Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    Аз друго да питам - как се отразява на карданите/каретата толкова лифт? Ако смятам правилно приближава 10 см ? 2.5"х2.54+3

    Ще го следя и ще ти кажа.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #92
      До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
      Ще го следя и ще ти кажа.
      По принцип досега би трябвало да си усетил, ако има някакви вибрации.
      Защото за къс Патрул обикновено не се препоръчва повече от 2-3" лифт заради късия кардан.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Не го бях забелязал. Вярно, че стои странно. Какъв е шнорхелът?
        Шнорхелът е Вромос, а смукателя като се завърти на 180 градуса всичко си идва на мястото. Все пак е Китайски!

        Коментар


        • #94
          До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

          Проблема е, че заради липсата на извивка в горната страна смукателя НЕ може да се обърне на 180 градуса.
          Възможно е само до 90 гр. в едната страна и съответно в другата.
          Вариант е да се отдели напред и да стой не особено красиво като първо (голям луфт) и второ да закрива не малка част от виждането при ляв завой.
          Засега изцяло разчитам на дренажната система в филтъра.
          Днеска го пробвах на дъжд и проблеми нямаше, ама знам ли?
          Иначе материала от който е направен изглежда добър.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #95
            До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Аз друго да питам - как се отразява на карданите/каретата толкова лифт? Ако смятам правилно приближава 10 см ? 2.5"х2.54+3

            Не ги смятай така. Винаги излизат по-малко в реалност.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #96
              До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

              Чудя се как съм карал с малки гуми и при това съм бил нисък.
              Истината е в големите гуми и Ииии.... в една проста думичка- "Нисан"
              Е това е мислена и направена машина с якостни качества достигащи супер скъпи тунингови парчета....(джипки)

              С гумите возията е много мека. Ускоряването почти не се променя и вместо да тръгвам от втора скорост просто чуквам първа и тръгвам.
              На дълго при пета оборотите са ниски и разчитам на въртящ момент, който явно в Нисана не липства.
              Няма високи обороти няма мъчене на дизел има просто удоволствие от карането на висок локомотив и усещането за висини.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #97
                До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                По принцип досега би трябвало да си усетил, ако има някакви вибрации.
                Защото за къс Патрул обикновено не се препоръчва повече от 2-3" лифт заради късия кардан.

                Човек, това е НИСАН.....
                LZ1VMH

                Коментар


                • #98
                  До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                  А не може ли да продължи още малко нагоре тръбата и да се поизправи плавно, така ще си дойде на мястото, просто сякаш е леко къс тоз "шнорхел"...

                  Коментар


                  • #99
                    До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    А не може ли да продължи още малко нагоре тръбата и да се поизправи плавно, така ще си дойде на мястото, просто сякаш е леко къс тоз "шнорхел"...

                    Може, всичко може....
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                      Следя темата с интерес още от първото и издание/ Закупуването на джипа/. ПОЗДРАВЛЕНИЯ за мерака и старанието. Като си взема и аз нещо подобно, а този момент наближава със "страшна сила" ще те търся да направиш и за мен нещо толкова красиво и здраво. Ако имаш възможност снимай го пак на фона на другите джипки за да видим ефекта от гумите.
                      Nissan Pathfinder 2.5 dci

                      Коментар


                      • До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                        Човек, това е НИСАН.....
                        На мен ли ми казваш?!? Само че (колкото и да е невероятно) дори и Патрулите се чупят. Отнема повече време, отколкото при други, но ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                          Дочаках и новата система тип "бедлок" на фирмата "Стоун".
                          Иновационна система, характерна с лекотата на монтаж, възможноста да се кара по-нормални пътища, ниска себестойност и възможност за монтаж на практически всякакви джанти.
                          Системата представлява една вътрешна гума с малък размер, която е покрита с твърд плат подобен на кордува. Тази вътрешна гума се помпа на 3.3 до 3.5 ат. Това високо налягане автоматично залепва бордовете на основната гума и дава възможност за карането с произволно налягане. При нужда е възможно в основната гума изцяло да се спадне налягането. Цялата тежест на джипа минава върху малката вътрешна гума и исновната гума остава неразбортирана и ненарязана от джантата.




















                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                            Захванах се с монтожа на новата система. Предварително изгледах филми с инструкции.





                            Първото нещо с което се започва е определянето на мястото на вътрешната гума и най- вече на отвора за винтила.










                            Мястото го определих с известно притеснение. Все пак го правех за първи път, при това на чисто нова джанта.




                            Последва работа с бормашина.






                            Последващ основен отвор- ф8.







                            Проба на отвора с новата вътрешна гума.










                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                              За проба монтирах целият въздушен бедлок без основната гума.
                              Беше ми интересно как ще изглежди и честно казано исках да изпробвам дали наистина ще издържи системата на високо налягане.














                              LZ1VMH

                              Коментар


                              • До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                                Dali ще държи толкова здраво външната гума колкото бедлока с болтовете ?
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X