Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Е нали има активен дебитомер, значи не е хич насляпо.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      Е нали има активен дебитомер, значи не е хич насляпо.
      подозирам, че данните от дебитомера се ползват главно за управление на EGR-а. Но е възможно да се води и по дебитомер.

      Мдаа, това е японският вариант на Bosch EDC15. Такова еку не съм отварял нито виждал. Ако ти се занимава най-добре е да го отвориш. Тогава ще може да преценим какви чипове са ползвани за памети, архитектурното им разположение. Почти съм сигурен че са 2бр PLCC32 EPROM (27c010). Ако е така ще го направим. Имам флаш чипове 29F010B, както и цокли PLCC32. Ще ти изпратя да си ги запоиш и да прочетем разпоените щатни такива. Тогава ще видим кое и как ще се процедира. Но няма вариант да не стане, просто ако е нещо съвършено различно от Бош системите, в което се съмнявам, ще ни трябва повече време да локализираме и дефинираме необходимите ни "карти".

      Поздрави

      п.п. винаги можеш да звъннеш да коментираме темата

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Ето една снимка. Компютъра е за австралийска Навара със същия мотор, евентуално.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:navarazexel.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5781501

        Ето още:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_20.JPG
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5781502
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ето една снимка. Компютъра е за австралийска Навара със същия мотор, евентуално.
          [ATTACH=CONFIG]948455[/ATTACH]
          Ода PLCC32, на снимката се виждат поставени (кафевите) цокли. Може да му се пробваме ако си навит

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Относно пренадуването - по дебитомера , текущи обороти и педал на газта си изчислява количеството и момента на впръскване. Обаче когато EGR-а е отворен и пуска гадости в цилиндрите, при едно и също количество гориво и въздух, горенето е с различна температура и скорост, от там и различна температура и скорост на изгорелите газове. Компютъра си мисли че при така отворен EGR и това количество въздух горенето би-трябвало да е някакво си, а то при запушен EGR е друго. И понеже датчика за налягане са го сложили бщо взето за украса, а датчик за температура на изгорели газове фабрично няма, заради по-високата температура и скорост на изгорелите газове надува повече, отколкото си мисли компира че би трябвало. Част от ефекта се компенсира от по-високото показания на дебитомера заради повечето влязъл въздух, но без газове от EGR-а горенето просто е друго, както и изгорелите газове.

            Общо взето това е обяснението за пренадуването при запушен EGR и аз поне не се сещам за причина да не се съглася.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Ода PLCC32, на снимката се виждат поставени (кафевите) цокли. Може да му се пробваме ако си навит
              Да го докарам до там, пък ще го мислим. То аз и програматор имам за тия чипове, или поне би-трябвало да имам. Не знам само преходник за PLCC дали имах - доста време събира прах по шкафовете.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Да го докарам до там, пък ще го мислим. То аз и програматор имам за тия чипове, или поне би-трябвало да имам. Не знам само преходник за PLCC дали имах - доста време събира прах по шкафовете.
                Няма дерт за програматора, ако нямаш ще ползваме моя, но така или иначе ще ти трябва да може да си правиш донастройките в последствие .
                Когато сколаса - звънкай и действаме

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Да разбирам че от мен се иска да сваля чиповете, да ги прочета и да ти пратя файловете, като междувременно си запоя цокли?

                  ПП: А може ли да се сложат двойни памети и да им цъкам по едно краче между 2 варианта за настройки, или ще се види като прочета чиповете?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Да разбирам че от мен се иска да сваля чиповете, да ги прочета и да ти пратя файловете, като междувременно си запоя цокли?
                    Хапсолютно!

                    А аз ще ти изпратя ако си нямаш флаш чипове да си ги записваш колкото искаш и ще видя какво ще направя с файловете

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Добре де, и как най-общо става локализирането на картите? По аналогия от други компири, визуално по това как изглеждат или ?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Добре де, и как най-общо става локализирането на картите? По аналогия от други компири, визуално по това как изглеждат или ?
                        И така.
                        Отделно се продават "декодери" за двоичния файл. Те откъде идват е сложен въпрос, спекулира се че ги пускат от завода.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Добре де, и как най-общо става локализирането на картите? По аналогия от други компири, визуално по това как изглеждат или ?
                          Визуално как изглеждат и по стойностите конвертираните данни по абциса и ордината.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          И така.
                          Отделно се продават "декодери" за двоичния файл. Те откъде идват е сложен въпрос, спекулира се че ги пускат от завода.
                          И да, когато има "декодер" е най-сигурният и лесен вариант. Такива декодери се купуват от различни фирми, те как ги дешифрират си е техен проблем, но е факт че работят. Като се прибера вкъщи ще погледна дали нямам "Дамос"-ки файл за този компир.

                          п.п. ето на какво се натъкнах, мисля че е доста полезно инфо .
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 19-02-18, 15:10.

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ПП: А може ли да се сложат двойни памети и да им цъкам по едно краче между 2 варианта за настройки, или ще се види като прочета чиповете?
                            Че какво може да те спре?

                            Редакция:
                            Ако не намериш програматор или преходен цокъл, обаждай.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Може да ме спре единствено липсата на чипове с двоен капацитет в същия корпус. Иначе дори синхронно може да се цъка с една логика, по време на движение дори.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                п.п. ето на какво се натъкнах, мисля че е доста полезно инфо .
                                Нещо гледам, мигам, мигам и нищо не вдявам. Освен че имам EasyPRO програматор, който вероятно ще стане, другото ми е тъмна индия.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X