Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер Мицубиши Л200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Всеки един детайл сме го мислили и изработвали само двамата със съпругата ми, което ни отне много време, усилия и включително- кеш, но накрая се получи точно, както си го представяхме:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2DE29E66-0EC7-49CF-B20A-7F1A5FD50E87.jpeg
Прегледи:721
Размер:575.2 КБ
ID:6877280

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3E020935-D386-4443-97F2-22DB6983DC3C.jpeg
Прегледи:721
Размер:642.4 КБ
ID:6877281

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:77B5E018-7DA7-4D52-8FB3-55414A743E11.jpeg
Прегледи:703
Размер:804.0 КБ
ID:6877282


    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
      Баси: смених ресьорите, че бяха одъртели и сега трябва да мисля вариант да вдигна колесара или да смъкна теглича:


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D5E5A13F-4245-4CEF-AA11-BA4D10A43151.jpeg
Прегледи:1109
Размер:909.5 КБ
ID:6860786
      Два варианта за теглича:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00069.jpg
Прегледи:705
Размер:23.8 КБ
ID:6877321 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00070.jpg
Прегледи:704
Размер:33.5 КБ
ID:6877322

      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #78
        Като го натоварих с цялата покъщнина, височината си дойде на мястото. :-)
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Колегата е прав, гледай да не "пуснеш котва" някъде.
          Преди 3-4 дни на магистралата се разминах с композиция като вашата, точно със сгъваемата къщичка отгоре, само дето отзад РИБ-а беше доста голям.

        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Играх го тоя филм вече: когато стигна до черно, свалям цялата планка с номера, вдигам двигателя почти хоризонтално и си джиткам. В края, опира само шасито от долната му част, но се плъзга безпроблемно- ако трябва да дам назад е ясно, че ще стане весело. В средата, при теглича, пък отдолу се подава рулевото колелце и грижи няма.
          При всяко положение, това е временно решение и ще сменям търкалетата с по- големи, но е свързано със сметки и отново- с пари. Трябват ми три джанти с три гуми, нови калници, но най- важното е, че не съм сигурен дали главините могат да понесат по- големи гуми…

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Теглото нали остава приблизително същото? Щом са държали на същото тегло, както досега, не би трябвало да има проблем.
          Ако ти се занимава, можеш да вземеш джантите от колегата и с някакви износени гуми, колкото за пробата да видиш какво се получава. Калниците може и временно да се свалят, идеята е да се види смисъла. Може би и пробно каране да се види как стои колесара на пътя.

      • #79
        Здрасти чета и скедя с интерес. И понеже вчера сикупих л200 да си тегля пчеларските платформи. Ми е и интересно откъде мога да си купя корубата къщичката. Попринцип имам каравана но исках боен кемпер за риболов 4х4 за целта бях се засилил към wv T5. Но при условие че и ам л200 твоя вариант е страхотен

        Коментар


        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          Читава коруба е по скъпа от джипа.

      • #80
        Здравей, колега!

        За съжаление, както са писали по- горе читава коруба е по- скъпа от самия автомобил, макар и да има изключения. Има един специализиран форум за такива играчки: аз самия бях пуснал да си продавам къщичката в него, че ми се въртяха разни други мухи в главата.
        Разгледай офертите, може да попаднеш на интересно предложение, но ако цената е добра, ще ти трябва и доста ТНТМ:

        https://demountablecampergroup.com/v...=5&start=12030
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #81
          Здравейте отново!

          Малко е позамряла темата, та да внеса доза свежест.
          Студения период е време за поправки, та за тая зима си бях набелязал две неща- смяна на скъсания маншет на покрива и преправяне (затваряне) на кутиите за багаж.


          Маншета беше скъсан още при закупуваното му, но толкова неща имаше да се преправят, че миналата зима не ми остана време за него. След това цяло лято ползвах кемпера доста усилено и като краен резултат плата сдаде описа тотално. Освен, че се бе скъсал на бая места, смърдеше на старо, а и това черно, лятото не беше хич приятно.
          Доста платове гледах и търсихме на нашия пазар, обаче Сашо Icerunner ми даде страшен жокер- едни холандци, Esvo, дето имат буквално от пиле- мляко. Напоръчахме бая неща- платове, комарници, ципове, специални конци. Всичко излезе около 380 евро, което е смешна цена на фона, на това което ми искаха тук, особено пък и с оглед на качеството. Двоумихме се дълго между стандартните платове 420 гр/м, но накрая решихме да вземем Airtex с някакво слънцеотблъскващо покритие. Мноооооого тегав плат- все едно шиеш ламарина. Супер плътен и здрав материал (дават го най- здравия, изобщо), дишал, не пускал вода и пр. Времето ще покаже дали става или ще го сменяваме с друго. Взехме и некви конци, дето ги препоръчваха за тоя плат, макарата 15 евро. Тъкмо реших, че са ни хлъзнали яко с конеца, щото същия на вид конец тук е 2.50 кинта. Да, ама като опитах да го скъсам с ръка , разбрах що е 10 пъти по- скъп. Купих плат за банята, разни закопчалки, абе бях като Алиса в страната на чудесата.

          Решихме да направим прозорците два пъти по- големи, а освен това сложихме и огромен прозорец над задната врата. Сега вътре е страшно светло и приятно.

          Ето част от процеса и крайният резултат, сравнен с предишното състояние.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3152.jpeg
Прегледи:406
Размер:477.0 КБ
ID:6918754

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-68970179672335ee85668e5ca819e4539d3a3d974ab5f40092fa900b9095cd55_271546f0620.jpg
Прегледи:394
Размер:234.0 КБ
ID:6918755

          Преди:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2023-04-06 at 22.46.16.png
Прегледи:396
Размер:948.3 КБ
ID:6918756

          И сега:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-8d809bffa73b567cf41b5966ef859e4dfd4673cc9a62213e586b2f3a80cb115f_271546f24fa.jpg
Прегледи:393
Размер:194.2 КБ
ID:6918757

          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            С какво шихте този плат ?
            Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 07-04-23, 11:50.

          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            С домашната машина, ама си беше мъка…

        • #82
          От отдавна ми се искаше да затворя и кутиите за багаж, които само бяха изрязани около калниците. Оказа се, че е супер удобно всичко в кемпера да е мобилно: сваляш кутиите, леглото и всичко останало за 5 минути и после миеш с пароструйката вътре. А, ако пък ти трябва да ползваш кемера като пикап, какъвто всъщност е, откриваш, че седемте бидона с грозде за вино, влизат безпроблемно!

          Реших да затворя дупките, които изрязах на кутиите със стъкломат. Не бях работил никога с този материал, но има достатъчно материали в тубата.

          Първо изрязах квадратни картончета и облепих калниците, за да им хвана извивката:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3132.jpeg
Прегледи:403
Размер:737.1 КБ
ID:6918763

          После ги облепих с тиксо и ги намазах с отделител:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3135.jpeg
Прегледи:395
Размер:639.8 КБ
ID:6918764

          Сбърках с избора на стъкломат- взех 600 гр/м, което за големи парчета е чудесно, но за малки извивки е мъка. Бая майки имаше, но стана някак- можеше да е и по- зле, поне пък е здраво:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3146.jpeg
Прегледи:394
Размер:649.1 КБ
ID:6918765

          Накрая малко черен гелкоут и ги оставям да съхнат:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3151.jpeg
Прегледи:381
Размер:819.2 КБ
ID:6918766

          Шибнах им и по няколко нита за всеки случай, та сега може да не е най- красивото (не, че се вижда, понеже е на дъното, а и от вътре в кутиите си има и специално ушити покривала), но пък е супер здраво!
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #83
            А, да: взех и един триста ватов сгъваем солар, който за момента помпа като звяр акумулаторите. Имам чувството, че помпа литиево- йонната батерия по- бързо от колкото я помпах с генератора и 10 амперовото и зарядно:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3149.jpeg
Прегледи:403
Размер:975.8 КБ
ID:6918768

            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Не съм много сигурен , но така по снимките , това ми изглежда като на 400 вата солар

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Де за знам- ще взема да прочета пак, но не е 200 ватов със сигурност.

          • #84
            300 вата е соларния панел. При облачно време и тотално обърнат обратно на слънчевото греене ( и с обратен ъгъл), помпа завидно добре- от почти празна батерия, от сутринта я е напомпал до половината.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3190.jpeg
Прегледи:345
Размер:859.1 КБ
ID:6918984

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3192.jpeg
Прегледи:348
Размер:521.6 КБ
ID:6918983
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #85
              Открих най- накрая производителя на моя pop-up кемпер: едни италианци Modulidea. Моделът вероятно е Modultop:

              http://www.modulidea.it/2012/linee.asp

              Надстройката видимо става и за Toyota Hilux

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3208.jpeg
Прегледи:300
Размер:456.2 КБ
ID:6919273

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3209.jpeg
Прегледи:290
Размер:959.6 КБ
ID:6919274


              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #86
                С големия прозорец отзад, нещата са съвсееем различни:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3213.jpeg
Прегледи:250
Размер:531.1 КБ
ID:6919320

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3214.jpeg
Прегледи:252
Размер:607.1 КБ
ID:6919319

                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #87
                  Супер ти се получава. Ползвах същият солар няколко дни. Контролера даде фира на 2-я ден, та имай го предвид. Да не те предаде в лош момент, а е и ПВМ.

                  Коментар


                  • Вальо
                    Вальо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какво е пвм? Ако даде фира, има гаранция, а до тогава ще карам на генератор.
                    Всъщност, има ли възможност да купя накакъв по- качествен, който да пасне на този солар и акумулатор?

                • #88
                  За твоят случай контролера си е ОК докато работи. Най- общо ПВМ е с по- ниско КПД и има някои ограничения за солара спрямо батерията. По подробно напиши в гугъла PWM vs MPPT.
                  Аз минах на Виктрон, че са читави и не създават драми. За твоят случай мисля е подходящ Victron SmartSolar 100/30. Има и по- евтини китайци, които са МППТ, но нямам опит и не мога да дам съвет за читави.

                  Коментар


                  • #89
                    Егати му и комарниците са направили тея холандци: при три отворени прозореца навън плющи дъжд, а ние си пием кафенце вътре, без да капне и капка в жилищната част:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3236.jpeg
Прегледи:178
Размер:449.0 КБ
ID:6919611
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X