Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Датчик. Вероятно прекъснат кабел. На моя след 2 смени на датчик му извадих бушона и се рахатясах. При теб обаче ще пищи - трябва например да изключиш някой датчик.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      хм,че то няма да има тогава абс

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Ми няма да има. И ако питаш мен - за добро.

        ABS и сега нямаш, докато ти свети лампата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          При мен съм си направил принудително да изключвам ABS-а, защото когато си по черно е направо опасно да работи тази система/еле пък при стръмни спускания на кален или сипей с пясък и малки камъчета/.
          Компа не трупа грешка от изключването и след като го включа при следващото палене8де-факто така се рестартира компа на ABS-а/ той си работи отново.
          Та така...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Не съм екстремен в шофирането ,но не веднъж е сработвал когато се е налагало ,но опцията включ-изключ ми харесва .

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              То не ти трябва да си екстремен в шофирането...просто като се спускаш например по кално или пък песъчливо надолнище извън пътя и...нямаш спирачки.Системата сработва, усещаш вибрацията на педала, а джипа вместо да спира имаш чувството, че се засилва дори повече.След това идва завоя...времето свършва и...проблем
              Пробвай го на някой подобен терен с наклон, ама гледай да няма завой, а да е права стръмна отсечка и ще се убедиш в това, което ти казвам.
              То ако е нямало нужда, аз нямаше да си играя да правя опцията вкл./изкл.!
              Сега в момента в който изляза извън пътя и веднага с включването на хъбовете, изключвам abs-a!
              П.П.Между другото...много хора се заблуждават, че ABS-а е система която подпомага спирането!
              Това обаче е огромно заблуждение!
              Тази система помага при екстремно натискане на спирачката и блокиране на някое от колелетата да съумееш да запазиш управлението на автомобила...за сметка обаче на...по-дълъг спирачен път !
              Та така...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Абс-а помага , не е задължително да е екстремно спиране . Сега на леда и леко натискане на спирачката задейства абс и ти показва , че сцеплението е лошо , даже и на "чист" асвалт с тънък слой "лига" отгоре . Аз така и си тествам пътя ако имам съмнение . Това на леката кола , на джипа нямам абс и като тръгне да се пързаля дърпам крака от педала и не натискам съединител ( естествено и газта ) - винаги е по-добре да има задвижване ( ппх ) на колелетата за да те вкарат в пътя ( иначе ставаш "свободен електрон"). При слизане по наклон , ако се слиза на бавни , без натискане на съединител и внимателно боравене със спирачките по трудно ще блокира колело , а ако блокира , моторът ще изгасне и стигаме пак до варианта все едно си без Абс. Това е по разсъждения само , като казах нямам абс пък и не съм имал толкова екстремни ситуации.
                А това , че средностатистическия водач се справя по добре от абс-а при спиране няма как да го повярвам - може би по-малко от 10% умеят да го направят в една стресова ситуация.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  На тераното, поне на мойто а и предишното което имах, АБС-а на бавните сам се изключва.
                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                    На тераното, поне на мойто а и предишното което имах, АБС-а на бавните сам се изключва.
                    Дани това е много полезно ...де да имаше такава опция и на тъпия китайски пикап
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Ако го направите като на Любашки, с отделно копче за включване/изключване ще стане. Аз също съм го мислил това ама още не му е дошъл момента
                      Nissan Terrano 2.7 TDi
                      ----------------------------
                      Нещо което работи - не се пипа!

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                        Абс-а помага ....
                        А това , че средностатистическия водач се справя по добре от абс-а при спиране няма как да го повярвам - може би по-малко от 10% умеят да го направят в една стресова ситуация.
                        ABS-а помага наистина...ама при екстремно натискане на спирачката/то на лед екстремно натискане е едвам докосване /да ти остане по-управляема колата.Това обаче го прави както вече и писах ...за сметка на по-дълъг спирачен път!
                        Много хора си мислят, че тази система им помага да спират по-добре, ама не е така.Тя им помага да не губят управлението при екстремно натискане на спирачката, като предотвратява блокирането на дадено колело/колела и съответно по този начин спомага да не занесе колата и да тръгне неуправляемо на някъде!
                        Та в тоя ред на мисли...за да се справяш в някаква екстремна ситуация в която ABS- а да играе някаква роля, това е да можеш евентуално да вкараш в пътя занесъл автомобил.То ако това не го можеш за къде си, защото...де факто можеш да изпаднеш в същата ситуация, но не спирайки рязко, а подавайки повечко газ...тогава системата как ще ти помогне, ако не можеш да въртиш в правилните посоки геврека...
                        П.П. На моето Терано не съм забелязал на бавни скорости да се изключва системата.Принципно доколкото знам ABS-а принципно не се включва, ако колата се движи по-бавно от някакви километри/10-15-20км/ч.-вероятно е различно за всеки производител, а някои пък производители май въобще нямат такова ограничение.../
                        Може и ако си се движил с твърде бавна скорост , по тази причина да не ти се е задействала системата Даниеле...знам ли
                        При мен си работи и на бързи и на бавни, а аз по баирите малко не съм свикнал пък да карам съвсем бавно...В смисъл карам си нормално, обаче на моменти като се включи системата и ми се изправят косите, защото...завоя с урвата зад него много бързо идват...
                        Имайте предвид и още един фактор, който особено важи за движение извън асфалта.При движение и поради пресечения терен, често се случва джипа да скочи.Точно в този момент като набиеш спирачката обаче се включва ABS-а...дори само едното колело за момент да се е отделило от земята и системата го отчита.Обикновено обаче точно тогава пък човек не очаквайки подскока дори инстинктивно натиска спирачката и системата сработва с всичките + и - от това.
                        С практика доказах сам на себе си, че по черно ABS-а на мен лично ми пречи и без него джипа спира много по-добре и за по-кратко разстояние!

                        Та...сложих си копченце...чиста работа...
                        Последно редактирано от lubashki777; 23-01-16, 15:34.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Ами Любо преди с под 10 км/ч на лед натиснах по-силно спирачката и се задейства АБС-а и спирачния ми път беше нещо от сорта на 6-7 метра....
                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                            Ами Любо преди с под 10 км/ч на лед натиснах по-силно спирачката и се задейства АБС-а и спирачния ми път беше нещо от сорта на 6-7 метра....
                            А като изключи ABS-а и борави със спирачката по-внимателно?

                            На павета с ABS-а е много интересно, ако трябва да спреш рязко - след една такава случка и последвалото повторно прекъсване на някой датчик му дръпнах бушона окончателно. Сега и спирачния път и управляемостта зависят от собствените ми действия, вместо като се разбръмчи да се моля на всевишния да спре навреме.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Спарки неможах да ти разбера въпроса..?
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Ми казваш че преди се е задействал ABS-а и спирачния ти път е бил еди колко си. А след?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X