Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Бакалов, благодаря за снимките. Станало е екстра. Бронята изглежда много добре.

    Любо, не е гайка с шайба, а гайка с периферия и не е никаква екзотика, или поне не мисля че е. Със стандартна стъпка се намира лесно, със ситна малко по-трудно. От Eвроболт съм ги купувал.

    Махни ВСЯКАКВИ шайби от там. Ако искаш прати данни - най-късно до другия понеделник мога да ти пратя 4 по еконт или спиди.
    Просто са ми на село, където правя биалетите и носачите, а до там ще ходя уикенда най-късно. Ще видя дали има налични в тукашния евроболт - няма причина да са свършили.

    ПП: Другото и име е "фланшова гайка".
    Последно редактирано от sparkybg; 26-10-15, 22:07.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Черните пружини на снимката са от Терано ДЪЛГА база... Разликата ще е по-голяма от 40мм ако е мерено щатно Терано (Trailmaster дават 50мм,а има и 80мм)
      Последно редактирано от radones; 26-10-15, 23:39.

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Traimlaster пружините са уникално товароносими и не улягат с времето. Моите са на 7 години вече. Слягането не е повече от сантиметър, и то в първата половин година. От тогава не са мръднали.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Бакалов, благодаря за снимките. Станало е екстра. Бронята изглежда много добре.

          Любо, не е гайка с шайба, а гайка с периферия и не е никаква екзотика, или поне не мисля че е. Със стандартна стъпка се намира лесно, със ситна малко по-трудно. От Eвроболт съм ги купувал.

          Махни ВСЯКАКВИ шайби от там. Ако искаш прати данни - най-късно до другия понеделник мога да ти пратя 4 по еконт или спиди.
          Просто са ми на село, където правя биалетите и носачите, а до там ще ходя уикенда най-късно. Ще видя дали има налични в тукашния евроболт - няма причина да са свършили.

          ПП: Другото и име е "фланшова гайка".
          Да знам, че не е гайка с шайба а е гайка с периферия, ама нали периферията прилича на шайба и затова така се изразих.По нашите магазини и складове, те такова жУвотно нема, а и не е имало.
          Трябват ми 4бр за резба м12х1,25...
          Ако не ти представлява трудност или ангажимент изпрати ми 4бр. по Спиди на адрес:
          Стара Загора ул. "Воевода Стойно Черногорски" 39
          Получател фирма Ауто Хит ООД
          тел.650065

          П.П.Не е спешно, така или иначе сега съм ги притегнал от ляво и са с лепило, а ми интересно какво ще стане с този монтаж.Та когато имаш време, без да те ангажирам нещо фрапантно.Принципно Спиди ни имат вкарани координатите, защото сме им корпоративен клиент, но все пак имаш ги по-горе!
          Предварително ти благодаря братле!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Трябват ми 4бр за резба м12х1,25...
            Предвид това:
            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Принципно от долната страна към носача при изработката не съобразихме и шпилката ми е с нормална резба
            Защо са ти 4, ако резбата към носача е нормална? Аз имам само със ситна резба такива. Такава гайка се слага само към шангата и само към носача. Другите 2 са обикновени самозаконтрящи се с пластмасов пръстен, дето ги има навсякъде.

            Нещо друго се сещам, впрочем. Ти спомена че горен и долен тампон са ти еднакви. Аз ползвам различни, като на горния вътрешната втулка е с почти 2 пъти по-дебела стена от на долния. Това ако си с болтове като моите горе няма значение, но ако си с обикновен болт има - контактната площ между втулката на тампона и щангата е по-голяма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Предвид това:


              Защо са ти 4, ако резбата към носача е нормална? Аз имам само със ситна резба такива. Такава гайка се слага само към шангата и само към носача. Другите 2 са обикновени самозаконтрящи се с пластмасов пръстен, дето ги има навсякъде.

              Нещо друго се сещам, впрочем. Ти спомена че горен и долен тампон са ти еднакви. Аз ползвам различни, като на горния вътрешната втулка е с почти 2 пъти по-дебела стена от на долния. Това ако си с болтове като моите горе няма значение, но ако си с обикновен болт има - контактната площ между втулката на тампона и щангата е по-голяма.
              Спарки, 4бр. защото горе към щангата и в противоположния край искам също да сложа такава гайка.Както вече писах, изработиха ми същия детайл за горе и от ляво вече е подменен/в дясно просто не се развива и на тоя етап ще тго оставя така да видя какво ще стане/.Проблема е, че като не намерих такива гайки с периферия на м12х1,25 и сложих стоманени федер шайби и стопорни гайки с лепило против развиване от синьото.
              За от долу де-факто също ми трябват такива шайби, ама вече с резба м12 нормална/май по 1,5/.Въпроса е, че ти спомена, че имаш накупени такива със ситна резба и за да не се разкарваш до магазина не споменах въобще за долните.
              Ако обаче имаш път ще ми трябват и 2бр. от този тип гайки, но със стандартна резба.
              Та така...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Да слагаш от външната страна (откъм тампона) такава гайка е безпредметно - няма къде да легне периферията и. Аз пак мога да ти пратя, ама няма да ти свършат никаква работа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Да слагаш от външната страна (откъм тампона) такава гайка е безпредметно - няма къде да легне периферията и. Аз пак мога да ти пратя, ама няма да ти свършат никаква работа.
                  Като се замисля си прав.Значи ми трябват две такива на м12х1,25 и две на м12 с нормална резба за отдолу...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                    Очаквайте скоро: Окончателно (надявам се) решение на проблема с централната щанга + подобрение на поведението на кормилното управление при неравности. Почти всичко със заводски части.

                    Жокерче:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020806.jpg
Прегледи:2
Размер:138.8 КБ
ID:5689183
                    Последно редактирано от sparkybg; 28-10-15, 22:57.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Благодаря на Спарки за Невероятните красоти . . . уникално здрави и професионално направени носачи . . . мисля че ще съм абонат за биалетките и очаквам с интерес последните подобрения

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Някой да е сменял дълга/централна кормилна щанга и да си пази предишната? Моята старата съм я скрил от себе си много успешно някъде, а трябва да премеря дали конуса към рамото на кормилната кутия и конуса към рамото на паразитния хебел са еднакви, или не.

                        Та ще съм благодарен ако накой има свалена централна щанга под ръка, да и премери конусите на болтовете в горния и долния им край.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Аз имам свалена щанга. Ако искаш мога да мина да ти я донеса, пък ти да си мериш каквото ти трябва.

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Ако ти е удобно да минеш, няма да се дърпам. То е въпрос на 2 мерения с шублер, така че няма да се наложи да ми я оставяш дори. Само кажи как ти е удобно да се организираме.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Утре мога да мина. Ще скокна до теб, няма да ми е проблем, само ми дай точния адрес на магазина. Ако искаш да се разберем направо по телефона.

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                а трябва да премеря дали конуса към рамото на кормилната кутия и конуса към рамото на паразитния хебел са еднакви, или не.
                                Сигурно са еднакви щом на возило с десен волан беше сложена средна щанга от нормално Терано!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X