Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    А ще имали мотора силици за новите гумета?????

    Е не е Субару RS.
    Набирането става плавно и се усеща цялата сила на двигателя. В смисъл развърташ го бавно, но с наслада.
    Машината не я мъча и не я вкарвам във високи обороти. Усещането е страхотно.Развъртането е плавно, като за една голяма машина. Набере ли обороти не усещаш разлика от предишните гуми. Много стабилно стои на пътя. Неравностите ги няма за нищо и малки камъни и бордюри ги прелита.
    Проходимоста е космическа. Блокажи не ми трябват вече. Гумата стои уникално меко и цялата возия се подобри.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #77
      До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Качването на 33-ки на Y60 определено се усеща. Вярно, че на 61-цата кончетата са повечко, но 37" ...

      Е, плановете може да включват и смяна на двигателя (или поне слагане на по-бавни дифове).

      За сега не виждам смисъл. Машината ме задоволява (на този етап).
      LZ1VMH

      Коментар


      • #78
        До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

        Влади, добре те задоволява , то ние знаеме твоя садизъм , ма за каде праиш тая джипка , то има и пътища по нашата планета то следваща та ти стъпка явно ще бъде танк тц,тц луди хора
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #79
          До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

          Гумите определено не са големи, дори малеят. Самият Нисан е с внушителни размери и съответно гумите някак изчезват в търбуха му.

          LZ1VMH

          Коментар


          • #80
            До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

            Следваща стъпка е направата на въздуховода.






            За лекота при работата свалих калника.










            Мястото от където двигателя е взимал въздух.






            Новото място от където ще става въздохозабора.











            Едно от хилядите слагания и махания на калника.
            Наложен е чертежа от който трябва да сваля отворите.




            След малко ще настане момента на истината-демек на изрязването.








            Дупката е направена. Дали е на точното място ще видиме.

            LZ1VMH

            Коментар


            • #81
              До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.





              Това е причинителя на дупки. Реших да използвам плазмата. Този уред удивително бързо успява да се справи с подобни неща.
              За първи път рязах отговорно място с него и съм доволен от резултата.





              Работата не мина без намесата на шкурка.





              ОТК-то мина.
              Даде полезни съвети и замина да пие кафе.






              Шнорхела стана добре. Доволен съм.
              Има неща, които ме притесняват.... Например като завали дъжд какво правя, освен че пълня двигателя принудително с голямо количество вода. Явно в дъжд не се кара.

              LZ1VMH

              Коментар


              • #82
                До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                Следваща стъпка беше повдигането. Тъй като имам два инча и половина окачване реших оставащото повдигане да бъде с подложки.
                Риска от смачкване на инчовото окачване при слагане на подложки не е голямо. Подложките са оригинални и с размер 30 мм.



















                Винаги съм се възхищавал на огромните ходове на Нисана. Красиво е да се гледат дългите и масивни пружини. Здравина и красота лъхат от всеки елемент в тази машина.


                LZ1VMH

                Коментар


                • #83
                  До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                  Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                  ... Например като завали дъжд какво правя, освен че пълня двигателя принудително с голямо количество вода. Явно в дъжд не се кара.
                  Досега още не съм успял да напълня ни един от двата двигателя с дъждовна вода ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Досега още не съм успял да напълня ни един от двата двигателя с дъждовна вода ...

                    Явен пропуск от твоя страна.
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #85
                      До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                      ... Например като завали дъжд какво правя, освен че пълня двигателя принудително с голямо количество вода. Явно в дъжд не се кара.
                      Досега още не съм успял да напълня ни един от двата двигателя с дъждовна вода ...
                      Тук става дума за друго.
                      Погледни тази снимка и обърни внимание на положението на чашката/ човката или както се нарича въздугозаборника (най-високата точка) на шнорхела.



                      Нормално шнорхела в горната си част се извива вертикално, и така се монтира накрайника, който в случая не стои вертикално, а следва линията/ наклона на шнорхела и на колонката.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Тук става дума за друго.
                        Погледни тази снимка и обърни внимание на положението на чашката/ човката или както се нарича въздугозаборника (най-високата точка) на шнорхела.
                        Нормално шнорхела в горната си част се извива вертикално, и така се монтира накрайника, който в случая не стои вертикално, а следва линията/ наклона на шнорхела и на колонката.
                        Не го бях забелязал. Вярно, че стои странно. Какъв е шнорхелът?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                          Така изглежда след повдигането, шнорхела и новият багажник..













                          Уазика малее в далечината.







                          Калта е от тест полигона. Не се стърпях и го тествах....










                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • #88
                            До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                            Просто невероятно привлекателен

                            П.С Това да не е някоя китка здравец закачена на багажника отзад

                            Коментар


                            • #89
                              До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                              Аз друго да питам - как се отразява на карданите/каретата толкова лифт? Ако смятам правилно приближава 10 см ? 2.5"х2.54+3

                              Коментар


                              • #90
                                До: Направа на Patrol GR (Y61) за походи.

                                Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                                Просто невероятно привлекателен

                                П.С Това да не е някоя китка здравец закачена на багажника отзад


                                LZ1VMH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X