Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Това е размера на джантите, а други с тези параметри са на Опел Фронтера, някои Мицубиши Паджеро и Тойота Лендкрузър.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #47
      От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      От фронтера оригиналните са по-прибрани. От паджеро са със сантиметър по-изнесени. От Тойота 90/120/4ръбър май стават, ама май и те в оригинал са по-прибрани или същите като терановите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Мисля,че и от Патрол стават/не говорим за централен отвор и беждуболтово разстояние-за това сигурно,а за ЕТ-то...защото щом се търсят на втора употреба,то ще са оригиналните за определен модел джип/
        Ако ще са нови...ами има китайчета по около 400-450лв. комплекта и се намират на ЕТ 0...което е и макса за разширяване на Тераното/аз съм с такива/
        Според мен си търси джанти с ЕТ 0...защото в един момент ако ти дойде на акъла да повдигнеш машината ,ще е хубаво и да я разшириш малко настрани за компенсация на стабилността,а сега така или иначе ще даваш пари за джанти
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #49
          От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
          Мисля, че си е здраво, но накладките трябва да сменявам скоро време

          ПП: Terrano - Централен Отвор-100---PCD-6x139,7mm - Това ли е размера за джантите за тераното? И от кой друг джип стават?
          Доста омазани ми се виждат накладките, та за това. Поне това се вижда от снимките.

          Относно болтовете - търси начин да ги уеднаквиш поне на това колело, че при първо ходене на гумаджия ще ги объркат, ше ги нанижат я накриво я по друг начин с гайковерта, и после пак ще имаш същата разправия. Най-добре си намери с нужната стъпка (мисля че терановата стъпка на резбата беше 1.25мм). Знам че са малко трудни за намиране, но точно в тая част най-добре всичко да си е в оригинал. На гайки имаше български производител (купувал съм), предполагам могат да ти направят и болтове, а може да имат и налични. Поразрови се в google - аз от там ги намерих.

          Относно накладките - не скоро, а вече са за смяна. Едната в единия си край до колкото виждам е почти на нула.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Мерси за съвета, но докато намеря еднакви болтове ще внимавам при гумаджията.

            Имаше някакво масло в спирачния барабан, предполагам са сменявали при полуоската някоя гарнитура, защото не е спирачна течност и от това съдя, че цилиндърчето е здраво, а за исносването на едната накладка мисля, че е от това масло което е останало в барабана? Възможно ли е.

            пП: Джантите какво ЕТ трябва да са?
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #51
              От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Оригиналните джанти са ЕТ+24 или ЕТ+25.

              Маслото - там семеринги се сменят като текне, а това се случва минимум след 200000км. Гарнитура има отвън, където се 4-те болта между главината и ръкава на дифа. Наклони джипката на една страна към съответното колело и виж дали не тече. На твое място бих огледал обстойно всичко около семерингите и лагера. Там не трябва да е мазно!

              Накладката може да е износена от неправилно регулиран апарат или прекалено стегната ръчна спирачка например. Не изключвам и варианта да е сменена само едната накладка, макар че не виждам смисъл, при положение че обикновено се продават 4-те в комплект.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Не е мазно. Може да е сменявано преди това, но сега няма течове отвън, а това в барабан предполагам, че е останало при смяна на семеринг или някакъв друг ремонт ?! Имам още един въпрос: Маслото в задния диф препоръчително ли е да се сменява ако си е хубаво маслото или само да се долее. Все пак в завода както е сипно това масло е по-читаво от това което продават. То не се знае дали е сменявано, а ако е сменено е хубаво да се смени с ново защото не се знае какъв боклук е сипан Колко време се кара след смяна на масло в диференциял?

                Поздрави!

                Малко снимки на джипката:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131012_150415.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5527383
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131012_151325.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5527384
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131012_151429.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5527385
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131012_151458.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5527386
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131012_151516.jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5527387
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131012_151549.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5527388
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #53
                  От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  12х1,25. са болтаците на тераното.
                  Гайки за джанти от лада някаква - по 1,60лв. бройката, малко са по-дълги от оригиналните, но пак са самоцентриращи се и са затворени.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    И как ще разбереш дали маслото е хубаво? Правиш му химически анализ чрез душене ли? Според сервизното ръководство се сменя на 60000км или 3 години. Може да си почти сигурен че при теб нито едно от двете не е спазено, освен ако предния собственик чинно не е ходил на фирмен сервиз и спазвал всички сервизни интервали. Спирачна течност се сменя на 2 години. Греста на предните колела също на 2 години. И това със сигурност не е спазено.

                    Знам за градските легенди че масла на дифове не се сменят хич. Ама аз сменям абсолютно всички флуиди при покупка на автомобил, независимо как изглеждат, миришат и т.н. После - си гледам сервизните интервали и действам по тях. Не съм абсолютен педант естествено - спирачната течност например си я търкалям от 4 години насам. Греста смених, защото смених лагери (между другото - провери си луфта на лагерите на предните колела и регулирай ако трябва - масово внесените са с луфт).
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Коя грес на предните колела?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                        Коя грес на предните колела?
                        На лагерите на предните колела. Страница MA-7 от ръководството.

                        Което значи че на всеки 2 години трябва да се махне хъба, да се разглоби главината, да се измият лагерите, да се сложи нова грес, и да се сглоби и регулира хлабината (която трябва да е нула - даже има лек натяг). Това би гарантирало едни поне 200000км живот на лагерите, само дето почти никой не го прави, лагерите се карат дълго с луфт и стара грес, износват се на елипса, и после даже да ги регулираш след няколко месеца пак правят луфт. Тоест - за смяна са, нищо че не шумят. Нормално лагерите за 2-те години между смените на греста не трябва да правят никакъв луфт. Моите са горе-долу на толкова от последния реглаж и луфт нямат - нятага си им стои даже.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Има ли спецификация каква точно грес се слага?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Обикновена литиева грес. Сега, желателно е някаква качествена де. Има варианти и за разни други греси, дето държат на вода включително, но лично не съм пробвал. Предпочитам да са ми в ред семерингите и да няма нужда да мисля за водата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                              Явно не са изтрили овявата от продавалник. Иначе в мобилето я няма. Тоя джип купих аз само, че няма ESP, ASR/Тракшън контрол което не е много от значение за мене.

                              То и аз търся щора, магазин за CD чейнджъра и ако става въпрос за същия леген който е като голяма стелка в багажника, и него търся Седалката 3ти ред съм я взел от тераното с кръглите фарове
                              Имам и леген и СД-чейнджър

                              Коментар


                              • #60
                                От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Можеш ли да ги снимаш и 2те? Продаваш ли?
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X