Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Патрол прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем Патрол прегрява.

    здравеите от последните големи студове ми изникна един проблем.колата почна да ми прегрява.мислех 4е е от антифриза не6то и го смених.сега продължава да ми вдига температурата и то до краи (гледам все пак да не се стига дотам).някои ако е имал подобен проблем или поне отговор на въпроса ми ще съм много благодарен.мерси предварително
    карам nissan patrol 2.8d

  • #2
    До: проблем помощ

    Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
    здравеите от последните големи студове ми изникна един проблем.колата почна да ми прегрява.мислех 4е е от антифриза не6то и го смених.сега продължава да ми вдига температурата и то до краи (гледам все пак да не се стига дотам).някои ако е имал подобен проблем или поне отговор на въпроса ми ще съм много благодарен.мерси предварително
    карам nissan patrol 2.8d
    Какъв 2,8д, 4 или 6 цилиндров? И по точно описание на загряването.

    Коментар


    • #3
      До: проблем Патрол прегрява.

      Проблем може да идва от слаб антифриз, който замръзва в радиатора и не позволява нормална циркулация на охлаждаща течност. Вкарай го на топло, размрази го и си смени още веднъж антифриза.

      ПС. Избягвай дума ПОМОЩ в наименованието на тема, ако не се касае критични ситуации, свързани със здравето или живота на хора.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        6 цилиндров e.като го видях за пръв път проблема си запалих колата тръгнах.по едно време погледнах тъблото и гледам че стрелката за температурата е над средата и спрях да изтине.помислих си дали не е замрузнало пак нешо понеже 3 дена не бях палил колата в студа.вчера реших да смена антифриза дали не е от това.налях нов и си помислих че ще няма да имам повече проблеми.днес паля тръгвам пак и отново се повишава температурата.а колата хич не я мъча над 2000 оорота не я вкарвам.чух се с Nenoa тои вика че не е нормално и ми вика в най-лошият случаи е главата.

        вчера докато беше топло го размразих и го смених антифриза налях директно концетрата без да разреждам

        Коментар


        • #5
          До: проблем Патрол прегрява.

          Първоначално публикуван от shadow88bg
          ... налях директно концетрата без да разреждам
          И защо?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: проблем Патрол прегрява.

            еми чудих се дали да го разреждам или не но като видях таблицата отзад на шишето със съотношения вода и концетрат и до колко минусови температури издържа реших да излея директно концетрата.или съм направил грешка така ?

            Коментар


            • #7
              До: проблем Патрол прегрява.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              И защо?
              Не карам с концентрат но съм чувал от майстори, че само концентрат било по-добре за водната помпа. Интересно ми е дали е така?

              Коментар


              • #8
                До: проблем Патрол прегрява.

                Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                6 цилиндров e.като го видях за пръв път проблема си запалих колата тръгнах.по едно време погледнах тъблото и гледам че стрелката за температурата е над средата и спрях да изтине.помислих си дали не е замрузнало пак нешо понеже 3 дена не бях палил колата в студа.вчера реших да смена антифриза дали не е от това.налях нов и си помислих че ще няма да имам повече проблеми.днес паля тръгвам пак и отново се повишава температурата.а колата хич не я мъча над 2000 оорота не я вкарвам.чух се с Nenoa тои вика че не е нормално и ми вика в най-лошият случаи е главата.

                вчера докато беше топло го размразих и го смених антифриза налях директно концетрата без да разреждам
                Не е нормално разбира се, като е загряла първия път. Имаше ли достатъчно ниво на антифриза, първия път, като загря? И от колко време го караш тоя Патрул?

                Коментар


                • #9
                  До: проблем Патрол прегрява.

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Не карам с концентрат но съм чувал от майстори, че само концентрат било по-добре за водната помпа. Интересно ми е дали е така?
                  не е така
                  концентратът антифриз иска вода иначе не работи равилно

                  а колега ти термостата провери ли?
                  налягането на маслото как е
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем Патрол прегрява.

                    имаше си достатъчно антифриз като ми загря за пръв път иначе патроал го имам от 3 месеца някъде това ми е първият проблем с него.също така гледах радиатора да не е полепнала кал от последната ми разходка с него понеже съм чувал че и това преди на охлаждането но му няма нищо.сега сложих малко повече антифриз за всеки случаи но иначе и преди и сега казанчето е с достатъчно течност

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем Патрол прегрява.

                      нямам датчик да ми показва налягането на маслото но не усещам някаква разлика на работа на колата от преди и след проблема.другото което забражих да кажа.като сум включил климатроника и като потеглям виждам че стрелката пада все едно се охложда колата но след тожа като жклу4а 2,3 почва пак да се ждига темпаратурата

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем Патрол прегрява.

                        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                        Не карам с концентрат но съм чувал от майстори, че само концентрат било по-добре за водната помпа. Интересно ми е дали е така?
                        Аз пък съм чувал, че само концентрат охлажда по-лошо ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем Патрол прегрява.

                          Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
                          сега продължава да ми вдига температурата и то до краи
                          Ако мотора е врял, а тръбите твърди като камък, ....може би термометъра ти е здрав ......лекия проблем е замръзнал антифриз,..... тежкия е издухана гарнитура или спукана глава .....и въздушна тапа ако може да пипаш тръбите и те са меки (относително) може би уреда (термометъра) Пък ако и кажеш от къде си ....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем Патрол прегрява.

                            Има толкова много теми за прегряване. Колега прочети ги и карай наред. О обърни малко внимание на правописа. Тук се държи на това.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем Патрол прегрява.

                              Да ама първият път като беше вдигнал температурата нямаше и никакво парно.А само концентрат не е хубаво защото тои на минус 18 градоса става на боза,като се смеси с вода се полочава някаква реакция и достига до към минус 36 градуса

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X