и съм в изолатора да не заразя лапетата, джиткам из нета, та има ТЛЦ 95 на 9800 в мобиле.бг-варненска, с бг номера, на снимките изглежда малко захабена , ама знае ли човек./лека ерест в нисанските редици/.
                      И аз я гледах, ама тая цена ми е подозрително ниска. Име нещо не в ред според мен, а това при Toyota излиза скъпо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                        Здравейте колеги! От няколко дни съм горд собственик на Нисан Терано 2, къса база, 2,7 ТДИ, 1997 г. Опитът ми с джипките не е много голям, но тъй като съм ловец, рано или късно, покупката на такъв автомобил беше неизбежна. Реших, че е добре да се регистрирам в този сайд, защото човек не може да знае всичко, а е добре като се "пие вода да е от извора".Първите ми впечатления(ако изобщо Ви интересува) са смесени!?Джипката, странно за мен, се ускорява по асфалт перфектно!Няма тропане, чукане или други шумове, които биха могли да се определят (поне от мен) като странни. "Клатенето" при движение с 80-90 км./час е повече от това на което съм свикнал, но това все пак не е лека кола.За всеки случай, я закарах на "майстор",който сподели, че всичко е ОК,не се налага ремонт незабавно, но е добре да се сменят:"...предни биалетки-2 бр.;тампони предни стабилизираща щанга-2 бр.; биалетка задна-1 бр.; задни тампони на преден носач-4 бр...". Въпросът ми е какво трябва да знам при закупуването на части за Нисана и до колко смяната на въпросните части е свързана с безопасността.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Pavle,
                          понеже съм болен и съм в изолатора да не заразя лапетата, джиткам из нета, та има ТЛЦ 95 на 9800 в мобиле.бг-варненска, с бг номера, на снимките изглежда малко захабена , ама знае ли човек./лека ерест в нисанските редици/.
                          Здрасти Кики пожелавам ти скоростно оздравяване,е ако си заслужава ще изневеря на марката но трябва да се гледа и то яко и внимателно.Продължавам на-а-а-пре-е-е-д!Относно оздравяването ти препоръчвам една яка шкембечорбичка с много чесън доло на бившата автогара срещо морска и пристанищна администрация и си готов.
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #88
                            До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            И аз я гледах, ама тая цена ми е подозрително ниска. Име нещо не в ред според мен, а това при Toyota излиза скъпо.
                            Привет,абе прав си за цената и скъпото,но всичко зависи какви хора имаш в сервиза на Тоиота-не всички сови са това което са.
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • #89
                              До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                              Терапията се провежда стриктно под лекарски надзор-моят.Кубински ром , чай, количка.Днес съм една идея по- добре.Благодаря за пожеланията .Евтиното излиза скъпо - много правилна поговорка, но не винаги е така.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                                Терапията се провежда стриктно под лекарски надзор-моят.Кубински ром , чай, количка.Днес съм една идея по- добре.Благодаря за пожеланията .Евтиното излиза скъпо - много правилна поговорка, но не винаги е така.
                                Терапията е супер,но къде забрави кубинския термометър/хавански/,топъл халат,краката в топла вода и естествено масаж на врата.Гарантирам при таз усилена терапия до утре щи се ток.Как е твоето Терано,не страда ли сега като си болен,останах с впечатление че имаш такова,но и да греша прости просто съм се побъркал вече,какво гледам, с кого пиша и Т.Н. но Варна ми е слабост,особенно последна буна под Траката,при "Ванко" ех лято,лято оте не си цяла година.Наздраве с рома!Еи май се отплеснах мисля ,че пиша в лични,опа да оправим нещата-Та как е Тераното,проблеми за сега!!!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X