Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер Мицубиши Л200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Дее&@ живота: правиш, струваш, като луд месеци наред и ненадейно, една сутрин Нек’ъв паркира пред работата ти, дето ти обира ‘сичките жетони, басимуси:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B7999FBC-D273-41AB-ADF2-4993BB71C189.jpeg
Прегледи:519
Размер:765.8 КБ
ID:6865498

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1665F9B8-C7A8-4CB6-9075-E590B2B1239A.jpeg
Прегледи:530
Размер:625.3 КБ
ID:6865497
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      Много готина Тойота. Доколкото виждам задните врата се отварят надолу, там са и стъпалата, а покрива се повдига! Че и тента! Супер!

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      За съжаление- баш това не са то направили. Вратата е цяла. И аз съм в недоумение, защо не са я направили по правилния начин, но това е…

    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      Даа, сега увеличих снимката и видях! А щеше да е супер!

  • #62
    Французите са маниаци на тема подобни конверсии на пикапи в кемпери. В момента си говоря с едно семейство, да си поделим един 40 футов контейнер. Те пътуват с това с трите си дъщери.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO-2022-06-04-13-11-30.jpg
Прегледи:524
Размер:163.2 КБ
ID:6865512

    Миналата година в Пелопонес се срещнахме пък с тези франсета, пенсионери...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1022.jpeg
Прегледи:511
Размер:491.7 КБ
ID:6865513

    Коментар


    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Абе, знаех си аз, че имам нещо френско у себе си… :-)

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Макарона ли, Вальо?

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Саше, к’вото- това, бре! :-)

  • #63
    Момци, къде допускам грешка, бре???

    Нещо те мога да се оправя с ши&@ния стабилизатор.
    Батерията е на около 11.6- 11.8 волта.

    Връзвам акумулатор - стабилизатор - хладилник. Нищо. На дисплея на телефона, отново си показва 11.6-11.3

    Връзвам акумулатор - стабилизатор - инвъртър. Бачка безпроблемно. Волтажа не мърда от 12.1- 12.0 волта

    Къде бъркам?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D8C5EB52-41DE-4AA2-AD77-C3D1FAD8704D.jpeg
Прегледи:455
Размер:527.1 КБ
ID:6866687
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #64
      Какъв е този стабилизатор?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #65
        Де да го знам какъв е- поръчах си го от някаква бургаска фирма:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52C3D90B-11DF-457E-ADA3-130B3DCB23DF.jpeg
Прегледи:449
Размер:369.8 КБ
ID:6866738

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:43ED80A3-045F-460A-8061-28BE25F72D38.jpeg
Прегледи:447
Размер:223.7 КБ
ID:6866737
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Освен пък да е трябвало да поръчам по- малкия модел- 3А, 36 W?

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          3 Ампера са до никъде.

      • #66
        Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
        Момци, къде допускам грешка, бре???

        Нещо те мога да се оправя с ши&@ния стабилизатор.
        Батерията е на около 11.6- 11.8 волта.

        Връзвам акумулатор - стабилизатор - хладилник. Нищо. На дисплея на телефона, отново си показва 11.6-11.3

        Връзвам акумулатор - стабилизатор - инвъртър. Бачка безпроблемно. Волтажа не мърда от 12.1- 12.0 волта

        Къде бъркам?
        Дисплея на на телефона, където си показва 11.6-11.3 волта къде точно измерва, след ДЦ/ДЦ модула ли? Ако е акумулатора е нормално.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Не. Телефона се връзва през wi-fi директно с хладилника, така че вероятно мери тока, постъпващ към него…

      • #67
        Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
        Момци, къде допускам грешка, бре?
        Свържи кабелите както трябва, а не с усукване.
        Провери дали "модерният" кабел с прозрачна изолация не е с помеднени алуминиеви жила. Ако е, не трябва да се свързва директно с меден кабел за да не си хортуваш с пожарната по неприятни поводи...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Колегата има предвид да не се свързва - алуминиев с помеднени жила, с такъв с медни жила. В мястото на свързванего, при по-голям товар може да се получи нагряване, и пожар. Контактът на алуминий с мед трябва да бъде осигурен минимум със спойка, а не само с усукване.
          Иначе т.нар "селска възка" - усукването, аз лично бих осигурил не чрез запояване, а чрез кримване. Но това си е мое мнение. Спойката в селскава връзка осигурява само да не се разплитат или разхлабват жилата в усуканата част.

        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Разбрах.
          Впрочем, снимката по- горе е само илюстративна: свързах набързо кабеляците, просто да видя дали урутката работи. Крайният продукт ще бъде запояван.
          Не разбрах, обаче за пада на напрежението- предполага се, че може да е в резултат на хлабава връзка, или?

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Може да е и от дължината на проводниците. По възможност, ползвай по-къси, и с по-голямо сечение в мм2. За постоянните напрежения/тоци това е важно, за да няма падове. Ако имаш с какво, пробвай да измериш напрежението на изхода на батерията, и на входа на инвертора, и на входа на хладилника в двете постановки. Това ще те ориентира къде е проблема...
          Провери със сигурност дали модерния прозрачен, не е със алуминиеви жила. С ножче можеш да надраскаш зачистения край, ако отдолу се покаже друг цвят, освен меден, по-добре го смени. Преходът мед-алуминий със сигурност дава пад на напрежението.

      • #68
        Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
        Момци, къде допускам грешка, бре???

        Нещо те мога да се оправя с ши&@ния стабилизатор.
        Батерията е на около 11.6- 11.8 волта.

        Връзвам акумулатор - стабилизатор - хладилник. Нищо. На дисплея на телефона, отново си показва 11.6-11.3

        Връзвам акумулатор - стабилизатор - инвъртър. Бачка безпроблемно. Волтажа не мърда от 12.1- 12.0 волта

        Къде бъркам?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D8C5EB52-41DE-4AA2-AD77-C3D1FAD8704D.jpeg
Прегледи:455
Размер:527.1 КБ
ID:6866687
        Колко ампера дават на хладилника.Този кабел със силиконовата изолация е по принцип за озвучителни тела.Помеднен кабел не ползвай никъде.
        Драсни една схема какво и как си навързал.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          За съжаление е алуминиев, само помеднен.

        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          По спецификация хладилника е 60 вата, колко ампера е, не успях да намеря, ама в един форум пишеше, че дърпал под 1 ампер.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Ако хладилника консумира мощност 60W, то при напрежение =12V, това означава 5А, при ~220V около 0,3А, по бакалски сметки...

      • #69
        Днес купих меден кабел, за съжаление едножилен и е бая твърд. Подмених кабелите- промяна няма. Остава ми удовлетворението, че съм направил нещата по предписанията. Ще ползвам инвъртъра, където за сега нещата работят безпроблемно
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #70
          Ей това ми е power box- a от една хладилна кутия. За момента работи безпроблемно, отделянето на топлина от инвъртър, стабилизатор и преобразувател е нищожно.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C39AC628-3168-4E6D-BECF-D12901155945.jpeg
Прегледи:333
Размер:467.9 КБ
ID:6869115
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #71
            Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
            Днес купих меден кабел, за съжаление едножилен и е бая твърд...
            Едножилен кабел не е добро решение за автомобил. Ако не е укрепен, както и джаджите към които е свързан, може да прекъсне от вибрации.
            Около теб няма ли автоморги? Мини през някоя и си "набери" част от инсталация. Хем ще имаш асортимент от цветове, хем ако автомобилът не е боклучав ще получиш кабели каквито трудно ще намериш в търговската мрежа.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Същото си мислех и аз за тоя корав кабел… Баси- пети път ще трябва да преправям жиците. Благодаря за предупреждението, че ако се разкачи в неподходящ момент и позиция, най- малкото главоболие е, че няма да ми е студена бирата…

          • #72
            Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
            Днес купих меден кабел, за съжаление едножилен и е бая твърд. Подмених кабелите- промяна няма. Остава ми удовлетворението, че съм направил нещата по предписанията. Ще ползвам инвъртъра, където за сега нещата работят безпроблемно
            ПВА2-А2 Е Правилния кабел,обаче отказваш да драснеш схема,как да ти се помогне в тоя случай?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Не, бе човек- не отказвам нищо, ама съм електро- неграмотен, та не зная как да я напиша тази схема. По нагоре го бях описал, обаче явно не е разбираемо. Връзвам акумулатор- изправител- накрайник за запалка на хладилник. Пускам хладилника, влизам в приложението от телефона- показва ми волтаж 11.3, като се включи компресора, пада до 10.9- т.е. показва ми актуалното състояние на батерията, въпреки, че минава през стабилизатор. Правя другото упражнение: акумулатор- изправител- инвъртър- хладилник, през цялото време на дисплея на инвъртъра ми показва 12.1 волта, като се включи компресора, пада до 12.0-11.9. Махам стабилизатора от веригата- веднага на дисплея на инвъртъра показва 11.3 и почва да реве low voltage. Това е. Нямам идея как да направя така, че от батерията да подам стабилизирано напрежение към хладилника, за да мога да изсмуча повече ток- като падне под десет и нещо волта, хладилника спира...

          • #73
            Каква е идеята да свържеш Dc-DC между батерията и инвертора?

            Коментар


            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              Бодни хладилника директно в запалката за проба и виж напрежението. Да не се окаже по-верния начин

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Става, ама- до време. За това и купих стабилизатора. Като напълня батерията до край и сложа защитата та хладилника на low, си работи директно през гнездото за запалка на батерията. Ама към средата на капацитета на батерията (към края на третия ден), волтажа пада под 10.1 и тогава включвам да работи през инвъртъра, който, ако е без стабилизатор, също пищи, че му е малко тока…

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Не ток, а напрежение - мери се във волтове, тока се мери в ампери.
              Та колко е допустимия разряд на батерията? За литиевите батерии не съм сигурен, но за оловните максимално допустимия разряд е до около 10,5 V. напрежение.

          • #74
            Малко ъпдейт:

            “Завесата” на банята е с двойна употреба, което прави кемпера употребяем и в 14:00 часа на обяд:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3B04BBD1-7F51-4FAC-B685-1A53484A5D6B.jpeg
Прегледи:194
Размер:753.9 КБ
ID:6877267

            Банята:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8AACFDFB-E680-4441-B8C1-B5DB2894B9EB.jpeg
Прегледи:197
Размер:589.3 КБ
ID:6877266

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:865E3F0F-83C9-4CC9-93BA-B9707555F792.jpeg
Прегледи:193
Размер:814.6 КБ
ID:6877268

            Баня + кенеф:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0EBAC42D-E47B-4985-8E11-E99618F70D51.jpeg
Прегледи:193
Размер:924.3 КБ
ID:6877269

            Климатизация. Белия вентилатор е с две противоположно въртящи се перки и духа като за световното:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:54369E7A-17BE-431A-AA01-01CDB6408022.jpeg
Прегледи:179
Размер:316.7 КБ
ID:6877275

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F66CB1E2-0D53-40D6-BF50-16A150A31E9A.jpeg
Прегледи:191
Размер:350.5 КБ
ID:6877274

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C15D3EE1-5B57-4604-930F-BAAA7C6196ED.jpeg
Прегледи:192
Размер:230.9 КБ
ID:6877271

            Прикачени файлове
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #75
              Изглед на целия апартамент:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:552CC878-4B6C-4483-94AF-EAE6F157ABE3.jpeg
Прегледи:197
Размер:527.9 КБ
ID:6877278
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • blackfirefly
                blackfirefly коментира
                Редактиране на коментар
                Много добре изглежда! За двама човека си е супер!

              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря! Всъщност, така сме го проектирали, че да можем да спим и на затворен таван (когато сме по разни градове), та реално вътре при известни компромиси могат да спят и четири персони :-) .

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X