Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играчка за мъже

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Играчка за мъже

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    По-специалното е формата й и прорезите в долната й част. Целта е да се оттича водата, която попада в шнорхела.
    Хмъъ, добре е измислено!
    Благодаря, ще мисля нещо по въпроса.

    Коментар


    • До: Играчка за мъже

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      При тебе не само разположението на кутията на въздушния филтър е друго, но и отворът, през който влиза въздухът, е такъв, че нямаш лесен начин да наденеш един маркуч за връзка със шнорхел. Трябва си яко ТНТМ.
      Да ти кажа мисля да не използвам фабричния отвор ,който не знам защо въобще са го направили/той е почти неизползваем без сериозно ТНТМ/Смятам да преместя с нови отвори конпенсационното казанче малко назад и да пробия нов отвор непосредствено зад филтърната кутия.При положение че няма да слагам оргинален шнорхел,а ще си го правя от тръба,това няма да е проблем.Нещо такова ще бъде.....
      Прикачени файлове
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • До: Играчка за мъже

        Здравейте колеги!
        Разходих се до морето за десетина дни и използвах момента да тествам Патрула, прибрах се благополучно след изминаване на близо 1400км.
        Сега, след над 6000км., изминати след като започнах подобренията по моята "играчка" мога по сигурно да направя преценка на постигнатите резултати.
        Започвам с окачването: като се вземе под внимание "сиромашкия" тунинг резултата е много добър, Патрула е вдигнат, но стабилен, никакви проблеми.
        Фланци и кални гуми 32 инча: отново много добър резултат, гумите учудващо не са шумни, същевременно са стабилни (на магистралата и на дъжд) и разхода и динамиката са приемливи - 11/100 при 100/120км./ч.
        След проблеми с подгревателната система, която е излишно сложна, със скъпи свещи, минах на 12V свещи и ръчно включване на подгряването, което също смятам за успешно.
        След ремонта и подмяната на глава, вискомуфа и радиатор иска, притягане капака на клапаните, тука също никакви проблеми.
        Булбара е много здрав, спокойно си се бутам в дръвчета и дървета, а с лебедката засега само съм теглил двама колеги доста успешно струва ми се.
        Смених термостата от 82*, на 76* неоригинален, като докато течаха пробите карах с вода и резултата беше отличен. Нещата се промениха като заредих антифриз и подкарах към морето. На Вакарел на 5, с около 90 вдигна малко над средата и ако имаше още изкачване щях да бъда принуден да включвам на по малка скорост. Същото се повтори и на връщане на Траянови Врати, така че тук отчитам леко подобрение, за съжаление не каквото очаквах.
        Последното подобрение, шнорхела най не задоволи изискванията.
        Тука проблемите са два: при скорост над 110/120км/ч. определено не му достига въздух, неще да върви и почва да грее.
        Другия проблем е че при дъжд, дори и с обърнат назад смукател засмуква вода. Тъй като имах такива подозрения, спрях под един мост, отворих кутията и на дъното имаше вода. Веднага разкачих присъединителния маркуч и карах до София с изолиран хобот. Тогава и забелязах че Патрула определено върви повече отколкото с хобота.
        Имам идея как да го реша проблема, но определено 2,5 инча не стигат на Патрула и може да се каже че това ТНТМ определено е неуспешно.
        Засега това е от мен, най важното го отбелязах и надявам се да съм бил полезен.

        Коментар


        • До: Играчка за мъже

          Андро, да ти е жив и здрав "патрула" и да те търкаля хиляди километри.
          В много теми виждам си чувствителен към температурата на двигателя.
          Но в същност не разбрах как я мерите освен по прибора в купето. Ако е така мога да ти покажа какъв "походен термометър" използвам. Да си мериш температурата в реално време и да не се притесняваш.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • До: Играчка за мъже

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Андро, да ти е жив и здрав "патрула" и да те търкаля хиляди километри.
            В много теми виждам си чувствителен към температурата на двигателя.
            Но в същност не разбрах как я мерите освен по прибора в купето. Ако е така мога да ти покажа какъв "походен термометър" използвам. Да си мериш температурата в реално време и да не се притесняваш.
            Патрула с 2,8ТД мотор за мен има само един съществен недостатък, главата не търпи прегряване, затова съм чуствителен на тая тема.
            Дай да видиме за какво става въпрос, ще ти бъда задължен.

            Коментар


            • До: Играчка за мъже

              За нормален контактен електронен термометър. Обикновен мултицет с обикновенна термодвойка, ама за писменно обяснение е дълго, пък и трябва да го пипнеш и видиш за да знаеш какво да търсиш по магазините (ако вече не си си купил, пък все забравяш за него) Писах ти го като ЛС да звъннеш, моя номер е под поста, а твой нямам, ама днеска май компа е срещу мен.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • До: Играчка за мъже

                За шнорхела защо не пробвате за накрайник такъв от трактор,на филмчето на Дискавъри където се прави джипа използват подобен.

                Коментар


                • До: Играчка за мъже

                  Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                  За шнорхела защо не пробвате за накрайник такъв от трактор,на филмчето на Дискавъри където се прави джипа използват подобен.
                  Да, това е решение. Но на мен ми е проблем визията му.
                  Тази форма, скосена и насочена напред, има малко агресивен вид, като кобра готвеща се за удар. Обърнат назад пък е обтекаем и спазва линиите на купето. След малко умуване стигнах до следното решение: Ще го преработя от тръба 76мм. Ще му изработя утайник (картер) в най ниската точка. Ако има възможност вътре в коша, с тапа. Ще го затапвам само когато газя. И не на последно място, по този начин ще го предпазя от злоумишлено, или по непредпазливост вкарване на вода, което също не е изключено.

                  Коментар


                  • До: Играчка за мъже

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Ще му изработя утайник (картер) в най ниската точка. Ако има възможност вътре в коша, с тапа. Ще го затапвам само когато газя.
                    на кутията на въздушния ми филтър има дупка точно с тази цел

                    как е при теб?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • До: Играчка за мъже

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      на кутията на въздушния ми филтър има дупка точно с тази цел

                      как е при теб?
                      Има, даже с някакъв клапан. Обаче хич не ми се иска да разчитам на него. Представи си да се напълни с боклуци и да не отвори баш кога трябва? Затова искам на удобно място утайник, да мога да го следя, а и като втора защита. Че вчера се уплаших, на едни колеги Берлингото с воден удар. Свалиха главата и нищо видимо, само в единия цилиндър антифриз, а в другия едното бутало 1мм. надолу. Не се знае глава ли е спукана, блок ли.

                      Коментар


                      • До: Играчка за мъже

                        клапан?
                        хъм

                        при мен си е проста кръгла дупка от долната страна на кутията на филтъра - действа безотказно

                        бах ги у японците
                        а уж караме еднакви коли
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • До: Играчка за мъже

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ...
                          при мен си е проста кръгла дупка от долната страна на кутията на филтъра - действа безотказно...
                          Имало е. То е някакъв гумен пръстен с клапанче. Ако слагаш шнорхел трябва да я затвориш.

                          Коментар


                          • До: Играчка за мъже

                            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                            Имало е. То е някакъв гумен пръстен с клапанче. Ако слагаш шнорхел трябва да я затвориш.
                            а нищо чудно някой да е махнал клапана и да е рационализирал системата
                            и до шнорхел ще се стигне
                            аз мисля да му сложа тапа която може да махам при нужда

                            ама първо да оправя тоците щоно снощи примерно много приятно се изненадах като установих че нямам стопове - беше забавно как се правят на улична лампа
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • До: Играчка за мъже

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                              Имало е. То е някакъв гумен пръстен с клапанче. Ако слагаш шнорхел трябва да я затвориш.
                              Даааа...и при мен макар че карам Y60 си има на филтърната кутия някакъв гумен клапан за отводняване,но и аз съм на мнение,че на това нещо не може да се разчита.Добре де ,а как стои въпроса с отводняването на оригиналните шнорхели.Освен процепите горе на главата на входа на шнорхела имали някаква друга система?На мен също ми предстои направа на шнорхел,и въпроса след този за материала от който да го правя е този за отводняването.Това което виждам на оригиналните глави,не ми се струва трудно да се направи,но до колко ще е ефективно??Поздрави.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • До: Играчка за мъже

                                Отделих малко време да оправя шнорхела. Както отбелязах Ф60 е малко. Не ми се преработваше на Ф 76 и направих следното:
                                Отворих допълнителен смукател на кутията на филтъра, който при преминаване на водно препядствие трябва да затапвам. Изработих водозборник с дупка, която също се затапва. Сега трябва да си нося две подходящи тапи и проблеми няма (ако не забравя да ги сложа).
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X