Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    За филтъра ще го погледна пак след 1-2 месеца примерно, но зимата толко прах няма или след 6 месеца, все пак зимата ще е свършила до тогава, а е и 20 лв. не 200 може да се смени лесно. А и ако имате проблем с парното, сменете филтъра, няма такава разлика. На 4 степен немога да си чуя радиото

    За люка че погледна за тези каналчета. А за конденз и аз си мислех, но всеки път ли така ще прави през зимата? А и другото е, че като съм я мил а и като е било по топло времето също ме е валял обилен дъжд, а и съм го оставял на място, ми не е имало течове. Другия вариянт е да сложа някакъв от тия влагоуловителите, но надали ще върши работа и то зимата, като постоянно се влиза с мокри и заснежени обувки. Мислих и над вариянта ако свалям тавана да сложа изолация, но дано не ми се налага. Ако е от конденз трябва да мисля да оставям малко отворен люка по време на движение или като го спирам и е под някой навес или закрит паркинг.
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Филтъра нормално се сменя 2 пъти годишно. Като си го сменил сега би трябвало да изкара поне до началото на лятото, ако не и средата. Аз обикновено сменям юни-юли, и после октомври-ноември. Това с такива като твоя. Колко ще изкара Denso-то ще видим.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        В 4-те края на люка има шлаухки отвеждащи водата в калниците. С дълга тел ги шомполирай да се отпушат. После налей вода в ваничката на люка за да видиш дали заминава. Ако не продължавай да шомполираш.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Намерих само 2 каналчета, с кабел не с тел без проблем си влиза навътре, изсипах 1 литър вода и си се оттичаше. Мисля, си че прави конденз самото стъкло на люка и се чудя дали да не го изолирам по някакъв начин отвътре, но незнам с какво? По ъглите ще му сложа силикон за всеки случай и от вътре и от вън (по уплатненията) за да си остане отваряем люка. Изсипвах и вода на затворен люк, ми нямаше проблем и за това почвам да си мисля, че е от конденз. Идеи за изолация от вътешната страна на стъклото, не по дебела от 1 см?

          Поздрави!
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
            Намерих само 2 каналчета, с кабел не с тел без проблем си влиза навътре, изсипах 1 литър вода и си се оттичаше. Мисля, си че прави конденз самото стъкло на люка и се чудя дали да не го изолирам по някакъв начин отвътре, но незнам с какво? По ъглите ще му сложа силикон за всеки случай и от вътре и от вън (по уплатненията) за да си остане отваряем люка. Изсипвах и вода на затворен люк, ми нямаше проблем и за това почвам да си мисля, че е от конденз. Идеи за изолация от вътешната страна на стъклото, не по дебела от 1 см?

            Поздрави!
            Неопрен или фибранова положка,ама първо се убеди дали е конденз.Люка си се запотява... нормално.......????

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Ами немога да намеря друга причина защото не се вижда и не винаги тече. И друг път е валяло силно и съм мил колата и не е влизало вода от там, а това беше на по-топло време, и конденз по-малко е имало. Немога да си обесня? И на старото терано имах люк ама теч нямаше нито зимата нито лятото.
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Здравейте. Тъй като не ми се седи вкъщи реших тъй като имам малко битумна изолационна лента с фолио да го използвам по вратите. Направих задна дясна, че от време на време имаше някакви вибрации и реших да шумоизолирам. Незнам колко е ефективно, но поне спря да тропкат корите. И така

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1817.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5541926
                Свалянето на кората става като отвъртите 2 винтчета, едното в пепелника, а другото в дръжката, като в последствие разбрах, че може да се мине и без да се сваля дръжката, но..
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1818.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5541927
                операционната маса беше обширния багажник на джипа

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1819.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5541928
                малко пластмасарии

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1820.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5541929
                малко битумна лента и от вътрешната страна на вратата, да обира вибрациите,

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1821.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5541930
                и гумено уплътнение ползва се за изолация между гипсокартон и металните профили, зад лайсните които жаключват и отварят вратата

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1822.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5541931
                кората почти е готова. Стана 2 пъти по тежка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1823.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5541932
                Малко гафер по ъглите на говоритела, че "Тома неверник" нали знаете, може и там да има вибрации

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1824.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5541933
                последва размекване на лепилото на найлона с пистолет за горещ въздух ( с него лепих и битумната лента ) и гафер на места където мисля че е нужно

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1825.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5541934
                сглобяване на вратат и преминаване към предна дясна врата.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1826.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5541935


                Реших да направя изолацията на предна дясна врата, че имаше тропкане от време на време, и не сбърках че направих нея. Бяха се разхлабили 2-та винта които държат моторчето на стъклото (по точно прилича на някакво цилиндърче)

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1827.jpg
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5541936
                кората вече е в багажника

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1828.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5541937
                Тъй като нямах лепило и не ми се ходеше до магазина, реших да заздравя щипката с силикон, гафер и битумната лента. Беше тръгнала кората да се чупи точно при щипката и да я подсиля.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1829.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5541938
                Почти е готова кората.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1830.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5541939
                И да видя кучето какво прави

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1831.jpg
Прегледи:2
Размер:112.6 КБ
ID:5541940

                Последва привързване на кабелите към вратата тъй като едната щипка не беше закачена и пак тропкането идваше и от там
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1832.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5541941

                изолация на вратата, пръскане с спрей за кухини, на предишната врата забравих, но ..
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1833.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5541942

                лепене на найлона, малко гафа, и сме готови.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1834.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5541943

                Има ефект, но ми свърши битумната лента. Като си намеря ще направя и другите 2 врати и багажната.

                Намазах уплътненията на люка с силикон от вътре и отвън да видя дали ще спре капченето, но проблема е че не иска да се затвори люка. И вчера ми го направи този проблем но се оправи, а сега неще. Нито на контакт, нито като е запалена. Задържам копчето и през 5 секунди се чува едно леко щрак щрак около моторчето на люка. Сега седи отворен но само задния край нагоре, не целия. За сега не е проблем, защото е под навес, но дайте идея как да го затворя?

                Поздрави
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Да не е влезнало камъче и да подпира.Преди години един познат с Ауди 80 му се напълни в дъжда купето с вода заради камъче и...незатворен люк...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Ами не поне не видях дори боклуци да има отгоре. В каналчетата за оттичане са си чисти. Обаче защо не иска да тръгне да се затваря? Натискам копчето натискам люка да се затвори но ... дайте идея как може да стане, дори и ръчно?

                    Поздрави!
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Здравей колега, под пластмасовото капаче на копчето за люка има за ръчно затваряне.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Немога да се сетя за кое точно става въпрос колега. Можеш ли да направиш 1 снимка? Как изглежда?
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Здравей колега сега гледах ръководството и има пластмасово капаче, което се сваля и под него има отвор, който с подходяща отверка се задвижва. Опитах се да сложа част линка, но не успях. Опитай се да изтеглиш ръководството ще ти е от полза.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Благодаря колега. Можеш ли да ми кажеш в коя секция на ръководството го намери, защото на мене ми излизат на 2 страници за люка: BT и EL.
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Хи, от ръководството излиза Глава 1, страница 1-21 иначе от пдф е 12стр. Това е първата страница, където има обяснения за таблото копчетата и т.н.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Явно сме на различни ръководства. Мойто се води за терано 2002 R20 и е на отделни PDF документи. Можеш ли точно това за люка да ми пратиш? Самия файл?
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X