Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
    ...ПИШЕТЕ ВСИЧКИ БРЕ,че от много гледане да не улета у гъбите та после ,да се чудя какво да правя или ако имате познат в Пловдив да го забирам да помага.Аз съм 50/50 описах ви го вие сте!Ще съм Ви благодарен за мнение!
    Какво да ти кажа, колега. Ти си го оглеждал, карал, разговарял си с продавача. Аз от разстояние не мога да ти бъда полезен в конкретиката. Пък има и много възможни дефекти, които няма как да установиш докато не се проявят или докато не го разглобиш. Единствено мога да ти кажа няколко принципни неща.
    Неугледният външен вид нищо не говори за предишния собственик (нямам предвид джамбазина). Ако сега дойдеш и погледнеш моето Терано, няма да ти хареса на външен вид. А де що има възможност за проверка и подмяна на нещо по ходовата част, е сторено. Двигателят от три години (и 50 000 км) се държи по един и същ начин, т.е. нямам забележкки. Та за външния вид да не говорим.
    Това, че дърпа наляво може и да е от гумите, но дори и да не е, поправимо е. Части има, на поносими цени.
    Хубаво е да направиш така, че да присъстваш на запалването при напълно студен двигател. Може да има разлика.
    Чувал съм, че в Италия само наливат гориво и дори не сменят маслото, а само доливат. Но това са приказки "от опашката". Ако в моето ще трябва да доливам масло не знам кога ще стане, защото за 15000 км няма разлика в нивото по щеката.
    Дотук само защитавам покупката. Ето ти и един обратен аргумент. Моите лични наблюдения са, че в болшинството от случаите по нашите автокъщи продавачите меко казано не са коректни. Аз лично никога не бих си купил кола от случайна автокъща. Имам познат, на когото вярвам, и който често ходи до Германия и кара коли по поръчка. Естествено, има си тарифа за услугата, но всичко е коректно и предварително известно. Опитен е, знае доста тънкости и т.н. Сядаме с него, следим няколко дена какво става в нета, спираме се на няколко варианта, след което правим задължителните телефонни разговори, които доста пресяват нещата. Накрая избираме возилото и той заминава. Досега колите, за които аз знам че е докарал (на мен и на мои познати) са без забележки. Поразпитай, сигурно и в твоя край ще намериш подобен вариант. Вероятността да попаднеш на коректен продавач в Германия е много по-голяма от тази в БГ. Не, че и там няма тарикати, но когато става дума за случайни фактори (а в покупката на кола на старо има много такива), вероятността е много важен аргумент.
    Та толкова от мен. Дано да съм ти бил полезен.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #47
      До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      Просто датчик за температура на вън.Намира се под часовника.Моя не работи,предполагам, че или не е свързан или липсва физически, но не зная къде е скрит-вероятно в подкалника.
      Тази снимка на таблото от Терано ли е? Ако е така коя година е колата?
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • #48
        До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

        Да терано е след подледния фейслифт - окоо 2000година.Така ги правят до края на производство.Разликите са козметични.

        Коментар


        • #49
          До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

          Павле,
          не бързай с покупката , пооогледай.
          Да знаеш че гадна миризма моного трудно се изкоренява.Лично аз смятам , че цените на джипките ще паднат още малко с идването на пролетта, защото търсенето им съвсем ще секне.

          Коментар


          • #50
            До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

            1. Цената според мен е висока. По толкова вървяха малко преди кризата.
            2. Кожа не ти трябва. Лятото ще плуваш в собствен сос, въпреки климатика. Плюша е по-добро решение според мен, още повече че не се цапа лесно, макар че и аз имах съмнения.
            3. Виенето сигурно е лагер. Комплект лагери за главина струват около 80лв.
            4. Стопове и мигачи са малко скъпички, така че можеш да се пазариш за сваляне на цената.
            5. По отношение на това откъде - според мен Италия е по-добър вариант заради по-малкото ръжда. Всичко друго се прави, ама ръждата няма оправия, или поне разправията е най-голяма и има опасност да попаднеш на гъзорък майстор, дето да скапе нещата още повече.
            6. За двигател не се притеснявай. Вероятността да има грижи с двигателя е малка, щом пали лесно и не пуши.
            7. Мойто също имаше някакви косми - кучешки или котешки - не знам. Аз разкарах де що има пластмаси и изчистих всичко щателно. Миризма от тогава няма (то и тогава нямаше де).
            8. Тераното няма кой-знае какви екстри, дори да е с всички. Според мен водещо е климатика, и ако джипката е в добро състояние, той трябва да работи. Много лесно може да се провери при запотени стъкла - като пуснеш да духа на предното стъкло, и пуснеш климатика, то трябва доста бързо да се изчисти - буквално за 10-ина секунди. Това че вдига обороти не е миродавно - като включиш климатика, оборотите се вдигат от компютъра, а не от натоварването.
            9. В крайна сметка, ако ти е хванало окото - взимай.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

              И моето дърпаше здравата на ляво въпреки че гумите бяха равномерно износени галоши, но след като сложих други се оправи.

              А за 4х4 - щом като си включил 4Н и си излязал назад значи работи.
              Особено на наклон със сняг само на заден мост и даване назад е много-трудно да тръгне само на задно ... виж с двойно е друга работа.

              Виж за тресенето на гумите много-странно - чак пък и те да вибрират....на моето като е студен мотора леко вибрира единя край на бронята и то щото е чуквана преди но гумите не мръдват.

              Двигатела за джип нормално да е мит - все пак ако е излизал чат-пат из калта се е охвърлял доста- важното е да няма течове и да работи равномерно.

              Виж долу трябва да има една ламарина точно пред двигатела, както и дали не са скъсани маншоните на предните полуоски.

              Според мен трябва да се пазариш още за цената.Изброй му минусите и си направи една груба сметка колко пари ще идат за ремонт.
              Или го пазари да оправи някои неща за негова сметка- най-малкото може да ти намери други мигачи и да направи едно хубаво вътрешно измиване.
              Ако идеш пак - гледай и карай още веднъж.

              нали за това: http://www.cars.bg/u97170
              Последно редактирано от rsv; 15-02-10, 10:14.

              Коментар


              • #52
                До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                Просто датчик за температура на вън.Намира се под часовника.Моя не работи,предполагам, че или не е свързан или липсва физически, но не зная къде е скрит-вероятно в подкалника.
                Датчика при мен е на стойката на резервното колело. Показаното табло според мен е от 3000 кубиково след 2003г.
                Nissan Terrano R20 2.7TDI
                Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                Коментар


                • #53
                  До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                  Гумите и при мен вибрират. Зависи от положерието на волана, от налягането в гумите, и от това как е стъпил джипа. Понякога вибрират, понякога не. Не е проблем. Двигателя си е старичък като технология, чугунен и с големи бутала. Вибрира си. А ако и маслото е старо и гъсто, още повече.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                    Според мен цената е поне 1000 лв. над пазарната за модела в момента. Така и така си 50 на 50 ,нищо не рискуваш да му влезеш
                    малко по остро на продавача.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                      До всички които ми писаха,Спарки,Кикимора,РВЦ,Янакиев,Стил,абе всички от снощи до днес,благодаря,днес го тормозих този продавача каза 8500 и си го вземаш,нито лев надоло,нито нещо ще му правя за тази цена.Ти си го прави,давам ти го през 300 лв.печалба.Незная защо,но му казах да си го продава-гледах ги в Италия и Германия,абе такова животно на по малко от 140000 няма,и то на цена,а за като този сигурно е на 240 000км.Наклониха везните на колегите случайно го видях от случаен продавач и сега е сезона на джиповете затова може би джамбазите държат инкяр.Няма да бързам ще поогледам още,а и застрахователите ми дадоха цена-шваке от 3600 до 4000 евро,та като го пооправя да стане примерно този застрахователо пригоден-то цената ще му е с 2000 отгоре над застрахователната.Ще оглеждам.Благодаря за съветите още веднъж.Ей и ако стане да ктупя един по един ще Ви черпя!!!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                        Моя е от Италия. Взех го на 72000, и за мое учудване се оказаха реални. Ама го взех направо от автовоза за 11000лв, преди кризата - по-миналия септември. Мойте джипки все така ги взимам - чист късмет. А точно терано никога не ми е било приоритет, ама сега си ме кефи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                          Колега, няма какво да мислиш. Взимай го. Покажи на продавача примерно 6800 в брой, ама му ги поднеси под носа и считай че е твоя. Колата като модел си заслужава, пък и за тея пари. Иначе за 8000 лв. в Благоевград има една дълга база, с кожи, фул екстри ама с десен волан, новата решетка, абе красавица. За около 2000 лева ще я обърнеш, ако ти се занимава. Моята е 93, а гледай каква е цъфнала:
                          Прикачени файлове
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                            Колега, няма какво да мислиш. Взимай го. Покажи на продавача примерно 6800 в брой, ама му ги поднеси под носа и считай че е твоя. Колата като модел си заслужава, пък и за тея пари. Иначе за 8000 лв. в Благоевград има една дълга база, с кожи, фул екстри ама с десен волан, новата решетка, абе красавица. За около 2000 лева ще я обърнеш, ако ти се занимава. Моята е 93, а гледай каква е цъфнала:
                            Таа много арна бре, "Танасе"!!!!

                            А с новото окачване каква ще стане.....
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Таа много арна бре, "Танасе"!!!!

                              А с новото окачване каква ще стане.....
                              И то тука не е миена. 200 000 км, волана е стъкло, скоростния лост също (ама аз си карам с една ръка на скоростите де.
                              Виж и това, все пак е на колега:
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85663

                              На мен ми е идеално, ама не знам дали харесваш късите.

                              ето за тая ти говорех. Обявена е 8800 ама съм сигурен че за 7500 ще я даде. Собственика работи около две години в Англия и си дойде с нея. Сега не знае какво да я прави, а иска апартамент. Външното състояние е идеално, а като мотор нямам идея. Ама това че е дошла на ход си е постижение.
                              http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...919&f1=details
                              Последно редактирано от NOTY; 15-02-10, 20:29. Причина: забравих да допиша нещо
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Помагайте за Терано 2-1998г.2,7ТДИ

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Моя е от Италия. Взех го на 72000, и за мое учудване се оказаха реални. Ама го взех направо от автовоза за 11000лв, преди кризата - по-миналия септември. Мойте джипки все така ги взимам - чист късмет. А точно терано никога не ми е било приоритет, ама сега си ме кефи.
                                Еми и мойта Примера,я взех както си карах спрях на Горубляне,обърнах се и бях спрял пред нея опъната от всякъде,австрийски внос,лимитирана серия кукла и до ден днешен такава няма в България -съфорумците от фен клуб "Нисан" още точат лиги по нея,но уви аз я изпратих в моргата,е и леда беше виновен,но изключително здрава кола за мене,Абе искам си Нисан,и се радвам,че те кефи!!!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X